Ликбез. Как правильно мапить

про рендерінг - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Rendering
для настільних варіантів - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Rendering#Client-side_GUI_applications

Щоб не гаяти довго часу можна переходити відразу до http://maperitive.net/

Це ж саме те що треба! Ось він рендер моєї мрії!
Моя подяка не знає кордонів!

Все ж таки, як правильно позначати площі. І що це за неподобство
Дані від 14 року.

офтоп. з 25-річчам всіх!

В чому неподобство? Маршрути прокладаються лише по дорогах (highway=*). Щоб можна було ходити навпростець через площу, позначте там відповідні лінії з highway=footway.

Так воно ж і є highway=pedestrian
А малювати багатокутники із (N^2-N)/2 ліній між кожним підключенням доріг до площі здається мені не правильним. Більш того це суперечить “правда на землі”. Та і взагалі переінакшу правило - не малюйте під роутер!

Нажаль немає зараз роутера який прокладає марщрут через пустоту площ (нелінейні об’єкти)

Назріло питання, яке давно мучило але зараз є “виробнича необхідність”.
У нас на Поліссі через бездіяльність всілякого роду “колгоспів” - поля які не оброблюються травалий час починають заростати деревами, особливо це помітно в “прикордонних” районах з лісом. І це вже не поле, бо є берези які 4-5 метри, але ще й не ліс бо до лісу їм рости й рости. Це виходить така “сходинка” між полем і лісом. Такого молодого лісу дуже і дуже багато і він росте неоднорідно.
Як його мапити? Чи не мапити взагалі, а мапити тільки 100% ліс і 100% поле, а що посередині то пустота?

Якщо я правильно розумію - ліс позначається як wood (що окрім усього можна розглядати як деревина), відповідно де є зарослі дерев які уже не переораєш і які достатньо щільні (машина між них ще може влізти, а от для того щоб розминутися двом габаритним слід уже шукати місце) я їх так і позначаю wood. Це мій варіант.
В іншому випадку зарослі, що ще не є достатньо великими, але уже відрізняються від трав та поля - позначаю як чагарники.

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Forest

Зокрема, там говориться про те, що ліс може бути двох видів: перший - той, що обслуговується лісниками, другий - “дикий”, що є просто територією з деревами.

ну от якраз там термінологія що wood - це дикорослий ліс, або праліс. Який сам валиться, сам росте, сам садиться. А от forest то коли його ростуть, садять і рубають. Але в обох випадках то “дорослий” ліс. А тут таке що за дві хвилини вигорає під нуль від “звичайної” поліської пожежі. Дорослий ліс від такої не вигорає, бо там листя зазвичай вище 2-3 метрів і низова пожежа не дістає.

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:natural%3Dwood

Чим не підходить перший варіант? Тобто: wood використовується для позначення будь-якої території, вкритої деревами.

Воно то наче й підходить, але це всеодно розуміється під людським поняттям - ліс. А він не ліс, а якесь таке… Тим-паче що такі масиви не дуже великі, тут більш по логіці підійде якийсь tree_group.
Взагалі мені дуже подобається генштабівське маркування наприклад:

  1. Поросль леса, лесные питомники и молодые посадки леса высотой до 4 м (2—средняя высота деревьев в метрах)
  2. 1) Редкие леса (редколесье) 2) редкий низкорослые леса
    просто ідеально підходить, але в OSM такого тегу або немає, або він не широковикористовується.

PS Дивно що от цю класифікацію генштабу не перейняли в OSM.

А как правильно мапить полосу для общественного транспорта?
В Вики написано lanes:psv=
А стиль “Lane and road attributes” отображает только psv:lanes=

Різниця в тому, що lanes:psv зазначає кількість смуг для громадського транспорту, а psv:lanes - де саме ці смуги знаходяться, що й показує стиль.

Не зовсім зрозумів.
Як в даному випадку позначити, що прямо тільки для громадського транспорту?
https://yandex.ua/maps/141/dnipropetrovsk/?ll=35.011770%2C48.487408&z=15&l=stv%2Csta&panorama%5Bpoint%5D=35.048882%2C48.468614&panorama%5Bdirection%5D=315.193150%2C-3.427559&panorama%5Bspan%5D=130.000000%2C55.994792

http://www.openstreetmap.org/#map=19/48.46841/35.04898

Предыстория: Участник Pilot777 поудалял множество точек POI. На вопрос почему он это сделал последовал следующий диалог:

Так как же правильно мапить?

Неужели следует не вносить организацию, находящуюся внутри здания только потому, что их отображение не помещается на карте?

Я роблю так:

  • якщо поі(наприклад пошта) має окремий вхід - ставити точку на контурі в місці входу
  • якщо поі(наприклад магазини в торгових центрах) не має окремого входу - ставити точку всередині будівлі в орієнтовному її місцезнаходженні
  • якщо поі займає всю будівлю - ставити теги поі на будівлю + точку entrance=main в місці входу

Для особливо прискіпливих/вимогливих можна прочитати про indoor-мапінг, з його використанням можна мапити будівлі (торговельні центри) по-поверхово.

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Simple_Indoor_Tagging

dudka прав. Добавлю, что я ставлю точку пои всё равно не на контуре, а внутри, а вход, если особенно хорошее настроение, отмечаю отдельной точкой. На контур я ставлю точку только тогда, когда сам объект физически находится на контуре (например, висящий на стене банкомат или телефонная будка).
Рисовать на стене только потому, что “в полигон не помещается” - глупость какая-то. Есть фильтры. Есть поиск. Есть настройки рендера, в конце концов.

Что делать с любителями русских названий в “днр/лнр”? Вообще странный юзер, 10-15 последних правок у него непонятные. Откатите кто-нибудь.
https://www.openstreetmap.org/changeset/42670028#map=8/47.889/38.616