Dat jij in btm dit niet als fout wil aangeven, omdat je afgeleid een bepaling kan maken is jouw keuze.
Dat taggers zich er makkelijk van af maken met alleen lane aangeven (dus voor beide kanten) is in beginsel fout. Dus aan beide kanten een fietsstrook. Terwijl dat dat er niet is. Bij dit soort gesplitste weg situaties.
Hebben we het nog niet gehad over shared_lane, wat vaak ook nog het geval is (fietssuggestiestrook).
De routeerder of de controleurtagger in jouw, een van de twee heeft een beetje de overmacht.
Dat je cycleway=lane aan beide zijden ziet is jouw interpretatie. Je kan het ook anders zien, cycleway=lane op een oneway is maar één lane. Maar dat is een kwestie van afspreken wat betekent wat. En die afspraken zijn nogal vaag en voor meerdere interpretaties vatbaar, zoals alles op OSM.
Het tag-info scherm werkte in de laatste versies van Firefox niet meer. Dankzij Hubert87 is dit opgelost door regel 46 in noordfiets.jss uit te schakelen:
Ik kwam erachter dat in de BTM, als je het menu “route tags” gebruikt de wegen met “bicycle=use_sidepath” niet voorkomen in de overlay “non cycleable ways” en wel zichtbaar zijn in de overlay “cycleable ways”. Het gaat wel goed in het menu “cycleway tags”. Zou je dat kunnen aanpassen?
Hij lijkt geen rekening te houden met de tags van de vorm “moped:forward:yes”. Kun je dat toevoegen?
Is het misschien mogelijk om Omniscale als basiskaart toe te voegen? Die refreshen supersnel, op meerdere zoomlevels (als in live). Kwam ik achter toen ik routing testte via GraphHopper, het is hun standaard basiskaart.
Je bedoelt bromfietspaden waar alleen bromfietsers eenrichting op mogen en fietsers beide richtingen? Kan je een voorbeeld geven? Anders is oneway=yes, moped=yes toch voldoende?
Wil ik best toevoegen als layer, kan je mij de code geven voor die omniscale kaart?
Nog een verzoekje. Sinds Mapillary zijn site heeft aangepast werkt de link naar de juiste mapillary locatie niet meer. In mijn eigen webkaartjes heb ik het aangepast met de volgende code.
Een weg met “vehicle=no” (als gevolg van geslotenverklaring C1) wordt niet getoond bij overlay “non cycleable” / wordt getoond bij overlay “cycleable”.
Een weg met “surface=asphalt” wordt niet getoond met overlay “surface = paved”.
Idem voor “surface=paving_stones”, en wellicht ook andere surfaces die normaal als “verhard” worden beschouwd.
Ik weet ook niet helemaal precies wat je onder “semi-paved” vat.
ja dat kan best, deze categorie bevat zoveel uitzonderingen dat het nagenoeg (voor mij althans) onbeheersbaar is geworden.
Zie de volgende code. Daar kan best vehicle=no en bicycle niet gelijk aan yes, designated etc aan teogevoegd worden maar daar begin ik niet meer aan.
Oei… Je zou zeggen dat dat eenvoudiger moet kunnen. Waarom sluit je highway=path uit? Zou standaard wel fietsbaar moeten zijn volgens de wiki, tenzij getagged met bicycle=no.
Highway=path is doorgaans slecht te fietsen voor een tourfietser. Voor de mtb-er is dit beter.
Mits surface=fine_gravel als tag is aangebracht, dootgaans is dit wel “fietsbaar”
Er zijn idd heel wat path’s die gewoon bospaden of bergpaden zijn. Ze zullen niet allemaal verboden voor fietsers zijn maar niet ‘befietsbaar’.
Wat ‘cyclable’ is, is indicatief bedoeld en uiteraard voor iedereen verschillend. Een racefietser zal de half verharde fietspaden al als niet befietsbaar zien en een MTB-er zal er heel anders tegenaan kijken. Misschien dat ik die layer beter helemaal weg moet laten?
@Kars
Vergeet niet dat de BTM een controle-tool is. Je kijkt in een jou bekende gebied naar de aanwezige tags, en komt het je vreemd voor dan kun je de tags eens nader bestuderen. De BTM is geen zelfstandige kaart, al kun je met de bicycle=x lagen wel snel een route plannen met zoveel mogelijk fietspaden. Waarbij de non-cyclable laag van dienst kan zijn om ‘moeilijke’ wegen te vermijden.
@ligfietser
Op OFM staat in het stukje over Oruxmaps dat de OFM laag niet routeerbaar is. Maar tegenwoordig is er een leuke tool bij gekomen, http://brouter.de/brouter/. Die gebruikt OSM als database om fietsroutes te berekenen. Het is een losse routerings engine die integreert in een aantal OSM-gerelateerde kaart apps, waaronder Oruxmaps. Er is een web-versie http://brouter.de/brouter-web/.
De engine geeft als resultaat een route terug die in Oruxmaps getoond kan worden.
De combi Oruxmaps-OFM-BRoute geeft dan hetzelfde resultaat als een Garmin, met ook de mogelijkheid specifieke profielen voor de routering te gebruiken.
Bedankt Noordfiets, ik heb al tijden niet meer naar Oruxmaps gekeken. De Garminkaart in Oruxmaps renderde niet zo best. M.n. de labels, of veel teveel of niets.