Останні 2 тижні openstreetmapівський Mapnik дуже повільно рендериться. Деякі зміни до 5 днів обробляются. Хоча раніше це тривало до 5 хвилин.
@militrik
таке просте питання, а навіщо?
Про навігатор. - Тут тільки піднімати свій власний, або допилювати втулок Routing для JOSM
А взагалі, краще дивитись не на рендерінг, а на результати валідаціі - http://pavlo-dudka.github.io/osm-pg-tests/test.html
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Quality_assurance
Бо не хочу робити з openstreetmap.org пісочницю. Бо саме так проходить навчання мапінгу. Метод спроб та помилок. Щось зламаю, щось зроблю криво. Треба бачити результати своєї шкоди. Хочу тестувати свою роботу до релізу, а не після.
Наприклад, я не знав про те, що area:highway=pedestrian в мультиполігоні навіщось лежить найвищим шаром перекриваючи навіть будівлі. Так, пару днів з-за довгого рендерінга в мене була площа на якій не було нічого, крім самої площі. Для мене було новиною, що потрібно будівлю вносити роллю inner. Та й інші дрібниці.
Мабуть це все потрібно таким як я, котрі ще не знають всі підводні камені та умовності мапінгу в osm.
Втулок Routing для JOSM був би саме тим, що треба, як би не:
TODOs
- Use restrictions for routing
А ще мені потрібно повісити Знак 3.21 Вїзд заборонено
А там три варіанти. І мені поки, що не зрозуміло як вони працюють, доки я їх не протестую. Чи взагалі замість “кирпича” розводити рух обмеженнями…
Якщо є питання ви їх задавайте - спільнота допоможе. Це краще ніж варитись у власному соку.
Взагалі то, area:highway=* на Стандартному шарі не рендериться ви тут сплутали highway=pedestrian + area=yes на (мульти)полігоні. Але по такий конструкції не будується роутинг.
дайте посилання на це місце на мапі та якщо є знімки (малюнки) їх також
Будується http://www.openstreetmap.org/directions?engine=graphhopper_foot&route=50.45511%2C30.52072%3B50.45568%2C30.52057#map=19/50.45538/30.52032
Тільки по периметру площі, що в деяких випадках з роуту площа випадає (бо роутінг пропонує обійти площу по периметру), а при великих розмірах самої площі інколи обхідні стежки виявляються коротшими.
PS тому я особисто на таких ділянках дублюю лініями з highway=footway
Заїзд з Московьскої на Хорольську заборонений, але Хорольська є дорогою з двостороннім рухом.
Виїзд з Хорольської на Московську можливий тільки направо.
Хотілося б побачити самий оптимальний та витончений варіант розїздів цього перехрестя. Я там вже щось зробив, але чую, що не оптимально. Мабуть можна обмежитись меншою кількістю звязків/знаків. Потім буду використовувати це перехрестя як зразок.
Варіанти з російськомовної гілки про те, щоб зробити маленьку частину дороги за знаком односторонньою, мені не подобається, бо там такого нема.
пс. я знаю про позицію що до гугл. сваритися підемо в профільну тему, якщо така є.
Скажімо так, не всі роутингові алгоритми будють маршрут через такі площі - http://www.openstreetmap.org/directions?engine=mapzen_foot&route=50.45536%2C30.52002%3B50.45562%2C30.52056#map=18/50.45584/30.51915 - тож бажано основні роутингові ділянки позначати явним образом, але не треба робити мішанину із зайвих ліній
Можна використовувати Яндекс (але тільки знімки без інфо, що дадається через API)
https://yandex.ua/maps/-/CVhqMOOA - ось тут добре видно знак “Тільки прямо”
тобто
потрібно використовувати зв’язок restriction=only_stright_on для Московської вулиці
from: https://www.openstreetmap.org/way/435869497
via: https://www.openstreetmap.org/node/1883615210
to: https://www.openstreetmap.org/way/177581886
для протилежного напрямку Московської (https://yandex.ua/maps/-/CVhqQ-37) так само зв’язок restriction=only_stright_on
тільки поміняти місцями членів from та to
для виїзду з Хорольської вулиці - https://yandex.ua/maps/-/CVhqU6iR
залишити зв’язок https://www.openstreetmap.org/relation/6463973 - він правильний
PS https://www.openstreetmap.org/changeset/41384647 - ось я підправив два зв’язки для Моськовської, як воно повинно бути
А покищо буду робити по стопіцот коммітів та чекати, щоб подивитись на openstreetmap.org, що я там понамальовував.
Ще як варіант ось цей рендер https://osm.rrze.fau.de/testhd.html він трошки по масштабу не такий як мапнік, але рендериться дуже швидко.
Опа. Таки моя неуважність. no з only переплутав. Ну добре.
А що робити зі знаком. Він правильно позначений? Взагалі доцільний там чи ні?
to KKS
Цікаво. Не миттево. Хвилин 3-20++. Протестував на парі правок.
to All
Ще раз, останній, спитаю і не буду з цим приставати. Чи існує інструмент, якому я зкормлю файл *.osm, а він мені *.jpg/png в стилі Mapnik. Онлайн чи оффлайн без різниці.
Зі знаками (особливо в даному випадку) можна не заморачуватись.
Взагалі то позначення не вірне. Якщо є бажання то можете перекласти/оновити сторінку http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:traffic_sign
така комбінація теґів не використовується на точках
direction=forward
side=right
traffic_sign:forward=UA:3.21
почитайте також про використання теґів в залежності від напрямків дії - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Forward_%26_backward,left%26_right
Ще раз, останній, спитаю і не буду з цим приставати. Чи існує інструмент, якому я зкормлю файл *.osm, а він мені *.jpg/png в стилі Mapnik. Онлайн чи оффлайн без різниці.
про рендерінг - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Rendering
для настільних варіантів - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Rendering#Client-side_GUI_applications
Щоб не гаяти довго часу можна переходити відразу до http://maperitive.net/
Це ж саме те що треба! Ось він рендер моєї мрії!
Моя подяка не знає кордонів!
Все ж таки, як правильно позначати площі. І що це за неподобство
Дані від 14 року.
офтоп. з 25-річчам всіх!
І що це за неподобство
В чому неподобство? Маршрути прокладаються лише по дорогах (highway=*). Щоб можна було ходити навпростець через площу, позначте там відповідні лінії з highway=footway.
Так воно ж і є highway=pedestrian
А малювати багатокутники із (N^2-N)/2 ліній між кожним підключенням доріг до площі здається мені не правильним. Більш того це суперечить “правда на землі”. Та і взагалі переінакшу правило - не малюйте під роутер!
Так воно ж і є highway=pedestrian
А малювати багатокутники із (N^2-N)/2 ліній між кожним підключенням доріг до площі здається мені не правильним. Більш того це суперечить “правда на землі”. Та і взагалі переінакшу правило - не малюйте під роутер!
Нажаль немає зараз роутера який прокладає марщрут через пустоту площ (нелінейні об’єкти)
Назріло питання, яке давно мучило але зараз є “виробнича необхідність”.
У нас на Поліссі через бездіяльність всілякого роду “колгоспів” - поля які не оброблюються травалий час починають заростати деревами, особливо це помітно в “прикордонних” районах з лісом. І це вже не поле, бо є берези які 4-5 метри, але ще й не ліс бо до лісу їм рости й рости. Це виходить така “сходинка” між полем і лісом. Такого молодого лісу дуже і дуже багато і він росте неоднорідно.
Як його мапити? Чи не мапити взагалі, а мапити тільки 100% ліс і 100% поле, а що посередині то пустота?
Назріло питання, яке давно мучило але зараз є “виробнича необхідність”.
У нас на Поліссі через бездіяльність всілякого роду “колгоспів” - поля які не оброблюються травалий час починають заростати деревами, особливо це помітно в “прикордонних” районах з лісом. І це вже не поле, бо є берези які 4-5 метри, але ще й не ліс бо до лісу їм рости й рости. Це виходить така “сходинка” між полем і лісом. Такого молодого лісу дуже і дуже багато і він росте неоднорідно.
Як його мапити? Чи не мапити взагалі, а мапити тільки 100% ліс і 100% поле, а що посередині то пустота?
Якщо я правильно розумію - ліс позначається як wood (що окрім усього можна розглядати як деревина), відповідно де є зарослі дерев які уже не переораєш і які достатньо щільні (машина між них ще може влізти, а от для того щоб розминутися двом габаритним слід уже шукати місце) я їх так і позначаю wood. Це мій варіант.
В іншому випадку зарослі, що ще не є достатньо великими, але уже відрізняються від трав та поля - позначаю як чагарники.