Samotne adresy - http://v3.mrowka.org/adresy/

A czy dałoby się różnicować mrówki ze względu na ich wiek? Tak, by od razu widzieć, które pojawiły się np. nie dawniej jak 2 tygodnie temu.
To by rozwiązało problem mrówek, do których likwidacji brakuje danych (błękitne). Jednocześnie pozwoliłoby szybciej reagować na świeże błędy (zółte).

I np.:
validate:ants:yellow:note=<wyjaśnienie>
validate:ants:blue=more_data_needed

Hmm, sposób jaki na teraz przychodzi mi do głowy to ukrycie mrówki do pewnej daty, np. tagiem:
validate:ants:blue:end_date=2016-09-01

O coś takiego chodzi? Przy czym z tagu wyszedł już niezły koszmarek :smiley:

PS tagi validate:ants:yellow i validate:ants:pink powinny już działać :slight_smile:

http://v3.mrowka.org/adresy/#17/51.12612/21.48978 - co by daleko nie szukać, dla testu do dwóch adresów tutaj dodałem validate:ants:yellow=ignore

Będzie wiki, do którego można trafić, szukając objaśnień do tagów na mapie, to i chętni się znajdą.
To jest naprawdę dobre narzędzie.

A nie prościej żeby mrówki ustawiały:
validate:ants:yellow:date=2016-08-01 00:00:00
jeśli obiekt jeszcze nie ma?
I potem można z tą informacją robić, co się żywnie podoba, wyświetlać w mrówkach, filtrować w JOSM…

EDIT: A przy importach należałoby validate:ants:* usuwać z importowanych obiektów.

A niby czemu? Jeśli adres nie uległ zmianie i wszystko jest po staremu, to nie widzę powodu…

Import robi się po coś. Albo się dodaje nowe obiekty, albo uaktualnia stare.
W pierwszym przypadku problemu nie ma, bo obiektu nie było i żadnych tagów nie miał.
W drugim przypadku - wiesz co się zmieniło i którym obiektom? Jeśli tak, to jak najbardziej należy podjąć na podstawie tej wiedzy decyzję, czy usuwać tagi od mrówek i które usunąć, a które nie. Ale jeśli nie wiesz, to IMHO należy wszystkie te tagi usunąć i niech mrówki zajrzą.

W moim przypadku, jako importującego adresy, to nie ma zastosowania. Adresy, w których nic się nie zmieniło nie są modyfikowane przez skrypt przygotowujący adresy, a te, w których coś się zmieniło, są oznaczane przez ów skrypt odpowiednim fixme=*, które z kolei pieczołowicie przeglądam przed wysłaniem do OSM.

Zadziałało.

Prośba do Pomorzan o poprawianie swojej okolicy - zrobiłem tam ostatnio kilka importów. http://v3.mrowka.org/adresy/#9/53.7300/18.9844

Ostatnio zrobiłem trochę aktualizacji adresacji w okolicach Warszawy. W wielu miejscach pojawiły się nowe ulice, stąd moja prośba o pododawanie brakujących nazw do ulic. http://v3.mrowka.org/adresy/#10/52.2282/21.1583
Jeśli ktoś potrzebuje podkładu z iMPA do tej roboty, przypominam link:

wms:http://www.punktyadresowe.pl/cgi-bin/wms-impa?FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=impa-ulice,impa-adresy&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}

A co ile się mówki aktualizują, bo widzę, że zegar na wizualizacji zmienia się co godzinę a mrówki wiszą choć poprawiłeś w nocy dalej świecą.
Są drobne różnice w nazwach więc nie wiem czy wizualizacja co miesiąc będzie się aktualizować czy tez trzeba sobie przypomnieć zasady nazewnictwa ulic.
Rozumiem, że przy imporcie sprawdzasz pisownię, więc prawie zawsze to co na adresie można przenieść na drogę.

Wszystkie oprócz żółtych aktualizują się co godzinę. Żółte aktualizują się raz na dobę, w nocy.

Co do pisowni - nie jest tak, że nazwa z importu musi być sztywnym wyznacznikiem. Czasami trzeba poprawić nazwę ulicy, a czasami zmodyfikować adresy, trzymając się wiki: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Znakowanie_dr%C3%B3g_w_Polsce#Nazewnictwo_ulic

ciekawy paradoks, że kiedy w 2014 r. mrówek było jakieś 100-150 tys. to ludziom jakoś bardziej się chciało te ulice rysować i nazywać, a teraz kiedy jesteśmy o wiele bliżej końca i do zrobienia jest tylko kilka tys. mrówek to prace spowolniły i na wschodzie Polski od kilku miesięcy mrówki nie znikają
może kogoś to zmotywuje :wink: , stan mrówek w kwietniu 2014:

Być może pewien wpływ na motywację miało to, że wówczas mrówki znikały po godzinie, a teraz, gdy adresów przybyło i przeliczanie tego trwa o wiele dłużej, znikają po dobie lub później. Wiesz, mechanizm szybkiej nagrody itp…

Nagroda nagrodą, trudniej jest sprawdzić po prostu.
Dodatkowo, jeśli mrówek jest już mało, często są to trudne przypadki.

Patrzyłeś chociaż ostatnio na mrówki? :slight_smile: Tam jest dużo łatwych przypadków; ot, brakujące nazwy, które wypłynęły po importach.

Czy można mrówki jakoś wyeksportować, by w postaci punktów wczytać je do JOSMa?

I jeszcze: od paru miesięcu nie przychodzą na listę maile z listą niepełnych adresów. Czy ta funkcja została usunięta?

Z jakiegoś powodu przestały docierać na listę te maile, mimo iż poprawnie wychodziły z serwera źródłowego. Jeśli chcesz je otrzymywać, szepnij do usera jendrusk, dopisze Cię do odbiorców.

Fajnie by było zobaczyć, czy da się ożenić mrówki z Mapbox QA Tiles (generowane codziennie) poprzez tile-reduce i turf.js.
To dałoby możliwość skorzystania z nich całemu światu. Ja niestety kodziłem w JS tylko rekreacyjnie, ale może na podstawie skryptu sidewalker (wykrywanie nieotagowanych chodników) dałoby się coś zrobić.

Czy ta zabawa w gonienie niebieskiej mrówki to celowy zabieg czy efekt błędu?