Na Podkarpaciu w szeregu miejsc (np. Leżajsku) spostrzegłem, że udostępnione zostały nowe w ostrej jakości mapy na podkładzie Geoportalu. Co ciekawe po przybliżeniu do skali gdzie ta dokładność robi różnicę względem dotychczasowych nieostrych podkładów nadal widoczny jest jedynie ten starszy nieostry. Czy to oznacza, że stopniowo będą te większe zbliżenia również udostępniane?
EDIT: Tak na dobrą sprawę fajnie widać różnice pomiędzy tym co było kiedyś a tym co jest teraz, choć swoją drogą stare kafle mogły by być pod osobną warstwą
Czy jest sposób, by dobrać się do starszych zdjęć geoportalu? W niektórych miejscach na starszych zdjęciach było lepiej widać drogi leśne i strumienie (brak liści na drzewach).
A kto rysuje drogi leśne i strumienie z orto skoro mamy udostepnionego przez geoportal WMS-a ze skaningu laserowego, na którym cała szata roślinna jest usunięta (tzw.ISOK_CIEŃ).
W JOSMIE gotowy podkład Geoportal2:ISOK hillshade
Zauważyłem że w kompozycjach BDOT jest wersja z tymi nowszymi ale Tracer z tym wms nie współpracuje (pokazuje że pobiera kafelki ale nie zapisuje ich w pamięci podręcznej).
Masz na myśli Katowice? Jakość jest bardzo dobra, lepsza niż z 2014 roku. Gdzie masz źle, w JOSM-ie? Porównywałeś z wersją stronie na UM Katowice? Jeśli w JOSM-ie gorzej, to może nie masz dopisanego [23] w adresie wms-a? Temat był wałkowany w wątku o JOSM.
Pojawiły się na geoportalu, zdjęcia są z 2015, kiepskiej rozdzielczości. Na szczęście obejmują tylko niektóre rejony.
Co ciekawe, poprzez wmts dostępne są wciąż stare zdjęcia, z 2014, a te nowe tylko poprzez wms.
Ale zaraz - czy te z UM Warszawa to są na takich samych zasadach co te z Geoportalu? Wydaje mi się, że nie, dlatego dotąd z nich nie korzystałem. Tam chyba poza oznaczeniem źródła (jest w opisach zestawów zmian) chodziło o zgłoszenie im czy coś w tym rodzaju - już nie pamiętam, musiałbym do tego wrócić.
O właśnie, dzięki! Konkretnie o ile inne punkty można uznać za spełnione (np. “poinformowania odbiorców przetworzonej informacji publicznej o fakcie, że została ona przetworzona oraz o zakresie tego przetworzenia;” to jest zapis w komentarzach do zmian i wiadomo, że było użyte jako podkład), o tyle ten jeden nijak mi się nie mieści w naszej standardowej procedurze:
Tu by się przydało Stowarzyszenie, żeby to oficjalnie załatwić dla całego projektu, a nie każdy będzie z osobna zgłaszał. Inne pytanie - czy faktycznie nas to obowiązuje tylko dlatego, że urząd napisał sobie takie warunki?
Tak czy owak potrzebuję tu wsparcia zanim dotknę tych podkładów - a byłyby dla mnie wspaniałą pomocą, bo mapuję głównie Warszawę.