Mapfactor Navigator Free - darmowa nawigacja offline

U mnie się pyta czy zmienić. Ale poprawną akcją jest samo naciśnięcie R i ewentualne zaakceptowanie zmiany z oneway=-1 na oneway=yes. Z moich doświadczeń wynika, że nie należy przy tym zamieniać ról forward z backward w relacjach.

tak z ciekawości. Jeśli nie przedstawił nikt argumentu by oneway=-1 pozostało to czy możliwe jest masowe poprawienie ich skryptem na oneway=yes z jednoczesnym odwróceniem przebiegu drogi? http://overpass-turbo.eu/s/bG1 wskazuje cały szereg takich przypadków dla Lublina czy Radomia. Zresztą uproszczenie tagu i tak powinno być raczej pożądane. Być może inne aplikacje zwłaszcza niszowe również mają z tym problem.

Doliczyłem się 2000 takich dróg w Polsce.

Aktualna liczba takich dróg w PL: 0
Można się rozejść :wink:

Został jeszcze jeden taki węzeł: http://www.openstreetmap.org/node/2448530764 - nie wiem, co oneway=-1 znaczy na węźle, więc nie poprawiam ;).

Pojawiła się nowa wersja (16.) Navigatora Free. Dzisiaj na jednym urządzeniu z WinCE zainstalowałem ją i niestety musiałem wrócić do starszej, bo dziwnie wyznaczało mi trasę. Nie była to wina map, bo starsza wersja na tych samych mapach wyznacza poprawnie.
Piszę ku przestrodze - lepiej chwilę poczekać z aktualizacją aplikacji.

Pewnie, że nie można się kręcić w kółko w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara :smiley:
Nie mogłem się powstrzymać :wink:

Nie wiem jak u Was, ale u mnie najnowsza aktualizacja na co prawda leciwym sprzęcie HTC Desire z androidem 2.3.3 na pokładzie przyniosła fatalny efekt. Program się wiesza, nie wyświetla pasów ruchu, info z tagu destination pokazuje za wcześnie, nie wyświetla budynków 3d, komunikaty głosowe są spóźnione lub występują ciągiem jeden po drugim.
Problem ten nie występuje na Sony Xperia Z3. I tu nowy wygląd interfejsu jest miły dla oka. Jedyny mankament to przy jednoczesnym podłączeniu słuchawki bluetooth komunikaty są przekazywane do niej zamiast na głośnik telefonu.

Pojawiła się już może poprawiona wersja na WinCE 6.0 jak ostatnio na Androida? Jeśli tak to skąd ją pobrać? Miejsca w sieci które odnalazłem zdają się zupełnie inną numerację. Co ciekawe to co strona to inną :slight_smile:

Pewien pan wysłał na listę talk-pl problem z którym spotkał się w najnowszych mapach.
W niektórych wsiach z addr:place nie da się wyszukać numerów domów, bo opcja “numery w miejscowości” nic nie robi poza wyświetleniem kręcącego się kółka. Sprawdziłem na najnowszych mapach i rzeczywiście tak jest.
Zgłoszone miejscowości to:

Wszystkie one mają wprowadzoną granicę. Choć w ogólności wsie z granicami problemów nie robią. Wskazówką może być ostatnia edycja ich relacji 30 dni temu (gdzie MF robi aktualizacje map co miesiąc czy dwa).
Ja jeszcze znalazłem inną miejscowość z tym błędem: Małe Bałówki, powiat nowomiejski.

Jest ktoś w stanie sprawdzić czy coś jest nie tak z tymi granicami? Albo posiada starszą wersję mapy Polski niż obecna 44-201702240 do sprawdzenia?

Widzę, że wiele nawigacji ma z tym problem. Pewnie działającym workaroundem byłoby nadanie “name” ulic (wewn. granic) nazwą wsi - ale to jest bardzo naciągane i raczej takie “hacki” niech sobie robią devsi nawigacji :wink: bo nie wierzę, że jednym warunkiem nie potrafią przy imporcie danych sprawdzić czy dana droga ma “name” czy nie i sobie ustawić co tam potrzebują do wyszukiwania…

Z tym, że nie masz racji. Mapfactor od dawna wspiera addr:place. Tylko nie wiadomo dlaczego w tych kilku miejscach są problemy. Jeśli nasi magicy od granic i adresacji nie znajdą żadnych nieprawidłowości (ja nie znalazłem), to człowieka przekieruję do ich supportu.

Sprawdziłem granicę Haczowa i wszystko z nią OK.
Sprawdziłem też na starszej mapie (44-201603180) i problem tam również występuje.
Myślę, że problem nie jest w mapach tylko pojawił się w najnowszej wersji aplikacji, która cichaczem użytkownikowi się zaktualizowała (taki urok domyślnych ustawień Google Play).

Mam pytanie dotyczące zapisanych tras i punktów. Program zapisuje je w pliku tekstowym. Po próbie edycji i wrzuceniu ponownie na telefon niestety nie widzi nic. Po ponownym otworzeniu pliku nic w nim nie ma. Opcja scalania ręcznego jest przydatna - korzystam z dwóch telefonów i czasem chcę dokonać aktualizacji, ale niestety nic z tego. Czy ktoś wie jak ten problem ominąć lub rozwiązać?

Witam,

Jestem tutaj nowy i mam tylko 1 (może naiwne) pytanie. Czy ten Navigator Free będzie działał na takim starym sprzęcie jak Lark Freebird 43.1 z Windows CE (chyba)? I czy będą to mapy tylko Polski czy też całej Europy? Aha i czy “gada” po polsku czy po angielsku?

I wyszły 3 pytania :slight_smile:

Z góry dzięki za pomoc

m

można spróbować wgrać. Pod WinCE pokazała się nawet nowa wersja 16.2.1, która że tak powiem u mnie pod tym systemem działa :wink:
http://navroad.com/mapy/navroad-navigator-free-by-mapfactor/navroad-navigator-free-centrum-aktualizacji/
Coś musieli w silniku nawigacji zmienić gdyż częściej wybiera obwodnice niż próbuje się pchać przez miasto co ładnie mnie zadziałało dziś np. koło Rakowa http://www.openstreetmap.org/#map=13/50.6699/21.0576

EDIT: W tej wersji jest kilkanaście języków które można ustawić w tym nasz.

Powinien działać. Ja akurat swego czasu używałem takiego samego Larka i działało. Nie wiem jak najnowsza wersja (wmyrda pisze o v16), ale starsze działały na 100%. Po polsku gada, tylko musisz sobie w instalatorze wybrać język polski, podobnie jak interesujące Cię mapy.

Witam,
wiem, że się powtarzam ale czy macie jakiś pomysł aby nakłonić/zmusić chłopców z Navigatora aby w końcu usprawnili moduł wyszukiwania adresów tak aby miejscowości/ulice nie były pocięte pod względem granic administracyjnych/dzielnic/itp.?
Wielokrotnie do nich pisałem. Postawiłem też taki wątek na ich forum… Daremny trud

Napiszemy jako stowarzyszenie do nich. Przygotuj tekst.

Oraz… złóż deklarację członkowską na zarząd@openstreetmap.pl

:wink:

Zbyt dużym jestem amatorem aby aspirować do miana członka stowarzyszenia :wink: