jedyna różnica między tym planem a stanem faktycznym jaką widzę występuje na chodniku w północno-wschodnim narożniku ronda - w rzeczywistości “wystają” tam jeszcze dwa budynki, będzie trzeba je po aktualizacji ortofoto dorysować
kształt tamtych chodników jest już dostępny na podkładzie ortofoto Geopozu z 2014 r., więc pozostawiam to mieszkańcom Grunwaldu/ Jeżyc, skupiam się teraz na centrum miasta
Może ktoś ogarnąć w danych linii dróg ostatnie (debilne - przepraszam ale nie mogłem tego przemilczeć) wymalowanie po ulicach czerwonych pasów dla rowerów? Te specjalne miejsca do rozjeżdżania rowerzystów powstały na pewno na skrzyżowaniu ul. Ratajczaka z 27 Grudnia i na kawałku Św. Marcina, nie wiem czy zasięg tego jest szerszy ale przejeżdżałem tam dzisiaj (nie rowerem :P) i to zdaje się nowość sprzed kilku dni.
Nie rozumiem dlaczego akurat na czerwonych pasach ma dochodzi do rozjeżdżania rowerzystów a na czarnych nie?
Statystyki wypadków dostarczają tu wiele wiedzy tym co nie jeżdżą rowerami.
W Polsce więcej pieszych zabija się na przejściach dla pieszych niż poza nimi.
Zatem różnica jest taka że zabity na przejściu ma satysfakcję, że nie uznano go winnym spowodowania wypadku.
Dokładnie taka sama sytuacja jest z rowerzystami gdzie ze statystyk wypadków wynika, że najwięcej potrąceń rowerzystów jest na ścieżkach rowerowych. Należy to rozumieć tak, że do potraceń dochodzi na przejazdach rowerowych.
Z tego powodu po sprawdzeniu, że pasy rowerowe na zachodzie są bezpieczne, odchodzi się od upychania rowerów na chodnikach i wyznacza drogi rowerowe w jezdni. Dzięki temu jest mniej przecięć torów jazdy a kierowcy wreszcie mogą legalnie rowery wyprzedzać bez zmiany pasa. Rowerzyści zaś sobie chwalą z wielu powodów np. że mogą skrzyżowanie przejechać na jednych światłach. Sprawa jest tak oczywista, że nie rozumiem co miałeś na myśli.
Brak renderowania dróg rowerowych na jezdni a renderowanie ich na chodnikach, to poważna wada OSM pretendującej do miana mapy drogowej.
To czerwone lub pomarańczowe zaznaczenie to ulice bez nazwy.
Pochylcie się nad tym, niektóre nawigacje generują tu perełki typu: wjedź w ulicę bez nazwy.
Kaponierę starałam się rozrysować na miarę swoich umiejętności edytorskich wg danych udostępnionych przez PIM po sprawdzeniu w terenie.
Na plac Wolności, św. Marcin i Ratajczaka spróbuję się wybrać w ten weekend to podrysuję rowery i tam. Dziś otwierają też nowe przejście dla pieszych (Kantaka - Garncarska).
jeśli ktoś jeszcze nie wie, to Poznań mapować można z podkładem WMS od Geopozu, nieco nowszego od tego z Geoportalu (2014>2013) i dokładniejszego, jakiś czas temu wysłałem do Geopozu pytanie, na kiedy szykują aktualizację, oto odpowiedź jaką dostałem:
jeśli chodzi o większe inwestycje do których zmapowania dziś nie ma podkładu ortofoto - z okolic które mam na oku - normalnie zmapować będzie można m.in. Rondo Kaponiera czy też Park Stare Koryto Warty, w maju 2016 rozkopane natomiast były nadal okolice budowanej Posnanii, już wtedy trwał też remont wzdłuż ul. Jana Pawła II
pozostaje mieć tylko nadzieję że nowa ortofoto będzie tak samo dokładna jak ta z 2014 lub dokładniejsza
kilka dni temu pojawiła się zapowiadana w poście wyżej nowa ortofotomapa Poznania, niestety jest ciemniejsza od wersji z 2014 r., co może nieco utrudniać mapowanie, ale i tak jest to jakość o niebo lepsza od zdjęć Geoportalu
Trzy miesiące mapowania Poznania przez jednego praktykanta w Janosiku i Poznań będzie dużo lepiej wyglądał
Cieszymy się gdy firmy nieodpłatnie wykorzystują naszą pracę ale jeszcze bardziej się cieszymy gdy aktywnie współdziałają.
Inna możliwość: niech Janosik zorganizuje mapathon w jeden weekend co pół roku. Wystarczy zaprosić mapowiczów z Poznania i okolicy na pizzę do jednej sali konferencyjnej i pokazać gdzie widzicie jako firma braki. Po paru godzinach wspólnego mapowania miasto będzie odświeżone. A wydatki na akcję społeczną odciągniecie sobie od podatku.
Teren jest olbrzymi, a że osobiście byłem tam kilka lat temu, to bazowałem na informacjach z internetu. Jeśli ktoś widzi jakieś błędy, to dalsze poprawki mile widziane