http://osmapa.pl/w/adresy/ - coś się zepsuło, wszystkie gminy renderują się na czerwono
Potrzebne są oba. Trafiają się patologiczne sytuacje z ruchem rowerowym dopuszczonym w jednym kierunku, przeciwnym do ruchu samochodów też dopuszczonych w jednym kierunku.
Ponadto oneway, oneway:bicycle powinno wystarczyć do ustalenia legalności kierunku ruchu - bez potrzeby analizowania tagów cycleway, ccyleway:left, cycleway:right itd.
Znowu tak się zrobiło
Kiedy zaktualizują się odpowiednie warstwy na http://osmapa.pl/w/ na głównej stronie niby data aktualna ale juz dane na poszczególnych widokach wiszą bez zmian od 9 maja poza tym zginęły strzałki kierunkowe pasów jezdni
Ano właśnie. Czy ktoś z Was jest w pobliżu kolegi Marimila bądź ma z nim kontakt? Od dłuższego już czasu Marimil nie odpowiada naa maile. Zaczyna mnie to martwić.
Zadziałało - chodzi już normalnie
I już nie chodzi normalnie zawisło na 23 maja.
Przy okazji uczenia się obsługi scrapy, wyciągnąłem wszystkie kwerendy z overpass turbo które pojawiły się na tym forum i je opisałem.
Opatrzone są także subiektywnie ocenionym poziomem trudności. Te które nie mają przy sobie opisu działały jeszcze bardzo nie dawno (w skali miesiąca), a dziś nie udało mi się ich odpalić.
To zapytanie w Wesołej według opisu sprawdza kody pocztowe, a w rzeczywistości - numery budynków.
Poprawione
Można prosić o aktualizacje serwera 2?
Wielkie dzięki dla marimila za dzisiejsze aktualizacje wizualizacji po okresie krótszym niż miesiąc.
Jesteś lokomotywą na OSM.
Ponowna prośba o aktualizacje serwera 2 dla osmapa.pl/w/… area, maxsped i pozostałych. Ostatnia miała miejsce 22.stycznia.2017
Właśnie uczę się używać PostGIS-a. Jest ktoś w stanie powiedzieć, jak w optymalny sposób sprawdzić które budynki nie leżą na żadnym z landuse/amenity? Celem jest sprawdzenie gdzie jest biednie z landuse
Zapytanie nie musi być super dokładne, domyślam się że optymalnie będzie przekonwertować wpierw budynki do punktów (centroid lub dowolny wierzchołek). To już mam obcykane
W sumie dawno z PostGIS’em nie siedziałem ale czy nie najłatwiej scalić wszystkie landuse w jedno i odjąć od Polski?
Nie wiem czego w sumie się spodziewać przy operacjach na tak wielkich obszarach i czy VBox mi nie eksploduje
Najbardziej interesują mnie budynki, bo to w miastach (i ogólnie miejscach zaludnionych) brak landuse razi najbardziej. Pokrycie landuse=farmland jest bardzo nierówne i nie zawsze mam pewność że tereny zostały dokładnie otagowane (łąki, pastwiska).
Inną rzeczą którą chcę zbadać jest sytuacja gdy ktoś narysował połowę budynków w mieście i zrobił sobie fajrant.
Miałoby to się odbywać na następującej zasadzie: porównujemy liczbę punktów adresowych nieleżących w budynkach do liczby punktów które albo leżą w budynku, albo są z budynkiem scalone.
Zakładamy oczywiście, że został dokonany w miejscowości import adresów, co w praktycznej większości miasteczek i miast jest prawdziwe.
Zależy jaki masz schemat… dla schematu osm2pgsql:
Select bud.*
from planet_osm_polygon bud
left join planet_osm_polygon ame on ame.amenity is not null and ame.landuse is not null and ST_Intersects(ame.way, bud.way)
where bud.building is not null and ame.osm_id is null
Potrzebujesz indeksy na amenity, landuse, building i way i nic nie powinno wybuchnąć
Jakbyś miał jakieś pytania o PostGIS-a to jestem dostępny na skype najczęściej (jendrus305) albo pod telefonem… niestety na forum zaglądam średnio co 3 miesiące
Zrobiłem wizualizację, która pozwala poprawiać POI mające adres i nazwę, lecz brak im określającego je tagu. Jest to moje zadanie MapRoulette odtworzone przy użyciu PostGIS i Mapbox GL JS. Na tę chwilę jest 1614 obiektów do poprawienia.
Po przybliżeniu pokazują się nam nazwy, które są klikalne, otwiera się popup z tagami.
Szczególnie dużo jest tego w Warszawie i Wrocławiu
Gdyby się okazało, że przeoczyłem jakiś “określający” klucz, to proszę mi dać znać. Fałszywych alarmów powinno być już teraz mało.
http://81.190.124.187:31337/QA_map/map_poi2.html
Disclaimer: Strona może bardzo rzadko być nieosiągalna z winy mojego dostawcy Internetu. Sam “serwer” (netbook ) jest zaskakująco niezawodny.
Fajny pomysł, tylko ja bym odfiltrował obiekty z tagiem “disused:*”.