Próbowałem załadować bieżącą wersję (z lutego) i dostaję komunikat, że nie ściągnęło się do końca (próbowałem kilka razy ściągnąć, za każdym razem to samo) lub plik uszkodzony. Instalator pod BaseCamp, Win8.1 64bit.
W ostateczności mapę można wygenerować na stronie: http://garmin.openstreetmap.nl/
Lecz styl stworzony przez Rogala dużo bardziej mi odpowiada.
Rogal wiem, że angażujesz się w start-upy gdyż z czegoś w końcu trzeba żyć.
Jeśli była by taka możliwość wielu z nas chętnie dokonało by donacji pobierając nowe wersje mapy.
Pomyśl o tym. Ten projekt ma sens!
Odwiedziłem kilka rezerwatów na najnowszej mapie i widzę, że faktycznie się pokazują lecz jako POI. Generalnie miałem na myśli by były widoczne jako obszar coś tak jak parki miejskie nawet w tym samym kolorze co park gdyż przecież nie nałożą się na siebie. Dało by radę?
Mapa z Ogonkami z lutego bieżącego roku okazała się być przyczyną bardzo długiego (około 10 minut) uruchamiania się odbiornika etrex30. Po powrocie do mapy (też z ogonkami) z listopada 2015 wszystko wróciło do normy (czas uruchomienia odbiornika kilka(naście?) sekund). Najnowszej mapy nie próbowałem, bo wydaje mi się, że powodem takiego zachowania odbiornika jest rozmiar mapy, a ten nie będzie mniejszy = szkoda czasu na testowanie. Niemniej jeśli ktoś z koleżanek lub kolegów zechce podzielić się swoimi obserwacjami, to będzie to z pewnością z korzyścią dla potomności. Ja mam w odbiorniku wgrane i włączone warstwice i szlaki plus mapa Polski w wersji z ogonkami.
Miło by było, aby w końcu relacje szlaków turystycznych, których członkami są relacje segmentów szlaku wyświetlały się poprawnie (dodając podczas wyświetlania do relacji nadrzędnej wszystkie drogi będące w relacji podrzędnej, ignorując (ewentualnie) tagi relacji podrzędnej - bo na tym przecież polega dodanie członka do relacji - jeśli w relacji (szlaku) jest droga, to wyświetlając relację dodajemy tę drogę razem z wszystkimi węzłami, które są członkami tej drogi, ignorując tagi węzłów (oraz drogi). Tak samo powinno być dla relacji).
Witam
Mam problem. Korzystam z OSmapy i chcę aby drogi serwisowe wyświetlały się przy większych skalach. Obecnie dopiero przy zoomie 500m je widać. Przy większym oddaleniu widać drogi gruntowe a serwisowe już nie.
Szukałem informacji w internecie ale to nic nie pomogło. Nie wiem czy informacje o wyświetlaniu danego obiektu przy danym przybliżeniu są zawarte w pliku TYP czy gdzieś indziej.
Ustawienie maksymalnej szczegółowości w Garminie nie do końca rozwiązuje problem. Drogi i tak nie pokazują się przy większym oddaleniu mapy (tak jak gruntowe)
Obecnie jest tak jak na pierwszym obrazie. Drugi to efekt jaki chcę uzyskać. http://imgur.com/a/oaNbQ
Witam szanowne grono.
Mam nawigację BWM Motorrad III - po wielu kombinacjach udało mi się w niej odpalić OSMapaPL-Light. Pobrałem plik *.img, zmieniłem nazwa na gmapprom.img i wysłałem do urządzenia za pomocą WebUpdatera.
Potrzebowałbym taką mapę jeszcze na Niemcy, Austrię, Słowację i Czechy. Skąd to pobrać? Moje urządzenie ma 1.79GB pamięci
Mapę dowolnego obszaru dla garminów generuje się tutaj. Tylko fajnie wtedy mieć garmina obsługującego inne alfabety, niż angielski - na starym GPSMap 60 mapa Polski wygenerowana z tego serwisu nie nadawała się do użytku, bo weź wpisz w wyszukiwaniu to, co serwis zrobił ze słowa “Łódź”…
przenieść pasek wyszukiwania do prawego okienka, nad całą resztą
umoźliwić chowanie i wyciąganie tego prawego okienka kliknięciem.
Celem ćwiczenia jest umożliwienie używania serwisu na komórce, bo w tej chwili w pionowym ustawieniu lewe okienko w całości chowa się za prawym, a w poziomym wygląda to tak:
...i weź naciśnij guzik Search.
W razie czego dysponuję fachowcem, który takie rzeczy robi dla rozrywki przed śniadaniem, ale będę mógł mu dostarczyć tej rozrywki dopiero za trzy tygodnie, no i dostęp trzeba by mu dać…