Inmiddels zijn alle 35 changesets gerevert.
15 dagen activiteit te zijn een leerschool voor een nieuw begin op een verantwoorde manier.
Voor Dutch Mapper was het, met alle goede bedoelingen, een beste klus om het zover te krijgen.
Maar ook voor mij was het een beste klus om het zover uit te zoeken en te visualiseren en daarna teruggedraaid te krijgen.
Er was 1 changeset die strandde op een hardnekkige bug/foutmelding in de reverter plugin.
Het heeft te maken met een nieuwere changeset in hetzelfde gebied. http://www.openstreetmap.org/changeset/38638342
Als Bioscience meeleest, zou deze dan kunnen kijken of zijn data nog in tact is van bovengenoemde changeset?
Of een ervaren mapper is die dit tegen het licht kan houden?
Niet met zoveel woorden, er wordt wel voor gewaarschuwd dat alles wat je doet, zichtbaar is voor iedereen en op alle kaarten die zijn afgeleid van OSM.
Maar ik zal een extra waarschuwing opnemen, goed idee!
Tijdens het bijwerken van de woonplaatsgrenzen met de BAG update van deze maand zag ik dat de woonplaatsgrens voor Wassenaar was verwijderd in changeset 43405159. Deze heb ik gerevert.
… en daarom hebben we aan Dutch Mapper al verschillende keren indringend gevraagd om eerst zulke zaken als verwijderen van administratieve grenzen te overleggen of nog beter er af te blijven!
Nee, het zou wat vriendelijker kunnen, maar ik kan me de reactie van Sebastic heel goed voorstellen.
DutchMapper heeft aardig wat rampen veroorzaakt en zou moet beseffen dat hij een situatie die hij niet begrijpt gewoon moet laten liggen zoals het erbij ligt.
En uiteraard hebben we allemaal moeten leren en heel domme dingen gedaan, maar uit mijn eigen fouten-geschiedenis weet ik dat ik bij twijfel altijd eerst ging vragen op het forum, en bij fouten die ik zelf herkende in staat was om te begrijpen wat ik voor een fout had gemaakt en die ook kon herstellen.
En dus schiet Sebastic (volkomen terecht) uit zijn slof…
Gelukkig hebben we er wat van geleerd. Waarschijnlijk doe je zoiets nu niet snel weer. Een ezel stoot zich niet twee keer aan dezelfde steen (hoop ik ).
zie je (zag, ik heb het inmiddels opgelost) dat er bomen op het grasveld staan. Robbie heeft daar in eerdere changeset wat veranderd, waardoor het effect van nog eerdere tagging werd opgeheven of verstoord. Het is ook nu nog niet optimaal, want er liggen nog meer multipolygonen op en door elkaar als gevolg van op verschillende tijdstippen uitgevoerde AND en 3dShapes imports die elkaar slordig overlapten. Ik kijk er nog even verder naar…
Inmiddels is de situatie bij Clingenbosch weer hersteld en aangepast.
Maar toen kwam daar Groot Hasebroek weer bij, waar Robbie een toponym heeft omgezet in landuse met als gevolg grasvelden vol met bomen…