Inmiddels bovenstaande changesets gerevert.
Ook https://www.openstreetmap.org/changeset/38475781 moeten reverten ivm foutmelding op revert van 38475628 anders zou deze maar half gerevert worden, en dat leek me niet de bedoeling.
Buiten bovenstaande error waren er inmiddels al behoorlijk wat conflictsituaties die opgelost dienden te worden.
Vandaar dat ik inmiddels deze 3 changesets teruggedraaid heb.
Op dit moment zijn de 3 changesets teruggedraaid (revert).
Ook de goede wijzigingen in deze changesets zijn dus teruggedraaid.
Natuurlijk verwelkomen we een nieuwe (enthousiaste) OSM mapper.
We gaan ervan uit dat de vragen vanzelf komen, vandaar ook dit forum.
Tip:
Wijzig niet te veel in één changeset, zodat je je omschrijving goed kunt meegeven wat je in deze changeset hebt toegevoegd/aangepast.
Probeer JOSM eens als editor.
De grootste “problemen” zijn nu teruggedraaid.
Mocht het zijn dat er nog meer zaken verkeerd zijn gegaan, zul je het zelf (in de toekomst) wel oplossen.
Dutch mapper, wacht even met herstellen laat het eerst even rusten.
Verder heb je een aantal naamswijzigingen doorgevoerd, ik ga ervanuit dat deze juist zijn. Misschien kan een lokale mapper nog even meekijken.
Misschien is het noodzakelijk om deze gehele changeset ook te reverten om de verplaatste node, zijn juiste lokatie weer te laten verkrijgen.
Je ziet dat de mutaties behoorlijk snel, zonder dat je er misschien erg in hebt kunnen leiden tot een behoorlijke verstoring van OSM. Dit is dan ook de reden dat ik het op pak en uiteenzet in dit draadje.
Ons doel is (samen) de OSM kaart te verbeteren, en niet iedereen heeft in 1 dag leren fietsen.
Toch wil in niet verzanden in het negatieve. (of ben ik daar al in terecht gekomen)
De intentie zal ongetwijfeld zijn dat je de kaart wil verbeteren en dat je open staat voor kritieken. Hiervan valt veel te leren.
Je hebt bijvoorbeeld dit stukje voetgangersgebied netjes aangepast (lokale kennis ontbreekt me echter) maar via de satelietbeelden lijkt het juist te zijn.
Waarom heb je de Wassenaarse apotheek verwijderd?
Nader speurwerk laat weten dat je beter de positie had kunnen wijzigen iets kunnen wijzigen of samenvoegen met de juiste adresnode.
Je zou je als goedbedoelend beginnend mapper en deelnemer van de community van OSM ook wat bescheidener kunnen opstellen. Zeker na 35 edits met een spoor van vernieling tussen Wassenaar en Voorburg.
Welke satellietfoto? Waarschijnlijk gebruik je de Bing luchtfoto.
De community is afgelopen jaar bezig geweest met het importeren van de bebouwing uit de BAG. Die klopt gewoon. Daar zitten allerlei gegevens in zoals bouwjaar. Ook de adres -node zit hierin. Wanneer je zomaar zaken wist en opnieuw (fout) intekent gaat de historie verloren… en hoe vind je dit adres in de database terug?
De meeste mappers beginnen met wat edits in hun achtertuin of een parkje. Daar kun je dan weinig kwaad. Mappers hier op het forum zijn dan altijd bereid om na verzoek naar je edits te kijken. Zo word je hopelijk een ervaren mapper. Nu geven je edits een hoop ergernis.
Ook is het gewoonte dat je een bericht stuurt naar de mapper die de laatste edit heeft gedaan bij grondige wijziging. Die kan dan evt. reageren.
Het is niet zomaar een kaartje tekenen, maar voor veel mappers een serieuze zaak.
Dus even pas op de plaats graag en probeer de tips van commodoortje ter harte te nemen.
En ten slotte nog een tip aan Dutch Mapper, aansluitend bij het advies om changesets klein te houden en on topic:
Zet bij je comment iets zinvollers dan “aanpassingen”.