OSMapa Polski, czyli mapa OSM na Garmina

jeżeli nie ma, to dorobię :). Jak to jest tagowane?

W sumie to nie wiem który z tagów jest najważniejszy. leisure=nature_reserve? Przykład o ktorym wspomniałem powyżej http://www.openstreetmap.org/way/158220862

hej, wczoraj zauważyłem problem w wyświetlaniu na moim garminie Etrex20. Chodzi o obszar tego jeziora:
http://www.openstreetmap.org/#map=15/54.0681/16.3239

wygląda na to, że jezioro nie wyświetla się w części wspólnej z monstrualnym poligonem “las koszaliński”

na innych mapach jest dobrze, i wydaje mi się, że na wcześniejszej osmapie tez było dobrze. moze to jakaś pierdoła

zauważyłem, że wyszła nowa wersja mapy. Fajnie to wygląda, ale obszary rezerwatów chyba nie udało się zamieścić?

Być może w kolejnej wersji się uda zamieścić rezerwaty :slight_smile: Systematycznie dodaje do nich tag zgodnie z wiki przytoczonym przez Mateusza http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53845

Niniejszym o wiele poprawniej będzie można rozpoznać rezerwaty jako kombinację tagów leisure=nature_reserve + protect_class=4.

rogal, czy mógłbyś dodać tag: leisure=picnic_table ?

wielkimi krokami zbliża się długi weekend. Jest szansa na nową wersję mapy?
PS tagi protect_class dawno dodane :wink:

Przyłączam się do prośby :slight_smile:

W sumie to ja też bym uaktualnił mapę w Garminie przed :smiley:

Próbowałem załadować bieżącą wersję (z lutego) i dostaję komunikat, że nie ściągnęło się do końca (próbowałem kilka razy ściągnąć, za każdym razem to samo) lub plik uszkodzony. Instalator pod BaseCamp, Win8.1 64bit.

W ostateczności mapę można wygenerować na stronie: http://garmin.openstreetmap.nl/
Lecz styl stworzony przez Rogala dużo bardziej mi odpowiada.

Rogal wiem, że angażujesz się w start-upy gdyż z czegoś w końcu trzeba żyć.
Jeśli była by taka możliwość wielu z nas chętnie dokonało by donacji pobierając nowe wersje mapy.
Pomyśl o tym. Ten projekt ma sens!

Z podziękowaniami za dotychczasową pracę.
Marcin

Tyle, że mój Garmin jest stary i nie łyka polskich literek, a z tego nie umiem wygenerować wersji bez.
Da się w ogóle?

Odwiedziłem kilka rezerwatów na najnowszej mapie i widzę, że faktycznie się pokazują lecz jako POI. Generalnie miałem na myśli by były widoczne jako obszar coś tak jak parki miejskie nawet w tym samym kolorze co park gdyż przecież nie nałożą się na siebie. Dało by radę?

Mapa z Ogonkami z lutego bieżącego roku okazała się być przyczyną bardzo długiego (około 10 minut) uruchamiania się odbiornika etrex30. Po powrocie do mapy (też z ogonkami) z listopada 2015 wszystko wróciło do normy (czas uruchomienia odbiornika kilka(naście?) sekund). Najnowszej mapy nie próbowałem, bo wydaje mi się, że powodem takiego zachowania odbiornika jest rozmiar mapy, a ten nie będzie mniejszy = szkoda czasu na testowanie. Niemniej jeśli ktoś z koleżanek lub kolegów zechce podzielić się swoimi obserwacjami, to będzie to z pewnością z korzyścią dla potomności. Ja mam w odbiorniku wgrane i włączone warstwice i szlaki plus mapa Polski w wersji z ogonkami.

Miło by było, aby w końcu relacje szlaków turystycznych, których członkami są relacje segmentów szlaku wyświetlały się poprawnie (dodając podczas wyświetlania do relacji nadrzędnej wszystkie drogi będące w relacji podrzędnej, ignorując (ewentualnie) tagi relacji podrzędnej - bo na tym przecież polega dodanie członka do relacji - jeśli w relacji (szlaku) jest droga, to wyświetlając relację dodajemy tę drogę razem z wszystkimi węzłami, które są członkami tej drogi, ignorując tagi węzłów (oraz drogi). Tak samo powinno być dla relacji).

Witam
Mam problem. Korzystam z OSmapy i chcę aby drogi serwisowe wyświetlały się przy większych skalach. Obecnie dopiero przy zoomie 500m je widać. Przy większym oddaleniu widać drogi gruntowe a serwisowe już nie.
Szukałem informacji w internecie ale to nic nie pomogło. Nie wiem czy informacje o wyświetlaniu danego obiektu przy danym przybliżeniu są zawarte w pliku TYP czy gdzieś indziej.
Ustawienie maksymalnej szczegółowości w Garminie nie do końca rozwiązuje problem. Drogi i tak nie pokazują się przy większym oddaleniu mapy (tak jak gruntowe)
Obecnie jest tak jak na pierwszym obrazie. Drugi to efekt jaki chcę uzyskać.
http://imgur.com/a/oaNbQ

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

tak sobie myślę. Nie czas na “samer edyszyn” mapy? :wink:

Czy jest jakaś szansa na aktualizację?
Styl map na garmin.openstreetmap.nl jakoś mi nie pasuje :frowning:

Witam szanowne grono.
Mam nawigację BWM Motorrad III - po wielu kombinacjach udało mi się w niej odpalić OSMapaPL-Light. Pobrałem plik *.img, zmieniłem nazwa na gmapprom.img i wysłałem do urządzenia za pomocą WebUpdatera.

Potrzebowałbym taką mapę jeszcze na Niemcy, Austrię, Słowację i Czechy. Skąd to pobrać? Moje urządzenie ma 1.79GB pamięci :frowning:

Doprecyzuj co to znaczy “taką”?
Ma być styl osmapy czy dowolny?
Skąd pobrałeś OSMapaPL-Light

Mapę dowolnego obszaru dla garminów generuje się tutaj. Tylko fajnie wtedy mieć garmina obsługującego inne alfabety, niż angielski - na starym GPSMap 60 mapa Polski wygenerowana z tego serwisu nie nadawała się do użytku, bo weź wpisz w wyszukiwaniu to, co serwis zrobił ze słowa “Łódź”…