https://help.openstreetmap.org/questions/178/how-often-does-the-main-mapnik-map-get-updated
EDIT:
vidim da je prošlo (slika dole)
ali zašto se izgubi/pojavi pri različitom zumiranju slike
Zato što ima mnogo ljudi koji upisuju promjene u bazu, a kompjuter koji iz tih podataka stvara sliku nije beskonačno jak. Dakle treba se strpiti. Za pojedine promjene, kao izmjene u obali mora, treba ponekad i tjedan ili mjesec dana da se vide. Za promjene na ulicama treba po nekoliko minuta.
Također, možda ti je browser cacheao sličicu prije promjene, pa moraš stisnuti Ctrl-F5 kako bi natjerao browser da pokupi sve nove sličice.
to se može odnosit generalno na prolaz promjena, iako evo, dodao sam naziv još jedne ulice prije 5-6 sati i ništa
a ovo gore u vezi ulice Topolice je bilo pitanje zašto nestaje naziv kada se karta različito zumira, dok su drugi nazivi konstatni bez obzira koje se zumiranje koristi
ništa ovo ne valja nit funkcioniše
zamolim prijatelja da provjeri da li ima ucrtana ova nova ulica Topolica i kaže nema kod njega, kao što nemaju i još dvije izmjene naziva ulica koje sam napravio
ne TA slika bolan
nego na karti !!!
To je slika sa karte.
Odi na kartu. Nađi ulicu. Nađi zoom u kojem se ne vidi natpis. Kopiraj link, i stavi ga ovdje.
evo
de ti meni reci što se ne vide ostale izmjene koje sam unio
i ko to odobrava ??
Nitko ne odobrava, što god ucrtaš, ide odmah na kartu.
Kad budeš na toj slici, i na tom zoomu, klikni CTRL-F5
ipak bi MORO biti neki admin kao na google maps
neka budala sad prepravi ulicu na Radovana karadžića !?!?!?!?
zašto ostale nisu onda prošle
ovo sam sad dopunio sada, nije UOPŠTE bila ucrtana ulica !!!
da li je ti vidiš ?? sada ???
Za sada se pokazalo da ne treba admin. 99.99% mapera su ovdje zbog to ga što žele napraviti što točniju kartu.
Naravno, na onih 0.01% mapera moramo paziti.
Na ovu ulicu nisi stavio ime:
Da, vidim ju. Ali si ju krivo ucrtao. To nije Secondary ulica nego residential.
Primary, secondary i tertiary ulice su one koje su kvalificirane, koje imaju neki broj.
nisam još to uhodao
ispravi TI ako ti nije teško
to je isto Topolica
ispravio JA
i jedno i drugo
provjeri
ispravio JA
i jedno i drugo
provjeri
Sjajno, samo tako naprijed.
još samo da update-om prođe
eh, dugo se nisam javio
radilo se…intezivno na mapiranju