Pytanie za 100 punktów. Nie wiem czy to jest kwestia wyświetlania na Etexie czy też brak na mapie niemniej bardzo mnie by się przydała możliwość wyświetlenia obszarów rezerwatów. Wczoraj spędziłem kilka godzin na szukaniu ścieżki dydaktycznej w rejonie rezerwatu “Przełom Hołubli” by móc ją dodać do mapy. Mocno ułatwiło by to poszukiwania gdyby człowiek wiedział że w danym momencie jest na terenie rezerwatu.
Jeśli brakować będzie zwolenników pomysłu to może udało by się stworzyć osobną warstwę tylko dla samych rezerwatów?
Próbowałem załadować bieżącą wersję (z lutego) i dostaję komunikat, że nie ściągnęło się do końca (próbowałem kilka razy ściągnąć, za każdym razem to samo) lub plik uszkodzony. Instalator pod BaseCamp, Win8.1 64bit.
W ostateczności mapę można wygenerować na stronie: http://garmin.openstreetmap.nl/
Lecz styl stworzony przez Rogala dużo bardziej mi odpowiada.
Rogal wiem, że angażujesz się w start-upy gdyż z czegoś w końcu trzeba żyć.
Jeśli była by taka możliwość wielu z nas chętnie dokonało by donacji pobierając nowe wersje mapy.
Pomyśl o tym. Ten projekt ma sens!
Odwiedziłem kilka rezerwatów na najnowszej mapie i widzę, że faktycznie się pokazują lecz jako POI. Generalnie miałem na myśli by były widoczne jako obszar coś tak jak parki miejskie nawet w tym samym kolorze co park gdyż przecież nie nałożą się na siebie. Dało by radę?
Mapa z Ogonkami z lutego bieżącego roku okazała się być przyczyną bardzo długiego (około 10 minut) uruchamiania się odbiornika etrex30. Po powrocie do mapy (też z ogonkami) z listopada 2015 wszystko wróciło do normy (czas uruchomienia odbiornika kilka(naście?) sekund). Najnowszej mapy nie próbowałem, bo wydaje mi się, że powodem takiego zachowania odbiornika jest rozmiar mapy, a ten nie będzie mniejszy = szkoda czasu na testowanie. Niemniej jeśli ktoś z koleżanek lub kolegów zechce podzielić się swoimi obserwacjami, to będzie to z pewnością z korzyścią dla potomności. Ja mam w odbiorniku wgrane i włączone warstwice i szlaki plus mapa Polski w wersji z ogonkami.
Miło by było, aby w końcu relacje szlaków turystycznych, których członkami są relacje segmentów szlaku wyświetlały się poprawnie (dodając podczas wyświetlania do relacji nadrzędnej wszystkie drogi będące w relacji podrzędnej, ignorując (ewentualnie) tagi relacji podrzędnej - bo na tym przecież polega dodanie członka do relacji - jeśli w relacji (szlaku) jest droga, to wyświetlając relację dodajemy tę drogę razem z wszystkimi węzłami, które są członkami tej drogi, ignorując tagi węzłów (oraz drogi). Tak samo powinno być dla relacji).
Witam
Mam problem. Korzystam z OSmapy i chcę aby drogi serwisowe wyświetlały się przy większych skalach. Obecnie dopiero przy zoomie 500m je widać. Przy większym oddaleniu widać drogi gruntowe a serwisowe już nie.
Szukałem informacji w internecie ale to nic nie pomogło. Nie wiem czy informacje o wyświetlaniu danego obiektu przy danym przybliżeniu są zawarte w pliku TYP czy gdzieś indziej.
Ustawienie maksymalnej szczegółowości w Garminie nie do końca rozwiązuje problem. Drogi i tak nie pokazują się przy większym oddaleniu mapy (tak jak gruntowe)
Obecnie jest tak jak na pierwszym obrazie. Drugi to efekt jaki chcę uzyskać. http://imgur.com/a/oaNbQ
Witam szanowne grono.
Mam nawigację BWM Motorrad III - po wielu kombinacjach udało mi się w niej odpalić OSMapaPL-Light. Pobrałem plik *.img, zmieniłem nazwa na gmapprom.img i wysłałem do urządzenia za pomocą WebUpdatera.
Potrzebowałbym taką mapę jeszcze na Niemcy, Austrię, Słowację i Czechy. Skąd to pobrać? Moje urządzenie ma 1.79GB pamięci