Proszę:
http://osmapa.pl/w/szlaki/?lat=52.52656&lon=21.71445&zoom=15&ol=BMFH&l1=Szlaczki&l2=dwa
Marker pojawia się, gdy wprowadzisz wartość dla parametru l1. To niestety wyklucza umieszczenie markera bez tekstu/dymku. Trzeba będzie ew. jakiś dodatkowy parametr wprowadzić.
Jeśli coś nie będzie grało, piszcie.
Super, to mi wystarczy, dzięki.
Mapa od Mapboxa obrazująca chodniki którym potencjalnie brakuje footway=sidewalk.
https://www.mapbox.com/osm-sidewalker/
nie znalazłem stosownego wątku, gdzie wymieniona niżej mapa została zaprezentowana, ale ten wydaje się równie ku temu odpowiedni. Tak czy owak jest może szansa na uaktualnienie tej strony? Było by to dość pomocne
Zwróciłem się ze stosowną prośbą i efekt jest taki, że od dwóch tygodni nie ma strony w ogóle Może ktoś inny ze swoim zapytaniem by miał więcej szczęścia?
Nie wiem czy to ten wątek: bicycle:backward=yes - czy jest gdzieś jakaś mapa pokazująca takie drogi jednokierunkowe z dozwolonym ruchem rowerowym pod prąd?
I czy to jest dobry tag do tego typu drogi - bo widziałem jeszcze oneway:bicykle=no (nie wiem co lepsze).
Nie wiem czy to ten wątek: bicycle:backward=yes - czy jest gdzieś jakaś mapa pokazująca takie drogi jednokierunkowe z dozwolonym ruchem rowerowym pod prąd?
I czy to jest dobry tag do tego typu drogi - bo widziałem jeszcze oneway:bicykle=no (nie wiem co lepsze).
A gdzie to wszystko znalazłeś? Wydaje się, że kanonicznym rozwiązaniem jest:
cycleway:left=opposite_lane
Tak szczerze to nie wiem gdzie to znalazłem… Wygląda na to, że to źle robiłem… Ehh…
Kontraruch tagujemy jako cycleway=opposite + oneway:bicycle=no
Powinien wystarczyć tylko jeden z nich, ale bezpieczniej dać oba.
czy jest gdzieś jakaś mapa pokazująca takie drogi jednokierunkowe z dozwolonym ruchem rowerowym pod prąd?
VeloMap
W tym tygodniu zrealizowałem swój mini projekt. Chciałem za pomocą python’a amatorsko statystycznie zbadać użycie przestarzałych tagów w Polsce. Efektem tej pracy są dwa notebooki IPythona link.
Jeden oznaczony datą 15.03 bazuje na danych właśnie z tej daty i do nich jest dostosowany opis, drugi 19.03 korzysta z aktualnych danych, ale opisy są nie zmienione względem 15.03. Różnice są dość znaczne (szczególnie jeśli chodzi o woj.śląskie), jest to efektem pisania opisu przez parę dni w momencie gdy OSM pędzi dalej.
W każdym razie zapraszam do przejrzenia notebooków i komentowania tej pracy.
Kontraruch tagujemy jako cycleway=opposite + oneway:bicycle=no
Powinien wystarczyć tylko jeden z nich, ale bezpieczniej dać oba.
Potrzebne są oba. Trafiają się patologiczne sytuacje z ruchem rowerowym dopuszczonym w jednym kierunku, przeciwnym do ruchu samochodów też dopuszczonych w jednym kierunku.
Ponadto oneway, oneway:bicycle powinno wystarczyć do ustalenia legalności kierunku ruchu - bez potrzeby analizowania tagów cycleway, ccyleway:left, cycleway:right itd.
http://osmapa.pl/w/adresy/ - coś się zepsuło, wszystkie gminy renderują się na czerwono
Znowu tak się zrobiło
Kiedy zaktualizują się odpowiednie warstwy na http://osmapa.pl/w/ na głównej stronie niby data aktualna ale juz dane na poszczególnych widokach wiszą bez zmian od 9 maja poza tym zginęły strzałki kierunkowe pasów jezdni
Ano właśnie. Czy ktoś z Was jest w pobliżu kolegi Marimila bądź ma z nim kontakt? Od dłuższego już czasu Marimil nie odpowiada naa maile. Zaczyna mnie to martwić.
Zadziałało - chodzi już normalnie
I już nie chodzi normalnie zawisło na 23 maja.
Wykaz map zawierających warstwy z danymi z OpenStreetMap dla Polski
stan serwera 1: 2016-05-29 08:56
stan serwera 2: 2016-05-23T14:00:00Z
Przy okazji uczenia się obsługi scrapy, wyciągnąłem wszystkie kwerendy z overpass turbo które pojawiły się na tym forum i je opisałem.
Opatrzone są także subiektywnie ocenionym poziomem trudności. Te które nie mają przy sobie opisu działały jeszcze bardzo nie dawno (w skali miesiąca), a dziś nie udało mi się ich odpalić.
Przy okazji uczenia się obsługi scrapy, wyciągnąłem wszystkie kwerendy z overpass turbo które pojawiły się na tym forum i je opisałem.
Opatrzone są także subiektywnie ocenionym poziomem trudności. Te które nie mają przy sobie opisu działały jeszcze bardzo nie dawno (w skali miesiąca), a dziś nie udało mi się ich odpalić.
To zapytanie w Wesołej według opisu sprawdza kody pocztowe, a w rzeczywistości - numery budynków.