Coś do nas piszą...

http://www.openstreetmap.org/user/Yabba/diary/9155 - z tego co zrozumiałem autorowi chodzi o to, żeby w zachodnich miastach Polski zachowywać dawne niemieckie nazwy (ulic?) jako old_name=* lub historic_name=*.

Według mnie pomysł niegłupi, ale rodzi problemy - podobnie, jak to było w przypadku kolei.
Jeśli zabieramy się za coś takiego, to warto zwrócić uwagę na czas trwania danej nazwy, bo coś mogło być wielokrotnie przemianowywane.
Druga rzecz to różne nazwy w różnych językach w jednym czasie w przeszłości (przychodzi na myśl Leningrad).

Może coś na kształt

oldname:<rok gdy wyszło z użycia> = foo

?

Myślę, że póki nie znajdziemy/wymyślimy nic lepszego, to będzie dobre. Nadaje się do zmiany skryptem.
Mam wrażenie, że ktoś proponował coś z historic:name=, ale mogę się mylić.

Hmm, tylko w tym drugim brakuje określenia daty. Kurcze tu by przydały się tuples zamiast zwykłych par key/value :wink:

To ja proponuje wpisywać dla niemieckich miast ich słowiańskie nazwy od których pochodzą.
http://halat.pl/atlas_slowianszczyzny_zach.jpg

Dla mnie jest to bez sensu z tymi historycznymi nazwami - prędzej się zakopiemy niż będzie to miało jakieś ręce i nogi.

Skąd w Tobie tyle nienawiści? :smiley:
Cieszy mnie każda wizyta sąsiadów w Szczecinie, gdy dorzucą coś nowego do OSM w mojej okolicy. Dopóki przyjeżdżają pociągiem, a nie czołgami, jestem “za” :wink:

Ja tam do nich nic nie mam ale uważam, że jest to kopanie się z koniem. Rozumiem, ze będziemy tak każdą nazwę wpisywać? Będziemy mieli Stalinogrody, Borowieck, Dzietrzychów, Friedland czy Węglewo. A Gorzów Wlkp to Kobyla Góra :stuck_out_tongue:

Już nie mogę się doczekać by wpisać w Poczdamie Postąpin a zamiast Koepenick Kopanicę :slight_smile:

Tu poruszamy kolejny problem - kiedy przestać…
Nie wiem, co jest mniej pasujące do OSM - mapowanie nazw historycznych, i obcych, czy linii przesyłowych. Czy ktoś inny robi coś w ten deseń? Mam na myśli inne kraje.
Z jednej strony zakres OSM jest właściwie nieograniczony, ale dopóki nie ma odzwierciedlenia pewnych rzeczy w sofcie, to możemy się zwyczajnie pogubić albo dodawać nigdy nieużywane dane.

Zamiast zdecydowanie nie ale w name:pl albo alt_name:pl albo old_name:pl jak najbardziej, wedlug mnie im wiecej informacji tym lepiej. Jesli wpisze w wyszukiwarke Kopanica bo nie wiem co to jest, to chcialbym zeby mi sie znalazlo.

Starajmy sie dodawac wszystko co chcemy zeby dalo sie wyszukac, np. ulica 1000-lecia / Tysiąclecia powinna miec te druga opcje w alt_name albo jakims innym tagu.

Dopóki nie będzie jednolitego sposobu tagowania nazw historycznych to bym sobie dał spokój z historią. Tu jest wycinek z wikipedii dotyczący wrocławskich Wojszyc:

Już nawet nie myślę co by się działo na Słowacji gdybym zaczął im wpisywać węgierskie nazwy. Nie otwierajmy tej puszki. Weźmy się lepiej za rysowanie dróg bo tego bardziej brakuje.