Dit topic maak ik aan om foutjes inzichtelijk te maken en gelijk te herstellen in JOSM, zonder dat de veroorzaker hierover rechtstreeks wordt ingelicht.
Natuurlijk kunnen we nog steeds contact opnemen met de veroorzaker, en dit is misschien ook veel beter, maar ook veel werk.
Ik probeer middels deze topic een algemene kennis verhoging, en discussie op gang te brengen wat er zoal door de JOSM validator wordt gevonden.
Zo zijn er ook andere tools welke “foutjes” kunnen ontdekken, welke opgelost dienen te worden om de kaart zo clean (lees: goed) mogelijk te onderhouden.
Wat in het begin ook veel fout gaat zijn duplicate ways. http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=routing&lon=4.17854&lat=52.02590&zoom=18&opacity=0.59&overlays=duplicate_ways
Maakt de beginner veel van deze fouten dan geef ik een seintje. Ook de mappers van de MTB paden zondigen tegen de regel. Oorzaak is ook de editor ID. ook het plakwerk van landuse en wegen kan kennelijk met deze editor. Want met potlatch2 krijg je zulke fouten nauwelijks voor elkaar.
Van duplicate ways probeer ik Nederland een beetje schoon te houden.
Dit is dus wat ik bedoel. Er wordt ongenuanceerd MTB - paden (routes) als duplicates over de tracks in de bossen gemapt.
In dit geval van Gerrit Dankelman. Het is gewoon bijna niet meer te verbeteren in het tempo dat alles wordt aangelegd!
Ik zal Gerrit een mailtje sturen. http://www.openstreetmap.org/#map=19/52.46072/6.40330
Net wat Eggie zegt, trek het je niet persoonlijk aan. Soms is het beter om geen namen te noemen dit scrhikt af, wat zeker niet de bedoeling is.
Het is meer zaak dat we inzien wat er zoal fout kan kan gaan, zodat er van geleerd kan worden.
Er is geen verschil en de key landuse.
Het verschil is dat in dit specifieke geval er meerdere losse polygonen samengevoegd zijn tot 1 relatie
De keys komen dan op de relatie te staan en niet op de losse polygonen.
Je ziet dit ook vaak bij bossen.
Allemaal kleine stukjes wat geen bos is in het grote bos. Denk aan waterpartijtjes, andere gewassen bijvoorbeeld heide etc.
in een relatie is dan de grote polygon (outer) en de binnenliggende eilandjes (inner)
Deze relaties zijn zeer complex en worden ook regelmatig (per ongeluk) beschadigd door medemappers.
Het gevolg is (volgens mij) dat de naam van het bos niet verschijnt als gerenderde naam.
Hiervoor is in het verleden de toponym gebruikt
Toponyms worden gebruikt om een name=* nog steeds te kunnen toepassen op een groot gebied, ook al is dit vanwege de import opgedeeld in tientallen tot honderden kleine stukken. De bestaande AND-polygonen met een name=* blijven bestaan, maar worden omgetagd naar toponym.
Volgens mij werkt dit niet meer?
Kan iemand hier iets over vertellen?
Soms is het best jammer dat er geen mogelijkheid meer is voor rederers om de naam van het bos naar voren te toveren.
Of het een beginnersfout is, weet ik niet.
Maar is het momenteel gebruikelijk om het vlak als natural=water te zetten en voor de naam een lijnvormige weg er door heen met de naam en een tagging waterway=type Eventueel kan een relatie worden aangemaakt voor de “stream”, waarin alle elementen met die naam verzameld worden.
Dus dat omzetten van natural=water naar waterway=canal is fout.
Naam op de vlakken geeft een niet fraai kaartbeeld. Ik hoor al roepen taggen voor de renderer, maar in dit geval kan de renderer alleen de naam mooi weergeven als er een houvast is, een lijnvormige stroom dus.
Zelf ben ik al een tijd bezig om allerlei waterlopen om te zetten.
Ander punt is, dat de vlakken ook samengevoegd kunnen worden. Met name onder de bruggen zitten vaak kleine vlakjes, die goed samengevoegd kunnen worden met de grotere.
Nadeel van een lijnvormige “stream” is ook, dat de bruggen goed getagd moeten worden, dus met layer=1 Bij een watervlak wordt het ontbreken van layer=1 niet als fout gezien, bij een way wel.