Kliknij pierwsze dwa linki i zobacz:
- uliczki parkingowe to jakieś dziwne wywijasy
- stare dane mieszają się z nowymi i wygląda to tragicznie
Kliknij pierwsze dwa linki i zobacz:
Czy byłoby bardzo źle widziane, gdybym puścił wokół Warszawy arbitralną granicę obszaru, powiedzmy dodając kawałki granic powiatów do jakiejś swojej relacji?
Ewentualnie jak inaczej zdefiniować sobie taki obszar w celu odpytywania Overpassem na potrzeby różnych akcji? Ma nie być prostokątny.
Na razie najlepsze, co wymyśliłem bez wyznaczania własnego obszaru w OSM, to zapisać sobie fragment zapytania sumujący kilka-kilkanaście geocodeArea i to by mi w zasadzie wystaczyło, gdybym umiał sobie wyświetlić taki zsumowany obszar i zobaczyć, czy nie zostawiłem dziur w środku…
Kilka dni temu były jakieś problemy z poprawnym wygenerowaniem zrzutu całej bazy:
Nie wiem, gdzie to umieścić, więc umieszczam tutaj: Zmapuj rowerową infrastrukturę Wrocławia [link] (Fundacja ePaństwo prowadząca projekt Koduj dla Polski szuka programistów do stworzenia mapy rowerowej Wrocławia - drogi oraz infrastruktura - w oparciu o dane z Urzędu Miejskiego m. Wrocławia w formacie ArcGIS).
Propozycja przedyskutowania zapisu wielu wartości dla jednego klucza (dyskusja na Tagging):
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Multivalued_Keys
http://www.scientificamerican.com/article/nasa-and-the-u-s-air-force-test-a-new-ground-based-gps/
W skrócie: Kiedyś w nieokreślonej przyszłości nasze “GPSy” będą pobierać pozycję na podstawie sygnałów z dedykowanych nadajników na stacjach telefonii komórkowej z dokładnością centymetrową.
“The system most likely is a decade from the consumer market”
No to czekamy. Dekadę.
Mam nadzieję, że to nie zostanie uznane za drwinę, ale – która część ulicy jest ładniejsza? http://prntscr.com/acusdj
Swojego czasu zapytałem na forum o routing “kajakowy”. Otrzymałem pomoc i teraz podzielę sie moimi praktycznymi doświadczeniami.
Można zastosować dwa podejścia:
Mam nadzieję, że komuś to się przyda, tak jak mi pomogły podpowiedzi innych.
OSMapa.pl - co się dzieje z serwisem? Mapa nie działa…
Czy istnieje tool w którym widać w których miejscach nie było samochodu/roweru Google Streetview? Pytam w kontekście Mapillary.
Bierzesz Street View, łapiesz ludzika i zanim go upuścisz widzisz wszystkie drogi ichniego samochodu w okolicy?
Odpowiedź: tak. (BPNMSP )
Na stronie projektu UMP można wybrać dodatkowo warstwę G StreeView oraz OpenStreetMaps i jednocześnie przeglądać mapę.
Będzie przerwa techniczna w zapisie do bazy 9 maja, szczegóły wkrótce:
https://blog.openstreetmap.org/2016/05/02/planned-server-outage-9th-may/
Popełniłem coś takiego
https://www.youtube.com/watch?v=bQgzLTqtWs8&feature=youtu.be
Proszę o konstruktywną krytykę. Pytam głównie czy pomysł jest dobry.
To mój pierwszy film tego typu ever, więc są błędy np: pauza dziwnie wyszła.
Może kogoś z was to zachęci do podobnego procederu.
Mam problem z forum. Mam niby w ustawieniach zahaczone “show images in posts”, a widzę tylko nazwy obrazków. O co cho?
Kiedyś, dawno temu, ktoś wydrukował ulotki OSM - ostatnio mam wiele okazji rozdawać i właściwie się skończyły.
Czy ktoś może ma nadwyżkę? Jeśli nie, to mogę zająć się dodrukowaniem, pod warunkiem, że jest więcej chętnych.
Krótki poradnik edycji OSM w “Komputer Świecie” - no, to chyba właśnie wchodzimy do mainstreamu :
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/internet/przydatne-strony-www/2016/05/openstreetmap.aspx
Można sobie dodać kilka linków związanych z OSM do profilu, żeby w statystykach konta Pascala Neisa mieć status “zweryfikowanego”:
http://neis-one.org/2016/05/verified-osm-contributors/