Zauważyłem że jakiś czas temu zawisło renderowanie szlaków. Co ciekawe tylko szlaków - inne obiekty są aktualizowane (np. przesunięcie drogi ze szlakiem przesuwa linię drogi ale kolorowej linii szlaku już nie).
poprawione - nowa mapa wyjdzie za kilka dni. Sukcesywnie wprowadzam zgłaszane uwagi - np. już są wiatraki, man_made=cross, opisy do amenity=shelter, itp :).
Hmm wygląda na to, że na moim Garminie nie renderują się ronda (junction=roundabout). Jeśli rondo nie ma tego tagu, ślad drogi ronda jest widoczny. Ktoś może to potwierdzić?
Pytanie za 100 punktów. Nie wiem czy to jest kwestia wyświetlania na Etexie czy też brak na mapie niemniej bardzo mnie by się przydała możliwość wyświetlenia obszarów rezerwatów. Wczoraj spędziłem kilka godzin na szukaniu ścieżki dydaktycznej w rejonie rezerwatu “Przełom Hołubli” by móc ją dodać do mapy. Mocno ułatwiło by to poszukiwania gdyby człowiek wiedział że w danym momencie jest na terenie rezerwatu.
Jeśli brakować będzie zwolenników pomysłu to może udało by się stworzyć osobną warstwę tylko dla samych rezerwatów?
Próbowałem załadować bieżącą wersję (z lutego) i dostaję komunikat, że nie ściągnęło się do końca (próbowałem kilka razy ściągnąć, za każdym razem to samo) lub plik uszkodzony. Instalator pod BaseCamp, Win8.1 64bit.
W ostateczności mapę można wygenerować na stronie: http://garmin.openstreetmap.nl/
Lecz styl stworzony przez Rogala dużo bardziej mi odpowiada.
Rogal wiem, że angażujesz się w start-upy gdyż z czegoś w końcu trzeba żyć.
Jeśli była by taka możliwość wielu z nas chętnie dokonało by donacji pobierając nowe wersje mapy.
Pomyśl o tym. Ten projekt ma sens!
Odwiedziłem kilka rezerwatów na najnowszej mapie i widzę, że faktycznie się pokazują lecz jako POI. Generalnie miałem na myśli by były widoczne jako obszar coś tak jak parki miejskie nawet w tym samym kolorze co park gdyż przecież nie nałożą się na siebie. Dało by radę?
Mapa z Ogonkami z lutego bieżącego roku okazała się być przyczyną bardzo długiego (około 10 minut) uruchamiania się odbiornika etrex30. Po powrocie do mapy (też z ogonkami) z listopada 2015 wszystko wróciło do normy (czas uruchomienia odbiornika kilka(naście?) sekund). Najnowszej mapy nie próbowałem, bo wydaje mi się, że powodem takiego zachowania odbiornika jest rozmiar mapy, a ten nie będzie mniejszy = szkoda czasu na testowanie. Niemniej jeśli ktoś z koleżanek lub kolegów zechce podzielić się swoimi obserwacjami, to będzie to z pewnością z korzyścią dla potomności. Ja mam w odbiorniku wgrane i włączone warstwice i szlaki plus mapa Polski w wersji z ogonkami.
Miło by było, aby w końcu relacje szlaków turystycznych, których członkami są relacje segmentów szlaku wyświetlały się poprawnie (dodając podczas wyświetlania do relacji nadrzędnej wszystkie drogi będące w relacji podrzędnej, ignorując (ewentualnie) tagi relacji podrzędnej - bo na tym przecież polega dodanie członka do relacji - jeśli w relacji (szlaku) jest droga, to wyświetlając relację dodajemy tę drogę razem z wszystkimi węzłami, które są członkami tej drogi, ignorując tagi węzłów (oraz drogi). Tak samo powinno być dla relacji).