Als ik het goed begrijp vernielt ie niet werk van anderen maar voegt ie data toe die arbitrair is omdat:
1 het een import lijkt zonder afstemming
2 het taggen voor de render is (admin_level 7 staat zo mooi)
3 hij key/values gebruikt die niet zijn afgestemd en/of gedocumenteerd
Volgens mij hebben we geen super haast om het op te ruimen dus wellicht komt ie de komende dagen tot inkeer en stemt ie met ons af. Zo niet dan kunnen we een melding maken bij de DWG. Met overpass is het overigens ook zo weer opgeruimd maar laten we de gerrit_dankelman of anders de DWG afwachten mocht dat nodig zijn.
Beste community ik ben bezig mijn invoer te verwijderen. Door selectie op thema adnin_level 7 lukt dat. Misschien kan Adresvlak of benummervlak op level 12 nog eens worden overwogen. Ik heb hier van geleerd;>}
Namens de community veel dank dat je (positief) contact met ons hebt opgenomen!
Heb je de site http://overpass-turbo.eu/ geprobeerd? Hier kun je snel van een kaartsnede de gewenste data downloaden en naar JOSM exporteren en daar bewerken.
Laat ons weten wanneer je klaar bent of denkt te zijn, dan kunnen we een check uitvoeren.
Beste Mappers,
Ik heb alle gegevens welke op admin_level=7 waren opgevoerd verwijderd.
Gras objecten met Ministerie veld heb ik verwijderd.
Misschien zit er nog een schoonheidsfoutje, dan hoor ik dat wel.
Dit geeft op de standaard Mapnik vanaf zoom 13 wel een heel paars kaartbeeld.
Als we in Nederland nog een level 12 toevoegen voor percelen mogen die lijntjes dan wel heel subtiel gerendeerd worden vanaf zoom 16 of zo.
Verder: Als je verder inzoomt met een editor staan er op de boundaries heel veel losse nodes zonder tags (zelfs 3 boven op elkaar…)
Ook daar gaat de import dus niet helemaal goed…
Beste mappers,
Hier een poging om op residential niveau postcode en huisnummer (unieke sleutel) mee te nemen met tag addr: full http://overpass-turbo.eu/s/jWf. Is dit iets om op te nemen in OSM?
Beste mappers,
Hier een poging om op residential niveau postcode en huisnummer (unieke sleutel) mee te nemen met tag addr: full http://overpass-turbo.eu/s/jWf. Is dit iets om op te nemen in OSM?
Naast het feit dat ik sterk betwijfel of we adresvlakken willen (hier is al lang en breed over gediscussieerd!) zie ik problemen hierbij als er meerdere huisnummers op 1 perceel zijn. De tag is verder onnodig want postcode en huisnummer voldoen, Nederlandse gebruikers van OSM data weten wel dat een huis daar uniek mee beschreven kan worden. Als er zoekfuncties e.d. zijn die postcode+huisnummer niet vinden kan dat daar opgelost worden ipv dubbele informatie op de kaart zetten.
Een nieuw verschenen voorbeeld van landuse=residential, gecombineerd met address:full=* is http://www.openstreetmap.org/way/429462702. Ook de percelen hier vlakbij zijn al voorzien.
Is het gebruikelijk om een adres aan een landuse te verbinden, dus niet aan een pand? Normaal wordt een adres aan een pand of deel van een pand verbonden. Inderdaad het bezwaar dat Albert hierboven noemt.
En als je dat doet met addr:full, is een string als ‘7954GC13b’ het juiste formaat om in te vullen?
Is dat ergens besproken in de community, of gedocumenteerd?
Het lijkt me dat je dat eerst doet, voordat er op grote schaal dit soort edits wordt uitgevoerd.
Gebruikelijk tot nu toe is volgens mij om de BAG-import software te gebruiken die daarvoor speciaal is ontwikkeld. Tot dat iets beters is bedacht en bediscussieerd, moet dat volgens mij de methode zijn om adressen op te voeren. Ook omwille van de eenheid van taggen.
De edits met address:full kunnen volgens mij beter worden teruggedraaid.
Als jij die muurtjes persoonlijk gaat metselen in Staphorst, mag je ze van mij intekenen als ze er staan.
Houd wel rekening met mogelijk onvriendelijke reacties van Staphorsters die er niet op zitten te wachten dat jij een muurtje in hun achtertuin metselt.