3 grudnia szykuje się międzynarodowy sprint w mapowaniu obiektów dostępnych (lub nie) dla ludzi na wózkach:
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2015-November/074987.html
3 grudnia szykuje się międzynarodowy sprint w mapowaniu obiektów dostępnych (lub nie) dla ludzi na wózkach:
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2015-November/074987.html
Dbając o aktualny stan dróg na mapie OSM warto śledzić jeden z wątków na Forum SCC, tj. zestawienie wszystkich nowo budowanych odcinków dróg w ciągu DK i DW. Kolega Kemo wykonuje naprawdę dobrą robotę: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=117967490&postcount=30
5 grudnia nastąpiły poważne problemy z częścią plików na Geofabrik, niestety także w przypadku polskich województw, tu są bardziej szczegółowe informacje:
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/dev/2015-December/028961.html
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=564747#p564747
Od pewnego czasu gdy edytowałem ten rejon, na niektórych mapach dzieją się dziwne rzeczy:
https://www.openstreetmap.org/#map=18/50.88252/20.58327&layers=C
https://www.openstreetmap.org/#map=18/50.87993/20.58974&layers=C
Tutaj na warstwach osmand jest dokładnie to samo:
http://matthijsmelissen.nl/temp/osmand.html
To jest problem tych map. Na podstawowym stylu jest dobrze.
A co właściwie jest tam dziwnego?
Strzałka kierunkowości.
Kliknij pierwsze dwa linki i zobacz:
Czy byłoby bardzo źle widziane, gdybym puścił wokół Warszawy arbitralną granicę obszaru, powiedzmy dodając kawałki granic powiatów do jakiejś swojej relacji?
Ewentualnie jak inaczej zdefiniować sobie taki obszar w celu odpytywania Overpassem na potrzeby różnych akcji? Ma nie być prostokątny.
Na razie najlepsze, co wymyśliłem bez wyznaczania własnego obszaru w OSM, to zapisać sobie fragment zapytania sumujący kilka-kilkanaście geocodeArea i to by mi w zasadzie wystaczyło, gdybym umiał sobie wyświetlić taki zsumowany obszar i zobaczyć, czy nie zostawiłem dziur w środku…
Kilka dni temu były jakieś problemy z poprawnym wygenerowaniem zrzutu całej bazy:
Nie wiem, gdzie to umieścić, więc umieszczam tutaj: Zmapuj rowerową infrastrukturę Wrocławia [link] (Fundacja ePaństwo prowadząca projekt Koduj dla Polski szuka programistów do stworzenia mapy rowerowej Wrocławia - drogi oraz infrastruktura - w oparciu o dane z Urzędu Miejskiego m. Wrocławia w formacie ArcGIS).
Propozycja przedyskutowania zapisu wielu wartości dla jednego klucza (dyskusja na Tagging):
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Multivalued_Keys
http://www.scientificamerican.com/article/nasa-and-the-u-s-air-force-test-a-new-ground-based-gps/
W skrócie: Kiedyś w nieokreślonej przyszłości nasze “GPSy” będą pobierać pozycję na podstawie sygnałów z dedykowanych nadajników na stacjach telefonii komórkowej z dokładnością centymetrową.
“The system most likely is a decade from the consumer market”
No to czekamy. Dekadę.
Mam nadzieję, że to nie zostanie uznane za drwinę, ale – która część ulicy jest ładniejsza? http://prntscr.com/acusdj
Swojego czasu zapytałem na forum o routing “kajakowy”. Otrzymałem pomoc i teraz podzielę sie moimi praktycznymi doświadczeniami.
Można zastosować dwa podejścia:
Mam nadzieję, że komuś to się przyda, tak jak mi pomogły podpowiedzi innych.
OSMapa.pl - co się dzieje z serwisem? Mapa nie działa…
Czy istnieje tool w którym widać w których miejscach nie było samochodu/roweru Google Streetview? Pytam w kontekście Mapillary.
Bierzesz Street View, łapiesz ludzika i zanim go upuścisz widzisz wszystkie drogi ichniego samochodu w okolicy?
Odpowiedź: tak. (BPNMSP )