Loopt dat verschil nog op naarmate je verder van Amersfoort komt?
Een punt waar ik nog aan denk is de BAG WMS, die ik vaak gebruik. Momenteel matcht die 1:1 met de geïmporteerde gebouwen.
Ik neig er naar om geen aanpassing op dit punt door te voeren in de nieuwe versie van de plugin. Dat komt omdat de afwijking obv WGS84 beperkt is, de beide argumenten van Gertjan en de huidige weergave van de BAG WMS laag.
Mijn suggestie is wel om, als er in de hopelijk nabije toekomst recente satellietfoto’s ter beschikking komen, deze bij voorkeur onder ETRS89 te laten weergegeven. JOSM lijkt dat al te faciliteren: https://josm.openstreetmap.de/changeset/7943/josm
Dat is inderdaad een goed punt om de transformatie te houden zoals hij is. Het probleem blijft dat nauwkeurige luchtfoto’s niet kloppen (60 cm afwijking) met de geïmporteerde gebouwen.
Ik denk niet dat de broncode beschikbaar is, helaas.
Nee, het verschil is ongeveer gelijk aan het verschil tussen ETRS89 en WGS 84, en dat is zo’n 65 cm in heel Nederland. Door de continentverschuiving wordt het verschil wel ieder jaar 2,5 cm groter:
… als dit in de BAG viewer staat bestaat het pand dan wel of niet… of is het dan nog in onderzoek? Op OSM bestaat het niet… in de viewer wel. Elke keer als ik daar langskom weet ik niet goed waar ik moet kijken… en vanavond was het weer te donker.
Hier staat in OSM een ballonnetje.
Goed dat ze er zijn, maar die bestanden zijn enkel een alternatief voor de RDNAPTRANS-procedure, dus van RD naar ETRS89. Voor OSM hebben we WGS 84-coördinaten nodig, die 65 cm afwijken van ETRS89. Het lijkt erop dat PCTrans het enige programma is dat deze laatste conversie kan uitvoeren.
Overigens hebben om dezelfde reden alle uit BAG geïmporteerde woonplaatsgrenzen een kleine afwijking van 65 cm met de realiteit.
Cavit, begrijp ik nu goed dat het Kadaster ook deze 65cm afwijking heeft ?
m.a.w. dat de BAG data ook in WGS84 aangeleverd wordt? Of wordt deze BAG data in RD coördinaten omgezet naar WGS84
BAG wordt geleverd in RD. De conversie in de plug-in maakt er (blijkbaar) ETRS89 van, terwijl ik in de code WGS84 opvraag. Dat is ook ergens wel logisch, want ik hoef bij de conversie nergens een datum als parameter mee te geven. Achteraf ben ik er ook wel blij mee. WGS84 zou voor de panden een nachtmerrie worden, omdat een pand dat je vandaag importeert en over een jaar of wat opnieuw zou importeren dan meer dan 10cm verschoven zou zijn.
Typisch geval van voorschrijdend inzicht. In de begintijd van Openstreetmap, was de kaart veel minder gedetailleerd en was WGS84 ruim voldoende. Zo langzamerhand zou het misschien beter zijn om per continentale plaat een ander coordinaten stelsel te gebruiken ETRS89 voor Europa, NAD83 voor Noord-America etc.
In een oud draadje van 22.03.14 werd de mogelijkheid om via een TMS laag, grenzen zichtbaar te maken.
Deze heeft tot heden goed gewerkt, en was een heel prettig hulpmiddel om de grenzen van landen, provincies, gemeenten, steden, dorpen en gehuchten (van heel de wereld) op een mooie en snelle manier in beeld te krijgen.
Wonderbaarlijk, deze werkt wel.
Ik heb deze even vergeleken met welke ik vermelde, maar ik zie geen verschillen.
Daarentegen werkt deze wel, en die andere niet meer.
Is dit niet iets dat een keer op de dev-mailinglijst besproken zou kunnen worden? Dit probleem wordt er met de loop der jaren niet kleiner op. Je wilt natuurlijk ook niet ieder jaar alle data 2,5 cm opschuiven.
Heb je nog iemand nodig om dit te testen? Ik had in de oude plugin problemen met een aantal nieuwe huizen die ik niet geïmporteerd kreeg, terwijl de status op pand in gebruik staat.
Bedankt voor je aanbod. Ik ben nu met 3 mensen versie 0.6.4. aan het testen, wat op niet al te lange termijn tot een versie 0.6.5 moet leiden. Voor mij is het het handigst als je bij die versie instapt.
Waar stonden de huizen die je niet geimporteerd kreeg? Dan kan ik alvast even kijken of ze nu mee komen. Het echte importeren laat ik aan jou over.
Hoe gaan we om met hergebruik van historische gebouwen ? Houden we voor het gemak de door de gemeente aangehouden (foutieve) verbouw datum aan of de originele stichtingsdatum en eventueel de ontwerper (architect), etc ?
“Wij hebben geconstateerd dat het pand wel een kleine ronding op de begane grond heeft (draaideur) maar dat de verdiepingen oversteken, en alles wat hoger is dan 1,50 op verdiepingsniveau dient ook in BAG te worden ingetekend, het pand is dus iets groter geworden.”
Ik ging er steeds vanuit dat wat wij zien en intekenen op funderingsniveau is.
edit: van een hierop volgende mail
“In BAG wordt gekeken naar het bovenaanzicht (in tegenstelling tot de GBKN waarbij gekeken werd naar maaiveldniveau), met dien verstande dat de overbouw alleen word meegenomen als deze substantieel is, dus niet als het alleen om een overstekende dakconstructie gaat.”
Voor mijn huis klopt dat dan al niet. Mijn huis staat in de BAG met de inspringende voorgevel die op maaiveldniveau is te zien. Op de luchtfoto is dat niet te zien, maar de BAG toont wel degelijk maaiveld niveau.