OSMapa Polski, czyli mapa OSM na Garmina

Marimil dorzucił to, co było na osm24.eu, ale jest to tajne. To znaczy, jak się nie wejdzie w tamten wątek i przez niego nie przekopieto nie będzie się wiedziało, że taki bajer tam jest. Fajnie by było, gdyby dało się to znaleźć w jakiś bardziej oczywisty sposób.

Podobnie zresztą jest z całą kupą bajerów na osmapie, jak się nie zna skądinąd odpowiedniego linku, to w życiu się nie wpadnie, że te bajery tam są. Przydłoby się jakieś widoczne menu dla zaawansowanych.

Mam wrażenie, że mylisz te części “osmapy”. Tutaj jest wątek o mapach dla Garmina. osmapa.pl to mapa na WWW. Wizualizacje robione przeze mnie, to jeszcze coś innego. Pewnych rzeczy nie ma sensu łączyć a innych nawet się nie da.

mój wishlist:

  • niektóre ikony mają zupełnie inny styl. Są duże, w ramkach i wszystko zasłaniają. Np. porównaj ikonę “picnic site” z “shelter” lub kawiarnią. można by to jakoś znormalizować?

  • wizualizacja track grade 1-5 na zasadzie podobnej jak w openmtbmap. czyli częstotliwość linii przerywanej oraz odpowiedni kod typu: “G4 Trk” lub “Srv” lub “G3 Pth”

  • turbiny wiatrowe - jestem z pomorza a tu wszędzie teraz wiatraki. przydały by się na mapie bo są znaczącą dominantą w terenie a drogi do nich prowadzące są zwykle ślepe

  • landuse residential: w wielu miejscach nie ma jeszcze wrysowanych budynków a jedynie landuse pozwala określić kształt osady lub wioski

  • historic castle/palace/manor we wszystkich możliwych wersjach jakich się taguje

  • drogowskazy przy szlakach fajnie gdyby miały odpowiednią ikonkę a nie “i” które raczej odpowiada tablicy informacyjnej.

  • bunkry

  • pomniki przyrody

  • przełęcze

  • fajnie jak by po najechaniu na ikonę zadaszenia nie pisało “zadaszenie” a było info o rodzaju wzięte z tagu shelter_type. W górach jednak ważne czy shelter jest tylko “picnic shelter” czy “basic hut”

to tak na szybko. Oczywiście z częścią lub wszystkimi życzeniami możecie się nie zgadzać :smiley:

Super, że pojawiła się możliwość zapisania do newslettera :slight_smile:

@grelus - dzięki za listę :).

Co do ikon - te duże to są domyślne ikony Garmina, które wyświetlają się w momencie, gdy w pliku mapy nie ma dedykowanej ikony. Gdy trafisz na coś takiego do podeślij mi proszę taką informację. To picnic_site dorobię w pierwszej kolejności.

Co do reszty, to systematycznie postaram się to uwzględniać przy zmianach mapy. Landuse obiecać nie mogę, bo kiedyś robiłem tego typu próby i landuse mocno ograniczało czytelność. Popatrzę na inne mapy, może ktoś to sensownie opracował.

do listy życzeń poprosił bym również dodanie man_made=cross
Dziękuje :slight_smile:

Zauważyłem że jakiś czas temu zawisło renderowanie szlaków. Co ciekawe tylko szlaków - inne obiekty są aktualizowane (np. przesunięcie drogi ze szlakiem przesuwa linię drogi ale kolorowej linii szlaku już nie).

Przykład: zdublowana linia czerwonego szlaku pieszego widoczna tu: http://osmapa.pl/#lat=52.32790&lon=20.72351&z=17&m=os (na openstreetmap.org od kilku dni jest już poprawiona).

wspomniane ikony garmina do zastąpienia to:

amenity=swimming_pool
leisure=sports_centre
landuse=cemetery
tourism=hostel

co do landuse=residential jest to moim zdaniem dobrze rozwiązane na openmtbmap. aha i jeszcze jedno: ikonka dla sklepów rowerowych :smiley:

ja spowrotem z tematem torów kolejowych: osmapa renderuje tory istniejące oraz “abandoned” ale nie renderuje “disused”

poprawione - nowa mapa wyjdzie za kilka dni. Sukcesywnie wprowadzam zgłaszane uwagi - np. już są wiatraki, man_made=cross, opisy do amenity=shelter, itp :).

Hmm wygląda na to, że na moim Garminie nie renderują się ronda (junction=roundabout). Jeśli rondo nie ma tego tagu, ślad drogi ronda jest widoczny. Ktoś może to potwierdzić?

Pobierałem z tydzień temu wersję light mapy.

Pytanie za 100 punktów. Nie wiem czy to jest kwestia wyświetlania na Etexie czy też brak na mapie niemniej bardzo mnie by się przydała możliwość wyświetlenia obszarów rezerwatów. Wczoraj spędziłem kilka godzin na szukaniu ścieżki dydaktycznej w rejonie rezerwatu “Przełom Hołubli” by móc ją dodać do mapy. Mocno ułatwiło by to poszukiwania gdyby człowiek wiedział że w danym momencie jest na terenie rezerwatu.

Jeśli brakować będzie zwolenników pomysłu to może udało by się stworzyć osobną warstwę tylko dla samych rezerwatów?

jeżeli nie ma, to dorobię :). Jak to jest tagowane?

W sumie to nie wiem który z tagów jest najważniejszy. leisure=nature_reserve? Przykład o ktorym wspomniałem powyżej http://www.openstreetmap.org/way/158220862

hej, wczoraj zauważyłem problem w wyświetlaniu na moim garminie Etrex20. Chodzi o obszar tego jeziora:
http://www.openstreetmap.org/#map=15/54.0681/16.3239

wygląda na to, że jezioro nie wyświetla się w części wspólnej z monstrualnym poligonem “las koszaliński”

na innych mapach jest dobrze, i wydaje mi się, że na wcześniejszej osmapie tez było dobrze. moze to jakaś pierdoła

zauważyłem, że wyszła nowa wersja mapy. Fajnie to wygląda, ale obszary rezerwatów chyba nie udało się zamieścić?

Być może w kolejnej wersji się uda zamieścić rezerwaty :slight_smile: Systematycznie dodaje do nich tag zgodnie z wiki przytoczonym przez Mateusza http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53845

Niniejszym o wiele poprawniej będzie można rozpoznać rezerwaty jako kombinację tagów leisure=nature_reserve + protect_class=4.

rogal, czy mógłbyś dodać tag: leisure=picnic_table ?

wielkimi krokami zbliża się długi weekend. Jest szansa na nową wersję mapy?
PS tagi protect_class dawno dodane :wink:

Przyłączam się do prośby :slight_smile: