osmapa.pl/osm24

Taktaktak!

Wrzuciłem to co jest na github. Nie wiem czy działa jak powinno. U mnie nie działa wyszukiwarka.

http://osmapa.pl/osm24/

O, super! =} Ale polskiego interfejsu jak nie było, ta nie ma… ={

Ej, czemu ja tego wcześniej nie znałem? To jest Piękno i Dobro.

Fajnie by było, gdyby po kiknięciu w obiekt, potem “Add missing data” w dymku, link do OpenStreetMap odsyłał od razu do tego obiektu, a nie po prostu na główną stronę OSM, najlepiej w nowej zakładce.

Druga sprawa - może dałoby się zerżnąć z dodatku do JOSM-a widget do godzin otwarcia, żeby w uwadze były od razu gotowe godziny otwarcia w jedynie słusznym formacie?

I, oczywiście, marzy się apka na androida, pozwalająca to samo zrobić na miejscu. W sensie - zobaczyć, gdzie w okolicy brakuje godzin otwarcia, podejść i szybko uzupełnić z kartki na drzwiach :smiley:

Wiesz mam tę stronę przepisaną (prawie) jako bardziej czytelną i lepszą oraz również aplikacja na androida. Ale nie wiem czy ją skończę kiedykolwiek :slight_smile:

Edit: Apropo Add missing data to trzeba podpiąć jakieś konto z OSM w pliku php, aby zgłoszenia leciały na serwer. Mogę podać do mojego ale to na pv http://api.osm.org/user/osm24_eu/notes

A. No właśnie próbowałem wrzucić uwagę i nic się nie pojawiło. Czemu właściwie nie można wrzucać anonimowej uwagi?

Ale mi chodziło o co innego. Powyżej uwagi jest link do OSM - to powinien być ten sam link, co w zakładce Advanced w dymku, bezpośrednio do obiektu.

A dałoby się to odtajnić?
Czyli żeby można to było włączyć z poziomu osmapy bez tajemnej wiedzy o linku?

Coś się (niedobrego) dzieje z serwisem OSM24.eu? Próbowałem otworzyć stronę, ale ładuje mi się ona w nieskończoność. Srpawdzałem na kilku różnych przeglądarkach - cały czas to samo.

U mnie działa.

A wyszukiwarka miejscowości też Tobie działa? Bo u mnie klops - zarówno w przeglądarce Firefox, jak i w Chrome.

W API wyszukiwarki się coś zmieniło i dlatego nie działa - 403 - The AppKey submitted with this request is invalid.

Ogólnie teraz ze stroną jest kilka problemów. Nie sądzę jednak aby warto było je naprawiać. Projekt jest martwy.

Hmm, wiecie że projekt openlinkmap.org nie będzie dalej kontynuowany?

Jeśli będzie zainteresowanie to mogę kontynuować projekt, który gdzieś tam jest na dysku.

Myślę, że warto połączyć tą ideę z tym, co reprezentował sobą openlinkmap tym bardziej że na zachodnich forach są zawiedzione głosy że openlinkmap się kończy.

Jest zainteresowanie. Byłoby nawet spore zainteresowanie, gdyby projekt trochę rozreklamować.
Znaczy, mam na myśli stronę z godzinami otwarcia, bo openlinka na razie nie udało mi się w ogóle zrozumieć…

Openlinkmap to w zamierzeniu klikalne POI na mapie. Tak ja to rozumiem.

Niewiele mi to.

Jak sobie dostatecznie przybliżę, to mogę kliknąć w POI… i co?
Z opisu wywnioskowałem, że coś tam można uzupełnić czy poprawić, ale zupełnie nie wiem jak. Ani czemu to ma służyć właściwie.

Jak sobie dostatecznie przybliżę, to mogę kliknąć w POI… i co?

→ Jeśli POI zawiera link do strony www to ta strona powinna się w tym momencie otworzyć w nowym okienku.
Tak wg. mnie powinno to działać. Czy tak działało, nie wiem.

Rozumiem, że serwis OSM24.eu pod tą domeną już nie istnieje? Tzn. domena nie została przedłużona? Teraz tylko - <http://osmapa.pl/osm24/> ?