@HenkL
Is wel leuk, dus ik heb het toegevoegd. Ben er nou enkel niet over uit of het handig is aangezien de gebruiker achter het scherm de borden het best herkent als deze gewoon recht getoond worden.
JOSM cached de mapcss, dus als je niet direct resultaat ziet moet je handmatig even je cache leegmaken (in Windows: C:\Users<gebruiker>\AppData\Local\JOSM\cache).
Ale je wilt dat de borden gewoon recht blijven staan kun je via de map paint style setting (rechtsklik op de style en dan onder Style settings) dit gedrag uitzetten.
Jan, Zie http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:direction voor het gebruik van de direction tag.
Ik kreeg waarden als east, E, southwest, NE en dergelijke niet aan de praat, terwijl JOSM dat wel zou moeten snappen (3 letter richtingen werken sowieso niet). Numerieke waarden van 0 t/m 359 werken wel.
Het bord selecteren, dan bij tags kiezen voor toevoegen: sleutel ‘direction’ en waarde bv. ‘90’ (aanhalingstekens niet typen).
De waarden zijn graden en kunnen lopen van 0-359; ook negatieve waarden mogen, zoals -90.
Als je niet direct resultaat ziet, dan eerst even de ‘cache’ van JOSM leegmaken (zie post 29).
Zo’n roos zouden we in JOSM moeten hebben om inschatting van graden te maken.
Dat bord in rijrichting naar het oosten zou dan ergens 82 graden zijn. Kijkrichting haaks op het bord.
Altrnatief om graden op te zoeken.
In Josm, tekenen, node maken, en rode lijn trekken naar volgende node, dan zie ondertussen, links onderaan zie je de graden verschijnen.
Generieke (Uxx) plaatjes voor uitwijkroutes zijn gemaakt voor alle 10 de richtingen.
Wil eigenlijk nog even de mapcss aanpassen om de (Uxx) uit de naamgeving te slopen, maar dat wil nog niet echt lukken.
*[traffic_sign =~ /.*\(.*\)/]
{
/* named groups lijkt sowieso niet te werken, maar geeft even het idee van de opsplitsing weer
_match: regexp_match("((?<country>[a-zA-Z]+)(?:[:])(?<category>[a-zA-Z]+)(?:[0]?)(?<number>[0-9a-zA-Z-]+)(?:\()(?<suffix>.*?)(?:\)))", tag("traffic_sign"));
dus dan maar zonder:*/
_match: regexp_match("((?[a-zA-Z]+)(?:[:])(?[a-zA-Z]+)(?:[0]?)(?[0-9a-zA-Z-]+)(?:\()(?.*?)(?:\)))", tag("traffic_sign"));
text: concat(get(prop("_match"),1), "::", get(prop("_match"),2));
}
maar de _match lijkt leeg te blijven, want ik krijg iig niks terug in de tekst bij een tag: traffic_sign=NL:BW207-B(U25) die uiteindelijk dus iets van http://…/NL_BW207-B.svg moet opleveren.
PS: Die text is even om te proberen voordat ik er een icon-image url van maak. Zo zie je tenminste gelijk resultaat in JOSM van de probeersels.
Dat betekent dat er geen plaatje gevonden kan worden.
Kun je aangeven welke waarde traffic_sign bij dat witte vlakje heeft? Dan vereenvoudigt het foutzoeken voor Sander.