Verdraaid, ik heb inderdaad alleen een steekproef gehouden naar WMS’en in PDOK en daarin ook alleen gekeken naar EPSG:4326 ipv 3857. Ik zie wel dat er in de WMTS iets staat over WGS84 en zelfs de Google Projectie (900913), maar dat gaat volgens mij meer over de positionering van de tiles (en 3857 staat er niet tussen…). Ik ga hierover navraag doen om te kijken of deze wens al in beeld is en zo nee, of dit op termijn realiseerbaar is.
Ah ik zie daar dus al genoeg data met eenzelfde licentie staan (CC-BY 4.0). Ik neem aan dat een vermelding op deze pagina plus een ‘source=BGT’ per geïmporteerd object dan ook voldoende is. Ik denk niet dat er iemand binnen de overheid is die hier moeilijk over zal gaan doen.
Binnenkort starten we inderdaad met de ontwikkeling van een BGT terugmeldsysteem aan de slag. Dit systeem zal qua functionaliteit in eerste instantie vergelijkbaar zijn met het terugmeldsysteem van de BRT. In ieder geval dus een stuk laagdrempeliger dan het huidige formulier van de BAG. Het is waarschijnlijk dat met dit systeem ook wordt doorontwikkeld naar de BAG, BRT en wie weet wat voor open data nog meer. In de toekomst zal er waarschijnlijk ook een koppelvlak komen waarmee andere systemen meldingen kunnen inschieten. Dit is voorlopige nog toekomstmuziek, dus pin me er niet op vast. Maar dit is natuurlijk ook een wens die je hoort bij veel professionele BGT gebruikers, dus zeker iets wat we in beeld hebben!
Voor het NWB wil Eric graag een app ontwikkelen (BGT terugmeldsysteem wordt in eerste instantie een website), waar ook meerdere geo-registraties zoals de BGT op aanhaken.
Ik zal binnenkort anders wel een topic openen over dit onderwerp, omdat ik OSM’ers uiteraard als serieuze terugmelders zie en graag ook jullie wensen meeneem in de ontwikkeling.
deze in chrome openen of opslaan als xml bestand en met notepad of zo openenen
in Firefox vraagt Firefox waarmee je de xml wilt openen dan notepad las dat geinstalleerd is
dat zie je dat voor ons noodzakelijke lagen niet aangegeven worden.
of je nu REQUEST request in grote of kleine letters schrijft dat maakt weer niet uit.
GETCAPABILITIES of getcapabilities alles groot of klein dat maakt ook niet uit
GetCapabilities, het is groot en klein door elkaar waarop hij hikt.
Blijft het punt dat josm de wmts lagen niet ondersteunt!!!
Ik krijg dezelfde fout als Commodoortje. De melding betekent dat er een certificaat van PDOK (Nationaal Georegister) aan je keystore toegevoegd moet worden. Zie hier voor uitleg.
Helaas lost dat het probleem nog niet op. Deze stap zal hoe dan ook opgelost moeten worden, ook al zou de BGT WMTS in de juiste projectie zijn.
Zoals Jaap-Willem aangeeft, worden wel WGS84 en World Mercator (als EPSG:900913) ondersteund. Het is dan wel raar dat jij een melding krijgt dat de WMTS alleen EPSG:25831 (UTM zone 31 o.b.v. ETRS89) en EPSG:28992 (RD) ondersteunt.
Ik probeer trouwens de eerste URL van Commodoortje toe te voegen.
Dat heeft geen effect. De melding die we krijgen is een Java-foutmelding, geen foutmelding die met WMTS te maken heeft.
Welke versie van JOSM gebruik je? Kun je je herinneren dat je ooit een key voor het NGR / PDOK aan je keystore hebt toegevoegd?
Version 8800
Last change at 2015-09-27 22:11:06 +0200 (Sun, 27 Sep 2015)
Java Version 1.8.0_60
Nee, want laatst heb ik JOSM er helemaal opnieuw opgezet. (register opgeschoond) Omdat ik problemen met de BAG import had.
En toen een voor een zaken uit preference.xml terug gezet. Totdat ik tegen het probleem aan liep.
En dat bleek toen een plugin te zijn die effect had op de bagimport.
EDIT:
Met al dat getest en gekopieer haal je zaken door elkaar:
Wat blijkt nu dat ik met eigen eerdere string verder ben gegaan en daar stond http: en geen https: s maakt het verschil.
m.a.w dat hoofdletter kleine letter is geneuzel, net toe ik dat probeerde had ik een ander voorstring genomen zonder een s
,wat ik dus over het hoofd gezien heb.
Hmm vervelend dat deze projectie niet aangeboden wordt. Ik zal navragen of dit op termijn geregeld kan worden. OSM is natuurlijk niet de enige toepassing die web mercator gebruikt.
Nee, ik kom ook niet verder en krijg dezelfde melding, zie pagina hiervoor (plaatje).
Omdat die drie lagen niet ondersteund worden.
EPSG:4326 is ook niet aanwezig, welke vaker wel voorkomt bij NGR layer. voorbeeld luchtfoto.
Wil je zien, wat je zou moeten krijgen. http://pdokviewer.pdok.nl/
ga naar Basisregistratie Grootschalige Topografie
ga naar Toon BGT vulling, vink dit aan, dan zie je een groene overlay, waar BGT al verwerkt is.
Heel diep inzoomen op een groen gebied, en een van de ander lagen aanzetten, ondermeer als wmts layer.
bij de wms werken de lagen met _rh1 niet, wegdeel en wegdeel ondersteunend, ik zie in ieder geval niets veranderen.
Wat zijn dat voor lagen _rh1?
Josm met wms wegdeel
pdokviewer wmts met omtrekgericht
Die horizontale en verticale lijn geeft kleine vlakken, rare puntjes, wat eigenlijk een geheel vlak als polygoon zou moeten zijn?
Ik herken dit omdat ik een stuk DTB Digitaal topografisch bestand heb geimporteerd in OSM, waarbij de vlakken regelmatig ook zo werd afgesneden. Daar begreep ik het wel het gaf veel minder relaties, binnen een grasveld een sloot.
BGT , is dat hier een tekenmethode die nog omgezet moet worden of behouden we deze manier van tekenen binnen BGT?
Ik zie ook niets bij die _rh1 en _onderst. Misschien overbodig maar je kunt ook meerdere lagen tegelijk in de layer krijgen door CTRL in te drukken den de lagen te kiezen.
Het zou mooi zijn als laag de wegdeel nog uitgesplitst zou zijn in de diverse soorten (provinciale weg, fietspad, voetpad etc.) Enig idee of dat (met een andere WMS/TMS?) kan?