Адміністративно-територіальна реформа

Последние 2 цифры КОАТУУ - номер села:
3221085500 - Микулицька сільська рада
3221085501 - с. Микуличі
К сожалению на кадастровой карте они указані не везде, но это не значит, что не указаны вообще.

У мене в Згурівському районі свій КОАТУУ мають не тільки сільради, а ще й більшість населених пунктів. Лише два НП в районі не мають свого номеру КОАТУУ, це районний центр - Згурівка, і невеличкий хутір, де майже ніхто не живе - Терлещина. Щодо Згурівки, то ось-ось обіцяють зробити генплан і затвердити адміністративну межу селища. Також, досліджуючи кадастрову карту, я помітив, що старі ферми (а в нас майже біля кожного села була чи є ферма) не включаються до межі НП. Думаю, так зроблено не випадково, і є якісь правила, яких землевпорядники дотримуються. Взагалі в своєму районі не бачу великих помилок з розміткою кварталів, все зроблено на перший погляд непогано, тому я планую потроху обводити межею і села, і сільради також.

del

del

Я напевно здагадуюсь вже чому в нас тут такий батл.
3221085501:02:018:0002 - це не квартал, це номер окремої ділянки. Вони нанесені з купою помилок.

Будь-які “острови” територій сільрад мають мати свої квартальні межі. Те шо їх немає на кадастровій мапі - то проблема або землевпорядкування(всім пофіг на то), або просто не внесена інформація до веб-морди цього сервісу.

От скажи мені будь ласка: що не зрозумілого на цьому скіріні?

  1. Є чіткий зелений контур села
  2. Конутр повторює фактичну забудову села, тобто можна припустити що він є адмін.кордоном села
  3. По кліку всередину зеленої зони - видається КОАТУУ села.
    Які є сумніви що зелена зона то кордон?

Значить не передано (по кадастровим документам) земля з Х в У, це і є проблемні ділянки по яким неможливо визначити кордон НП. Бо його не передали і він не відображається. А якщо передано? А якщо відображається? В чому пробелма його замапити?

http://nadoloni.com/c/29.04202,50.1836,12/f/ADM-1745323/l/mapnik?lang=uk в ОСМ не було промаплено східний острівець Житомирського району, хоча всередині того острівця є село Грабівка яке належить до Житомирського району, але земля навколо - вся Коростишівського. І тиждень тому географічно Грабівка була в Коростишівському районі. Я зайшов на кадастрову мапу подивився які квартали є Житомирськом районом, які є фактично Грабівкою - і вуаля Грабівка Житомирського району, тепер таки в Житомирському районі. Що в цьому поганого? Я бачу одні плюси.
Ясна річ якщо б кадастрова мапа не дала б відовіді на це питання то треба було б інші шляхи шукати (як я казав вище Сонячне, Богданівка), по яким кадастр не дає відповіді де який кордон проходить.

Ок. Згідний. В інших областях дійсно внесені межі окремих сіл.

Але вони нанесені майже так само як я і пропонував. Приблизно по межі забудови (на скріншоті межа підозріло чітко повторює контури лісу з ортофото).

В будь-якому випадку, у Львівській області такі межі відсутні і навіть межі сільрад конфліктують з адресацією. Тому у таких випадках нанести межу НП можна лише на основі фактичної межі забудови.

Ну бо ліс віддати з “лісозаготвіельного” промислу в підпорядкування місцевої ради то сильно розкішно. Тому ліс зазвичай і не входить.
В Києві то типу як розкіш, але і лісництва називаються як “Святошинське Ліспо-Паркове господарство”

А новосозданные громады уже кто-то наносил?

А простою мовою в чому сенс цих громад? Ну з перенесенням адмін.центрів ясно, але от по Житомирській області http://zakon3.rada.gov.ua/laws/file/text/37/f446999n8.doc Олевська громада = поточний Олевський район.

Олевська громада = поточний Олевський район

Разница в полномочиях. Олевська громада = села, селища та міста Олевського району.

http://decentralization.gov.ua/reform/item/id/146

Тобто по факту в Олевську буде районний центр Олевського району, і тут же в Олевську буде центр громади - Олевської громади.
Межі однакові що того що того, виходить буде плюс одна адмін.будівля.
Щось мій скепсис мені каже просто пересядуть з одного кабінету в інший.
Якби вони подиілилсь на менші адмін.утворювання, то там вселогічно. А так шось не дуже.

Не, границы громады = границы населённых пунктов. Границы района включают в себя пространство между пунктами.

Ага, ясно. Дякую.
Тоді пунктик з лінку на пару постів вище:

  • Місцевий громадський транспорт . Можна впевнено викреслювати. Громадський транспорт в 99% НП громади суто всередині неможливий. А лінкування сіл громади, це вже виходить районна проблема.
    ЗІ Може там ще що й є, але мене сильно транспорт хвилював :slight_smile:

Місцевий громадський транспорт . Можна впевнено викреслювати. Громадський транспорт в 99% НП громади суто всередині неможливий. А лінкування сіл громади, це вже виходить районна проблема.

Громадський транспорт поділяється на міський, приміський та міжміський.

Наскільки я розумію мету реформи, це розмити границю між містом та передмістям. Тобто, допомогти в тих ситуаціях, де місто хоче приєднати до себе квартали, що формально відносяться до села (але фактично до міста ближче, ніж до райцентру), а селищна рада не хоче “відпускати” ці квартали, бо це бюджет. Таким чином, громади будуть розподіляти бюджет між містами та навколишніми селами.

Зараз об’єднання громад добровільне. Те, що в проекті - не факт, що саме такий поділ буде.

Хоча отут пишуть, що громади включають в себе прилеглі території: http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1555574
Райони мають бути більшими ніж зараз.

Я навіть щось заплутався.
Район як був так і залишається, тільки з меншими повноваженнями
Сільські ради - ліквідовуються, і збираються в одну “громаду” навколо деякого територіально-впливового населеного пункту.

Виходить що реформа називається “децентралізація”, але купа сільрад збирається в одну = це вже централізація.
Наскільки я знаю місцеві податки й так залишаються в сільрадах, тільки в якому об’ємі незнаю.

Район як був так і залишається, тільки з меншими повноваженнями

Поки що так. Але в майбутньому має бути не більш ніж 4 райони на область.

Сільські ради - ліквідовуються, і збираються в одну “громаду” навколо деякого територіально-впливового населеного пункту.
Так

Виходить що реформа називається “децентралізація”, але купа сільрад збирається в одну = це вже централізація

З точки зору сільської ради - так, але з точки зору сучасних обласних та районних адміністрацій - фактична незалежність від центральних органів влади.

Ось тут є орієнтовна схема майбутніх повітів, які прийдуть на заміну районів. Для деяких областей все ж буде більше ніж 4 повіти.
http://zbruc.eu/sites/default/files/povity_middle.jpg
http://zbruc.eu/node/36383

в новой версии законопроекта повітів нету

чи вірно я розумію, що у випадку адрес типу 86602, Донецька область, м. Торез, смт Пелагіївка, вул.Молодіжна, 10. полігони place=town накладаються на полігон place=city, ба навіть place=town?