Адміністративно-територіальна реформа

Видно по гарячих слідах в валідаторі dudka з’явилось невідповідність по районам :slight_smile:
http://pavlo-dudka.github.io/osm-pg-tests/test.html?map?place.districts

“Методом логіки” нанесено так як є зараз. Давай ще раз. Межі сілльради присутні (на відміну від інших областей) - все інше домисли. Чіткого правила які квартали включати, а які ні - не існує. Подумаєте навіщо ми наносимо межі НП? Найперше, це адресація і дозволена швидкість. Іншими словами наявність будинків.

І тоді виникає питання: навіщо перекопійовувати помилки львівських чи іншіх земельників? Навіщо включати в межі НП поля і ліси, якщо ніхто не заважає змінити цільове призначення ділянки з кварталу “суто поле” і збудувати там завод чи приватний будинок, який буде мати адресу, але не буде вписувтись в пропоновану схему?

І що найголовніше: якщо схема адміподілу конфліктує з адресацією навіть в рамках однієї області (а враховуючи рівень держрозпіздяйства, це запросто можна екстраполювати на інші - швидше за все, просто ніхто особливо це питання не моніторив і не обздвонював сільради) - пропонована схема не є універсальною. Тим більше чітких правил, які квартали включати, а які ні, так і не було запропоновано.

Ех жалко, я вже Ворзель поправив де “Наявним методом логіки” було відкушено дебелий кусок, а в іншому кутку приєднане розпайоване поле. Ворзель і колгосп то несумісні поняття. для інформації - небуло в Ворзелі колгоспу бо то курортне селище, а сусідній Михайлівці-Рубежівці - був, і то земля саме їх.

Межі областей, районів, міськрад, сільрад, населених пунктів присутні.
Якщо для тебе КОАТУУ то домисли, ну то я тут нічим не зараджу.

Помилок, неточностей в кадастровій карті є чиммало, але якщо кордон вписується в логіку, а на кадастровій мапі він зображений - то він вірний.

КОАТУУ

Для того щоб знати де закінчується чи починається тей чи інший НП. Адресація має бути унікальною що в межах житлової забудови що в межах адмін.поділу в склад якого входить житлова забудова. Дозволена швидкість не показник. Приклад-той же Київ. Дозволена швидкість встановлюється не по кварталам і не по забудові, а там де стоїть знак на білому фоні.
Наявність будинків то landuse=residential, ідоречі прописувати той тег в зв’язок з кордоном НП кардинально не вірно. Але таким чином промаплена, принаймні, північно-західна околиця Києва.

Я можу привести один приклад(покажу відстанню, так наглядніше). Є таке село Мирне, і скільки я себе пам’ятаю знак “Мирне” був там де точка Старт. А роки 2 назад його перенесли в точку Фініш. Ніяких будинків там немає, просто поле яке завжди там було. Але. В передмістті Києва дуже охоче розпродається земля для котеджиків, і я думаю що квартал 001, зони 04, КОАТУУ 3220885700, Бориспільського району було змінено цільове призначення і воно стало частиною адмін. кордону села. Ну й перенесли знак початку села. Повторюсь: будинків там немає. І на кадастровій мапі той квартал не є селом, але думаю що це просто свіженькі зміни які не внесли ще до публічного кадастру, або там просто дані станом на запуск тої системи і взагалі не оновлювались. Але таке перетасування земель - не часте.

Не заважає то мягко сказано, наскільки я знаю то дуже не легка процедура. Якщо офіційно в “суто полі” можна збудувати будинок, - то та ділянка вже є частиною НП, яку відповідно треба промапити.

От як недавно Суми змінили. Постанова ВРУ по кадастру б’ється все по старому ще. Я навіть незнаю чи внесуть вони ті зміни чи ні, але то не головне. Там є два маркера: 1. Аеропорт що в кадастрі, що в додатку до постанови - то Суми. 2.В додатку написано “План зовнішньої межі міста Суми”. 1. Не вся територія Сум - забудована житловими приміщеннями, але решта - всерівно Суми. 2.Межа міста Суми, що й прописується тегами boundary в OSM.

Трохи не зрозумів… Якщо в НП дві однакові вулиці, приклад з ленінами приводм вище, то ти пропонуєш в ОСМ одну вулицю назвати леніна, а іншу Чоботаренка? просто через те що леніна в цьому НП вже існує?

Я не кажу що все вірно в кадастрі, он згідно валідатору dudka є купа проблемних НП. http://pavlo-dudka.github.io/osm-pg-tests/test.html?map?place.districts Богданівка в Жт.обл - де взагалі квартали ділять село навпіл, а конутра села взагалі немає. Сонячне біля Могилів-Подільскього яке приєднали ще в 1987му році до нього - контура немає, але судячи по синім ділянкам його просто забули внести. Чи Ірдинівка біля Смілої яка конутр має, але КОАТУУ б’ється в неї доя найблищої сільради, хоча то є частиною Сміли. Але коли однозначно - то тоді однозначно.

КОАТУУ має зміст для рівня сільрад і міськрад. (до цього рівня деталізації замаплено вже 3 області)

Наступний рівень це межі окремих НП. І ось тут виникає проблема. Ти пропонуєш використовувавти квартали. Яку властивість має мати квартал або ділянка аби рахуватись частиною НП на відміну від інших частин сільради? 3221085501:02:018:0002 - за яким правилом я можу зробити висновок, ще цей номер знаходиться поза межами НП чи навпаки в межах НП?

Я вище вже наводив приклади, що так не є. Адреса міста/села X - земля сільради Y

landuse=residential може мати пробіли, окрім того в полігон НП є сенс включати усі landuse, що мають адресацію (індустріальні, військові, торгові обєкти, кладовища, бази відпочинку)

Последние 2 цифры КОАТУУ - номер села:
3221085500 - Микулицька сільська рада
3221085501 - с. Микуличі
К сожалению на кадастровой карте они указані не везде, но это не значит, что не указаны вообще.

У мене в Згурівському районі свій КОАТУУ мають не тільки сільради, а ще й більшість населених пунктів. Лише два НП в районі не мають свого номеру КОАТУУ, це районний центр - Згурівка, і невеличкий хутір, де майже ніхто не живе - Терлещина. Щодо Згурівки, то ось-ось обіцяють зробити генплан і затвердити адміністративну межу селища. Також, досліджуючи кадастрову карту, я помітив, що старі ферми (а в нас майже біля кожного села була чи є ферма) не включаються до межі НП. Думаю, так зроблено не випадково, і є якісь правила, яких землевпорядники дотримуються. Взагалі в своєму районі не бачу великих помилок з розміткою кварталів, все зроблено на перший погляд непогано, тому я планую потроху обводити межею і села, і сільради також.

del

del

Я напевно здагадуюсь вже чому в нас тут такий батл.
3221085501:02:018:0002 - це не квартал, це номер окремої ділянки. Вони нанесені з купою помилок.

Будь-які “острови” територій сільрад мають мати свої квартальні межі. Те шо їх немає на кадастровій мапі - то проблема або землевпорядкування(всім пофіг на то), або просто не внесена інформація до веб-морди цього сервісу.

От скажи мені будь ласка: що не зрозумілого на цьому скіріні?

  1. Є чіткий зелений контур села
  2. Конутр повторює фактичну забудову села, тобто можна припустити що він є адмін.кордоном села
  3. По кліку всередину зеленої зони - видається КОАТУУ села.
    Які є сумніви що зелена зона то кордон?

Значить не передано (по кадастровим документам) земля з Х в У, це і є проблемні ділянки по яким неможливо визначити кордон НП. Бо його не передали і він не відображається. А якщо передано? А якщо відображається? В чому пробелма його замапити?

http://nadoloni.com/c/29.04202,50.1836,12/f/ADM-1745323/l/mapnik?lang=uk в ОСМ не було промаплено східний острівець Житомирського району, хоча всередині того острівця є село Грабівка яке належить до Житомирського району, але земля навколо - вся Коростишівського. І тиждень тому географічно Грабівка була в Коростишівському районі. Я зайшов на кадастрову мапу подивився які квартали є Житомирськом районом, які є фактично Грабівкою - і вуаля Грабівка Житомирського району, тепер таки в Житомирському районі. Що в цьому поганого? Я бачу одні плюси.
Ясна річ якщо б кадастрова мапа не дала б відовіді на це питання то треба було б інші шляхи шукати (як я казав вище Сонячне, Богданівка), по яким кадастр не дає відповіді де який кордон проходить.

Ок. Згідний. В інших областях дійсно внесені межі окремих сіл.

Але вони нанесені майже так само як я і пропонував. Приблизно по межі забудови (на скріншоті межа підозріло чітко повторює контури лісу з ортофото).

В будь-якому випадку, у Львівській області такі межі відсутні і навіть межі сільрад конфліктують з адресацією. Тому у таких випадках нанести межу НП можна лише на основі фактичної межі забудови.

Ну бо ліс віддати з “лісозаготвіельного” промислу в підпорядкування місцевої ради то сильно розкішно. Тому ліс зазвичай і не входить.
В Києві то типу як розкіш, але і лісництва називаються як “Святошинське Ліспо-Паркове господарство”

А новосозданные громады уже кто-то наносил?

А простою мовою в чому сенс цих громад? Ну з перенесенням адмін.центрів ясно, але от по Житомирській області http://zakon3.rada.gov.ua/laws/file/text/37/f446999n8.doc Олевська громада = поточний Олевський район.

Олевська громада = поточний Олевський район

Разница в полномочиях. Олевська громада = села, селища та міста Олевського району.

http://decentralization.gov.ua/reform/item/id/146

Тобто по факту в Олевську буде районний центр Олевського району, і тут же в Олевську буде центр громади - Олевської громади.
Межі однакові що того що того, виходить буде плюс одна адмін.будівля.
Щось мій скепсис мені каже просто пересядуть з одного кабінету в інший.
Якби вони подиілилсь на менші адмін.утворювання, то там вселогічно. А так шось не дуже.

Не, границы громады = границы населённых пунктов. Границы района включают в себя пространство между пунктами.

Ага, ясно. Дякую.
Тоді пунктик з лінку на пару постів вище:

  • Місцевий громадський транспорт . Можна впевнено викреслювати. Громадський транспорт в 99% НП громади суто всередині неможливий. А лінкування сіл громади, це вже виходить районна проблема.
    ЗІ Може там ще що й є, але мене сильно транспорт хвилював :slight_smile:

Місцевий громадський транспорт . Можна впевнено викреслювати. Громадський транспорт в 99% НП громади суто всередині неможливий. А лінкування сіл громади, це вже виходить районна проблема.

Громадський транспорт поділяється на міський, приміський та міжміський.

Наскільки я розумію мету реформи, це розмити границю між містом та передмістям. Тобто, допомогти в тих ситуаціях, де місто хоче приєднати до себе квартали, що формально відносяться до села (але фактично до міста ближче, ніж до райцентру), а селищна рада не хоче “відпускати” ці квартали, бо це бюджет. Таким чином, громади будуть розподіляти бюджет між містами та навколишніми селами.

Зараз об’єднання громад добровільне. Те, що в проекті - не факт, що саме такий поділ буде.

Хоча отут пишуть, що громади включають в себе прилеглі території: http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1555574
Райони мають бути більшими ніж зараз.

Я навіть щось заплутався.
Район як був так і залишається, тільки з меншими повноваженнями
Сільські ради - ліквідовуються, і збираються в одну “громаду” навколо деякого територіально-впливового населеного пункту.

Виходить що реформа називається “децентралізація”, але купа сільрад збирається в одну = це вже централізація.
Наскільки я знаю місцеві податки й так залишаються в сільрадах, тільки в якому об’ємі незнаю.