Адміністративно-територіальна реформа

Є факти?

не залежить адресація від цього.

є населений пункт №1, в ньому є вулиця Головна. НП №1 входить до сільради №555. Також в сільраді №555 є ще 2 НП. Так от адресація йде не по сільрадам, а по НП в кожному НП №1,2,3 може бути своя вулиця Головна. І водночас НП№1,2,3 входять до сільради №555
І адресація в Україні не включає до свого складу сільраду, і виглядає так:
ААА область, РРР район, НП№1, вулиця Головна
ААА область, РРР район, НП№2, вулиця Головна
ААА область, РРР район, НП№3, вулиця Головна

А якщо вчитатись в твої пости то в сільраді №555 може бути тільки одна вулиця Головна, або в НП№1, або в НП№2, або в НП№3. А то - брєд.

Неправильно.
Є сільрада

Є межа НП

Є межа житлової зони НП, ака landuse=residantial і по якій як правило встановлюються обмеження швидкості.

Межі НП малювати по фактичному landuse=residential + landuse=industrial. Тобто там де живуть/працюють люди, де є будівлі, де є адресація, де діють обмеження швидкосіт. Поля, ліси і т.п. - не робити частиною НП. І якщо робити так, то ця межа не співпаде з кварталами ДЗК

В Україні 3 області мають 100% покриття до рівня сільрад. Сільради Львівської області я перекопіював з ДЗК згрупувавши квартали по кодам КОАТУУ. Вони дійсно йдуть по кварталах. Але межі НП - це не межі сільради! Межі НП міняються, якщо добудовують будинки. Сталими є тільки межі міськради. Забудована територія великих міст майже повністю співпадає з межами міськрад. Тому ніхто особлиов не заморачується. Але у сіл переважна більшість території складається з лісів і полів і там вже треба робити розділення.

Тобто ще раз: Сільради це уся підконтольна земля.
НП - частина сільради, де живуть люди. На те він і НАСЕЛЕНИЙ пункт

Да с чего ты это взял?

Мне казалось это очевидным. Ок, просвяти тогда, что такое НП

Я вище вже наводив приклади, коли будинки села X знаходяться на території сільради Y. Ще й як залежить!

Як я бачу то все, просто дві пікчі. За якість не пинайте, воно там тищу разів перезберігалось.

Замисловецька с/р. Має власну землю - зелений колір, на якій є села:
Замисловичі - червоний
Рудня-Замислівська - сірий
Устиніка - жовтий
Шебедиха - блактиний

Всі житлові зони - оранжевий. Всі кордони нанесені по лініям кадастрових кварталів. Все лягає чітко. (окрім можливих зміщеннь в самих проекціях ітд)

І крупнячком самі Замисловичі які складаються з декількох кварталів

Я не кажу шо межі НП то межі сільради. Межі НП мають свої квартали, НП свої.
Межі НП змінюються тільки якщо якийсь хитрий чудак на літеру М захоче з землі сільськогосподарського призначення зробити землю під забудову і цю землю треба буде включити в склад НП. Але то кримінальний злочин наче, а якщо й ні то виділяється новий квартал від земель с/г призначення і приліплюється до НП. Але така схема зазвичай біля великих міст, де земля дорога. В селах такого не спостерігається.

Забудована територія міст майже ніколи не співпадає з межами міськради. Київ, Бориспіль, Вишгород, Ірпінь…

Можеш намалювати межу цього НП по кварталах? за яким принципом будеш дивитись які квартали НП, а які ні?

Львівським кадастрівцям - незачьот. По всім кварталам б’ється КОАТУУ сільради. Але то не страшно, там методом логіки видно що НП то є зона 01, і включає вона в себе 4 квартали- 001,002,003,004

По твоєму лінку й так видно як треба уточнити кордони НП, то ж само собою напрошується.
Там просто дуже багато обводити, якщо всетаки питання принципу - обведу, але суть там в тих “колодязях”. Всі маленькі колодязі на лівому березі, плюс саме село. І на правому березі саме село то і є НП.
Хоча тут є ще один “привіт львівським кадастрівцям”, прибережна зона біля містка в яку помістилсь хати - то по кадастру не НП. Але ясне діло що кордон мав би проходити по дорозі якраз.

ЗІ може його альтернативно поки в ОСМ промалювати? факт + те що я бачу на прикладі цього Довгого, а потім видалиш. га?

Так хтось вкурсі чи можливо в цьому запиті додати фільтр по КОАТУУ?

http://212.26.144.110/geowebcache/service/wms?tiled=true&LAYERS=kadastr&STYLES=&FORMAT=image%2Fpng&TRANSPARENT=true&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&SRS=EPSG%3A900913&BBOX=3358337.2733359,6540563.6343344,3360783.2582406,6543009.6192391&WIDTH=256&HEIGHT=256

І схоже про те що ми ламали списи останні сторінки - вже давно написано в вікі.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0/%D0%9F%D1%83%D0%B1%D0%BB%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8

Тобто я уточнюю по кварталам :slight_smile: раз то вже в вікі є

Видно по гарячих слідах в валідаторі dudka з’явилось невідповідність по районам :slight_smile:
http://pavlo-dudka.github.io/osm-pg-tests/test.html?map?place.districts

“Методом логіки” нанесено так як є зараз. Давай ще раз. Межі сілльради присутні (на відміну від інших областей) - все інше домисли. Чіткого правила які квартали включати, а які ні - не існує. Подумаєте навіщо ми наносимо межі НП? Найперше, це адресація і дозволена швидкість. Іншими словами наявність будинків.

І тоді виникає питання: навіщо перекопійовувати помилки львівських чи іншіх земельників? Навіщо включати в межі НП поля і ліси, якщо ніхто не заважає змінити цільове призначення ділянки з кварталу “суто поле” і збудувати там завод чи приватний будинок, який буде мати адресу, але не буде вписувтись в пропоновану схему?

І що найголовніше: якщо схема адміподілу конфліктує з адресацією навіть в рамках однієї області (а враховуючи рівень держрозпіздяйства, це запросто можна екстраполювати на інші - швидше за все, просто ніхто особливо це питання не моніторив і не обздвонював сільради) - пропонована схема не є універсальною. Тим більше чітких правил, які квартали включати, а які ні, так і не було запропоновано.

Ех жалко, я вже Ворзель поправив де “Наявним методом логіки” було відкушено дебелий кусок, а в іншому кутку приєднане розпайоване поле. Ворзель і колгосп то несумісні поняття. для інформації - небуло в Ворзелі колгоспу бо то курортне селище, а сусідній Михайлівці-Рубежівці - був, і то земля саме їх.

Межі областей, районів, міськрад, сільрад, населених пунктів присутні.
Якщо для тебе КОАТУУ то домисли, ну то я тут нічим не зараджу.

Помилок, неточностей в кадастровій карті є чиммало, але якщо кордон вписується в логіку, а на кадастровій мапі він зображений - то він вірний.

КОАТУУ

Для того щоб знати де закінчується чи починається тей чи інший НП. Адресація має бути унікальною що в межах житлової забудови що в межах адмін.поділу в склад якого входить житлова забудова. Дозволена швидкість не показник. Приклад-той же Київ. Дозволена швидкість встановлюється не по кварталам і не по забудові, а там де стоїть знак на білому фоні.
Наявність будинків то landuse=residential, ідоречі прописувати той тег в зв’язок з кордоном НП кардинально не вірно. Але таким чином промаплена, принаймні, північно-західна околиця Києва.

Я можу привести один приклад(покажу відстанню, так наглядніше). Є таке село Мирне, і скільки я себе пам’ятаю знак “Мирне” був там де точка Старт. А роки 2 назад його перенесли в точку Фініш. Ніяких будинків там немає, просто поле яке завжди там було. Але. В передмістті Києва дуже охоче розпродається земля для котеджиків, і я думаю що квартал 001, зони 04, КОАТУУ 3220885700, Бориспільського району було змінено цільове призначення і воно стало частиною адмін. кордону села. Ну й перенесли знак початку села. Повторюсь: будинків там немає. І на кадастровій мапі той квартал не є селом, але думаю що це просто свіженькі зміни які не внесли ще до публічного кадастру, або там просто дані станом на запуск тої системи і взагалі не оновлювались. Але таке перетасування земель - не часте.

Не заважає то мягко сказано, наскільки я знаю то дуже не легка процедура. Якщо офіційно в “суто полі” можна збудувати будинок, - то та ділянка вже є частиною НП, яку відповідно треба промапити.

От як недавно Суми змінили. Постанова ВРУ по кадастру б’ється все по старому ще. Я навіть незнаю чи внесуть вони ті зміни чи ні, але то не головне. Там є два маркера: 1. Аеропорт що в кадастрі, що в додатку до постанови - то Суми. 2.В додатку написано “План зовнішньої межі міста Суми”. 1. Не вся територія Сум - забудована житловими приміщеннями, але решта - всерівно Суми. 2.Межа міста Суми, що й прописується тегами boundary в OSM.

Трохи не зрозумів… Якщо в НП дві однакові вулиці, приклад з ленінами приводм вище, то ти пропонуєш в ОСМ одну вулицю назвати леніна, а іншу Чоботаренка? просто через те що леніна в цьому НП вже існує?

Я не кажу що все вірно в кадастрі, он згідно валідатору dudka є купа проблемних НП. http://pavlo-dudka.github.io/osm-pg-tests/test.html?map?place.districts Богданівка в Жт.обл - де взагалі квартали ділять село навпіл, а конутра села взагалі немає. Сонячне біля Могилів-Подільскього яке приєднали ще в 1987му році до нього - контура немає, але судячи по синім ділянкам його просто забули внести. Чи Ірдинівка біля Смілої яка конутр має, але КОАТУУ б’ється в неї доя найблищої сільради, хоча то є частиною Сміли. Але коли однозначно - то тоді однозначно.

КОАТУУ має зміст для рівня сільрад і міськрад. (до цього рівня деталізації замаплено вже 3 області)

Наступний рівень це межі окремих НП. І ось тут виникає проблема. Ти пропонуєш використовувавти квартали. Яку властивість має мати квартал або ділянка аби рахуватись частиною НП на відміну від інших частин сільради? 3221085501:02:018:0002 - за яким правилом я можу зробити висновок, ще цей номер знаходиться поза межами НП чи навпаки в межах НП?

Я вище вже наводив приклади, що так не є. Адреса міста/села X - земля сільради Y

landuse=residential може мати пробіли, окрім того в полігон НП є сенс включати усі landuse, що мають адресацію (індустріальні, військові, торгові обєкти, кладовища, бази відпочинку)

Последние 2 цифры КОАТУУ - номер села:
3221085500 - Микулицька сільська рада
3221085501 - с. Микуличі
К сожалению на кадастровой карте они указані не везде, но это не значит, что не указаны вообще.

У мене в Згурівському районі свій КОАТУУ мають не тільки сільради, а ще й більшість населених пунктів. Лише два НП в районі не мають свого номеру КОАТУУ, це районний центр - Згурівка, і невеличкий хутір, де майже ніхто не живе - Терлещина. Щодо Згурівки, то ось-ось обіцяють зробити генплан і затвердити адміністративну межу селища. Також, досліджуючи кадастрову карту, я помітив, що старі ферми (а в нас майже біля кожного села була чи є ферма) не включаються до межі НП. Думаю, так зроблено не випадково, і є якісь правила, яких землевпорядники дотримуються. Взагалі в своєму районі не бачу великих помилок з розміткою кварталів, все зроблено на перший погляд непогано, тому я планую потроху обводити межею і села, і сільради також.

del

del

Я напевно здагадуюсь вже чому в нас тут такий батл.
3221085501:02:018:0002 - це не квартал, це номер окремої ділянки. Вони нанесені з купою помилок.

Будь-які “острови” територій сільрад мають мати свої квартальні межі. Те шо їх немає на кадастровій мапі - то проблема або землевпорядкування(всім пофіг на то), або просто не внесена інформація до веб-морди цього сервісу.

От скажи мені будь ласка: що не зрозумілого на цьому скіріні?

  1. Є чіткий зелений контур села
  2. Конутр повторює фактичну забудову села, тобто можна припустити що він є адмін.кордоном села
  3. По кліку всередину зеленої зони - видається КОАТУУ села.
    Які є сумніви що зелена зона то кордон?

Значить не передано (по кадастровим документам) земля з Х в У, це і є проблемні ділянки по яким неможливо визначити кордон НП. Бо його не передали і він не відображається. А якщо передано? А якщо відображається? В чому пробелма його замапити?

http://nadoloni.com/c/29.04202,50.1836,12/f/ADM-1745323/l/mapnik?lang=uk в ОСМ не було промаплено східний острівець Житомирського району, хоча всередині того острівця є село Грабівка яке належить до Житомирського району, але земля навколо - вся Коростишівського. І тиждень тому географічно Грабівка була в Коростишівському районі. Я зайшов на кадастрову мапу подивився які квартали є Житомирськом районом, які є фактично Грабівкою - і вуаля Грабівка Житомирського району, тепер таки в Житомирському районі. Що в цьому поганого? Я бачу одні плюси.
Ясна річ якщо б кадастрова мапа не дала б відовіді на це питання то треба було б інші шляхи шукати (як я казав вище Сонячне, Богданівка), по яким кадастр не дає відповіді де який кордон проходить.

Ок. Згідний. В інших областях дійсно внесені межі окремих сіл.

Але вони нанесені майже так само як я і пропонував. Приблизно по межі забудови (на скріншоті межа підозріло чітко повторює контури лісу з ортофото).

В будь-якому випадку, у Львівській області такі межі відсутні і навіть межі сільрад конфліктують з адресацією. Тому у таких випадках нанести межу НП можна лише на основі фактичної межі забудови.