Адміністративно-територіальна реформа

І ще, не малюйте усе з ДЗК бездумно. А то місця аж дивитися важко.

Я взагалі поки не дуже розумію, навіщо було так активно підіймати це питання із адмін поділом? І так активно його промальовувати коли у нас і без того роботи достатньо.
Бо новачки не дуже сильно розрізняють такі лінії і вже зараз перетинають і з’єднують їх усім що є: починаючи від вулиць, будинків і закінчуючи полігонами.

Значить по всьому Києву - 60км/год? навіть в лісах і на Бориспільській трасі? Бо зараз в ОСМ Київ зроблений нормально - вся його територія включена в адмін поділ.
Чого я так вчепився до Києва? ну поперше бо це місто в якому я живу, по-друге тут мало б бути найкраще з кадастровим поділом з усієї України. Що ми бачимо по факту: на всіх картах Київ відображають по “широкій” території, та яка зараз в ОСМ; ця територія де-факто і де-юре є Києвом; і така маленька деталь: реперна точка на кордоні між селом Горенка і “лісом”, який olehz не вважає НП бо до перших будинків ще кілометрів з 10, написано “Межа міста Києва” і судячи з старості цього реперу - встановлений він десь в 70х,80х роках. Тоді виходить що вже майже 50 років межа Києва <> не межа Києва, і це виявилось тільки за допомогою навігаторів на базі даних ОСМ? Погодься, звучить якось не дуже.

Тобто по факту кожного дня площа населеного пункту буде збільшуватись так? Я не кажу про БД, я кажу по факту вчора площа була 199,2, сьогодні 199,5 так? Тобто НП за день виріс на 0,3 умовних,площинних одиниць.

А хто каже за бездумно? Я ж не кажу давайте перемалюєм всі квартали ( як зрозумів olehz); я не кажу давайте скопіюємо все з ДЗК. Я кажу давайте уточнимо кордони НП по кварталам ДЗК.

Чому підіймати питання? Ну хоча б тому щоб не було отакого бардака:

І як перемальовували активно? по закладці АТУ? вона чесно кажучи кривувата. Показую приклад.



1й ряд - кілометровка генштабу. Показує село Чигирі, на той момент ще як окремостояче село. Сенс пікчи - що там є хати
2й ряд - кадастр, показує зелену лінію межі кварталу, де в межах її купа маленьких ділянок блактиних. Будівлі, городи ітд, в межа села воно великим бути не може, бо все щільненько. І ці маленьки ділянки аккурат лягають саме лініями поділу кварталів. А великі ділянки = поля, за межами. “Совпадєніє? Нє думаю.”
3й ряд - той же кадастр, але з меншим зумом показує кордони областей/міст/районів, з тим же масштабом не вийшло, але думаю можна розібрати де там є Чигирі (по виступу на захід) І ця карта показує що є деякий “колодязь” в суцільних Чигирях.
По факту - там ніяких відмінностей немає, по всім іншим картам там суцільне село (воно зараз правда включено до Коростеня, але то не проце мова), лінії поділу кварталу показують на суцільне село. А межа з якої було перемальовано в ОСМ - показує що там колодязь.

Ну і як на твою думку має бути тут?
ЗІ той колодязь в ОСМ я видалив, бо він ніпрощо.
ЗЗІ якщо що то дія відбувається тут http://nadoloni.com/c/28.62265,50.99299,14/f/STL337513583/l/mapnik/o/cadastre?lang=uk
ЗЗЗІ і придивись на ці лінії

явно що червона лінія (наявна) малювалась на око, яку по суті, але більш детально повторюють межі кадастрових кварталів. І по вашому червона то правда, а зелені до брехня і видумки ДЗК?

Згідний. А так як я не маю безпосереднього відношення до земельних питання - важко сказати як саме має бути правильно.

Тут я мав на увазі не зміну площі, а приклад до якого можна підійти різними методами: очікувати поки зроблять все або ж оновлювати одразу по кожному випадку. Стосовно площі населеного пінку - то так, вона стала і змінюється не часто.

Стосовно останньої частини - це просто від наболілого. Я не можу щось сказати про незнайомі мені місця, так як малюю лише те, де був сам і що мені знайоме. Але те, з чим я стикнувся показало що зелені лінії на кадастрі теж не завжди відповідають правді. То все реально заплутує. Таке враження що такий бардак з матеріалами влаштований навмисне, щоб хабарі загинати і все.

До речі, а це що за валідація?

Це валідація від nadoloni.com - “Вулиці що перетинають межу НП”, власне саме з цього мене й понесло :slight_smile: . А зав’язка була тут через невірний розбір адрес.

Те що бачу я то зелені лінії цілком відповідають правді, за виключенням того що й в реальності незнають куди віднести.

Квартали малювались зі стелі на основі ортофото.

Повторюю: НП і сільрада - це різні сутності. Іноді вони співпадають. Проте зовсім не завжди. Не треба їх суміщати. Особливо у випадках типу Сколе. Якщо вважаєш це “брєдом” - твоє право. Але навігація і адресація залежить від цього брєда.

правильно. є сільрада і є забудоване село - НП

Стоп… Я вже заплутався хто за що виступає. Будь ласка, **olehz **та **KKS **- вкажіть коротка та ясно, що саме кожен із вас обстоює?

Я відстоюю те що весь адміністративно-територіальний поділ України йде кварталами кадастру(зелені лінії), тому бажано уточнити кордони областей, районів, сільрад і НП по кадастровим кварталам. Не на 100% довіряючи тому до чого цей квартал прив’язаний на сайті кадастрової мапи.

Є факти?

не залежить адресація від цього.

є населений пункт №1, в ньому є вулиця Головна. НП №1 входить до сільради №555. Також в сільраді №555 є ще 2 НП. Так от адресація йде не по сільрадам, а по НП в кожному НП №1,2,3 може бути своя вулиця Головна. І водночас НП№1,2,3 входять до сільради №555
І адресація в Україні не включає до свого складу сільраду, і виглядає так:
ААА область, РРР район, НП№1, вулиця Головна
ААА область, РРР район, НП№2, вулиця Головна
ААА область, РРР район, НП№3, вулиця Головна

А якщо вчитатись в твої пости то в сільраді №555 може бути тільки одна вулиця Головна, або в НП№1, або в НП№2, або в НП№3. А то - брєд.

Неправильно.
Є сільрада

Є межа НП

Є межа житлової зони НП, ака landuse=residantial і по якій як правило встановлюються обмеження швидкості.

Межі НП малювати по фактичному landuse=residential + landuse=industrial. Тобто там де живуть/працюють люди, де є будівлі, де є адресація, де діють обмеження швидкосіт. Поля, ліси і т.п. - не робити частиною НП. І якщо робити так, то ця межа не співпаде з кварталами ДЗК

В Україні 3 області мають 100% покриття до рівня сільрад. Сільради Львівської області я перекопіював з ДЗК згрупувавши квартали по кодам КОАТУУ. Вони дійсно йдуть по кварталах. Але межі НП - це не межі сільради! Межі НП міняються, якщо добудовують будинки. Сталими є тільки межі міськради. Забудована територія великих міст майже повністю співпадає з межами міськрад. Тому ніхто особлиов не заморачується. Але у сіл переважна більшість території складається з лісів і полів і там вже треба робити розділення.

Тобто ще раз: Сільради це уся підконтольна земля.
НП - частина сільради, де живуть люди. На те він і НАСЕЛЕНИЙ пункт

Да с чего ты это взял?

Мне казалось это очевидным. Ок, просвяти тогда, что такое НП

Я вище вже наводив приклади, коли будинки села X знаходяться на території сільради Y. Ще й як залежить!

Як я бачу то все, просто дві пікчі. За якість не пинайте, воно там тищу разів перезберігалось.

Замисловецька с/р. Має власну землю - зелений колір, на якій є села:
Замисловичі - червоний
Рудня-Замислівська - сірий
Устиніка - жовтий
Шебедиха - блактиний

Всі житлові зони - оранжевий. Всі кордони нанесені по лініям кадастрових кварталів. Все лягає чітко. (окрім можливих зміщеннь в самих проекціях ітд)

І крупнячком самі Замисловичі які складаються з декількох кварталів

Я не кажу шо межі НП то межі сільради. Межі НП мають свої квартали, НП свої.
Межі НП змінюються тільки якщо якийсь хитрий чудак на літеру М захоче з землі сільськогосподарського призначення зробити землю під забудову і цю землю треба буде включити в склад НП. Але то кримінальний злочин наче, а якщо й ні то виділяється новий квартал від земель с/г призначення і приліплюється до НП. Але така схема зазвичай біля великих міст, де земля дорога. В селах такого не спостерігається.

Забудована територія міст майже ніколи не співпадає з межами міськради. Київ, Бориспіль, Вишгород, Ірпінь…

Можеш намалювати межу цього НП по кварталах? за яким принципом будеш дивитись які квартали НП, а які ні?

Львівським кадастрівцям - незачьот. По всім кварталам б’ється КОАТУУ сільради. Але то не страшно, там методом логіки видно що НП то є зона 01, і включає вона в себе 4 квартали- 001,002,003,004

По твоєму лінку й так видно як треба уточнити кордони НП, то ж само собою напрошується.
Там просто дуже багато обводити, якщо всетаки питання принципу - обведу, але суть там в тих “колодязях”. Всі маленькі колодязі на лівому березі, плюс саме село. І на правому березі саме село то і є НП.
Хоча тут є ще один “привіт львівським кадастрівцям”, прибережна зона біля містка в яку помістилсь хати - то по кадастру не НП. Але ясне діло що кордон мав би проходити по дорозі якраз.

ЗІ може його альтернативно поки в ОСМ промалювати? факт + те що я бачу на прикладі цього Довгого, а потім видалиш. га?

Так хтось вкурсі чи можливо в цьому запиті додати фільтр по КОАТУУ?

http://212.26.144.110/geowebcache/service/wms?tiled=true&LAYERS=kadastr&STYLES=&FORMAT=image%2Fpng&TRANSPARENT=true&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&SRS=EPSG%3A900913&BBOX=3358337.2733359,6540563.6343344,3360783.2582406,6543009.6192391&WIDTH=256&HEIGHT=256

І схоже про те що ми ламали списи останні сторінки - вже давно написано в вікі.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0/%D0%9F%D1%83%D0%B1%D0%BB%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8

Тобто я уточнюю по кварталам :slight_smile: раз то вже в вікі є

Видно по гарячих слідах в валідаторі dudka з’явилось невідповідність по районам :slight_smile:
http://pavlo-dudka.github.io/osm-pg-tests/test.html?map?place.districts

“Методом логіки” нанесено так як є зараз. Давай ще раз. Межі сілльради присутні (на відміну від інших областей) - все інше домисли. Чіткого правила які квартали включати, а які ні - не існує. Подумаєте навіщо ми наносимо межі НП? Найперше, це адресація і дозволена швидкість. Іншими словами наявність будинків.

І тоді виникає питання: навіщо перекопійовувати помилки львівських чи іншіх земельників? Навіщо включати в межі НП поля і ліси, якщо ніхто не заважає змінити цільове призначення ділянки з кварталу “суто поле” і збудувати там завод чи приватний будинок, який буде мати адресу, але не буде вписувтись в пропоновану схему?

І що найголовніше: якщо схема адміподілу конфліктує з адресацією навіть в рамках однієї області (а враховуючи рівень держрозпіздяйства, це запросто можна екстраполювати на інші - швидше за все, просто ніхто особливо це питання не моніторив і не обздвонював сільради) - пропонована схема не є універсальною. Тим більше чітких правил, які квартали включати, а які ні, так і не було запропоновано.

Ех жалко, я вже Ворзель поправив де “Наявним методом логіки” було відкушено дебелий кусок, а в іншому кутку приєднане розпайоване поле. Ворзель і колгосп то несумісні поняття. для інформації - небуло в Ворзелі колгоспу бо то курортне селище, а сусідній Михайлівці-Рубежівці - був, і то земля саме їх.

Межі областей, районів, міськрад, сільрад, населених пунктів присутні.
Якщо для тебе КОАТУУ то домисли, ну то я тут нічим не зараджу.

Помилок, неточностей в кадастровій карті є чиммало, але якщо кордон вписується в логіку, а на кадастровій мапі він зображений - то він вірний.

КОАТУУ

Для того щоб знати де закінчується чи починається тей чи інший НП. Адресація має бути унікальною що в межах житлової забудови що в межах адмін.поділу в склад якого входить житлова забудова. Дозволена швидкість не показник. Приклад-той же Київ. Дозволена швидкість встановлюється не по кварталам і не по забудові, а там де стоїть знак на білому фоні.
Наявність будинків то landuse=residential, ідоречі прописувати той тег в зв’язок з кордоном НП кардинально не вірно. Але таким чином промаплена, принаймні, північно-західна околиця Києва.

Я можу привести один приклад(покажу відстанню, так наглядніше). Є таке село Мирне, і скільки я себе пам’ятаю знак “Мирне” був там де точка Старт. А роки 2 назад його перенесли в точку Фініш. Ніяких будинків там немає, просто поле яке завжди там було. Але. В передмістті Києва дуже охоче розпродається земля для котеджиків, і я думаю що квартал 001, зони 04, КОАТУУ 3220885700, Бориспільського району було змінено цільове призначення і воно стало частиною адмін. кордону села. Ну й перенесли знак початку села. Повторюсь: будинків там немає. І на кадастровій мапі той квартал не є селом, але думаю що це просто свіженькі зміни які не внесли ще до публічного кадастру, або там просто дані станом на запуск тої системи і взагалі не оновлювались. Але таке перетасування земель - не часте.

Не заважає то мягко сказано, наскільки я знаю то дуже не легка процедура. Якщо офіційно в “суто полі” можна збудувати будинок, - то та ділянка вже є частиною НП, яку відповідно треба промапити.

От як недавно Суми змінили. Постанова ВРУ по кадастру б’ється все по старому ще. Я навіть незнаю чи внесуть вони ті зміни чи ні, але то не головне. Там є два маркера: 1. Аеропорт що в кадастрі, що в додатку до постанови - то Суми. 2.В додатку написано “План зовнішньої межі міста Суми”. 1. Не вся територія Сум - забудована житловими приміщеннями, але решта - всерівно Суми. 2.Межа міста Суми, що й прописується тегами boundary в OSM.

Трохи не зрозумів… Якщо в НП дві однакові вулиці, приклад з ленінами приводм вище, то ти пропонуєш в ОСМ одну вулицю назвати леніна, а іншу Чоботаренка? просто через те що леніна в цьому НП вже існує?

Я не кажу що все вірно в кадастрі, он згідно валідатору dudka є купа проблемних НП. http://pavlo-dudka.github.io/osm-pg-tests/test.html?map?place.districts Богданівка в Жт.обл - де взагалі квартали ділять село навпіл, а конутра села взагалі немає. Сонячне біля Могилів-Подільскього яке приєднали ще в 1987му році до нього - контура немає, але судячи по синім ділянкам його просто забули внести. Чи Ірдинівка біля Смілої яка конутр має, але КОАТУУ б’ється в неї доя найблищої сільради, хоча то є частиною Сміли. Але коли однозначно - то тоді однозначно.