Адміністративно-територіальна реформа

Трохи технічне питання: А на що схожі оці координати? І як їх в людський вид конвертувати?

epsg 900913
 3333528.69143238 6561136.16959466

схоже на кілометрові відстані як на генштабовських картах, але по числам не в Україні вихиодить.

Бірківська чи Ясинська… тут реально тоді помилка в кадастрі, але…
Кордон НП Діброва такий?

По голубим ділянкам дуже багато зміщеннь, навіть одна біля одної які мають межуватись знаходяться з значним відбривом одна від одної, і я думаю що це й спричиняє “зелені лінії по блакитному”.

Я й кажу що треба включати все, чи не все? З селами то не так однозначно, а от з містами для мене однозначно - треба включати все. Але що село що місто в цій ситуації різниці бути не має, але чомусь на рівні міста то на 100% підтримка, а на рівні села я зараз навіть вагаюсь.

Ідея ж була не в сліпому перемальовуванні, а в уточненні існуючих кордонів по квартальній сітці.
ЗІ Я звичайно того не знаю, але навряд квартали мальювали по ортофото. Для приватизації земельної ділянки приходять же і міряють реальні координати, які потім вписують в свої паспорти, з яких потім все вводиться в систему і яка рендерить вже результат. Чи ти думаєш що всі “зелені” і “голубі” ділянки переписані “на око” з паперових документів? я щось сумніваюсь. І перед тим як міряти локальні земельні ділянки, вони ж мабуть переміряли квартали, і то все є в координатах. Тут єдине, на мою думку, що може бути не так - це просто не правильно переміряли і відповідно неправильне внесли. Але що то тоді за геодезисти такі я вже не знаю.

Зверни увагу як йдуть зелені лінії. Вони точно повторюють контури лісів і русла річок з ортофото. Цитую знайомого земельника:

Візьмемо Сколе - тобто ти пропонуєш використовувати межу міськради як межу міста включно зі шматками заповідника? Нажаль з містами також не все однозначно - також можу навести приклади аналогічні до описаних вище: конфлікти адресації і адмінподілу, суперечність генпланів кадастру і т.п.

Загалом я б рекомендував не ганятися за відповідністю держкомзему, бо там бардак. А знаходити якийсь компромісний варіант між кадастровими межами, іншими джерелами і логікою.
Межі НП створюємо для адресації, тому для сіл і малих містечок краще керуватись межою забудови. Я за те аби наносити межу самим, а не перемальовувати “творчість” з держкомзему.

Я не на стільки в інсайді того, але як робились поділи здавна? “Отой лісок твій, оця річка наша” Тому й логічно що кордони йдуть "лісами, ярами, горбами"© річками і іншими чітко помітними орієнтирами. Зазвичай, а коли переділювалось все в срср в якому там році? в 196х то вже йшло і по полотну залізниці і по іншим , вже трохи модерновим орієнтирам.

Саме так. Чому? Тому що в межах того багатокутника не може бути дві вулиці леніна чи дві вулиці Чорновола. Тому що ото все те - Сколе, питання часу/фінансів/потреби/населення/доцільності чому ота вся територія не забудована, але то все - є Сколе. І конфліктів адресації в межах його бути не повинно, з точки зору вірності намаплених в ОСМ даних.
Конфлікти будуть тільки тоді коли вони є і в реалі. Як приклад тейже Київ. Був собі Київ і була в нього вулиця леніна, потім приєднали село Жуляни до міста, де також є своя леніна, потім Вигурівщину, Троєщину, Бортничі і в кожному з цих сіл була своя вулиця леніна і донедавна їх могло бути 5 штук в одному таки Києві. Правда всі довідники виходили по своєму з цього типу “леніна (Жуляни)”, “леніна(Троєщина)”. Місто не перейменовувало такі вулиці, і по факту в місті було 5 однакових вулиць, то чому в ОСМ вона має бути одна? вони всі лежать в межах багатокутника і не ОСМ винний в тому що КМДА чухала свої ніжні місця для уникнення конфлітків адресації.

Адмін межа міста Києва і всі уявляють Київ саме таким, з лісами, водосховищами, ріками і.тд Якби виділити окремо забудову то то вже зовсім брєдятіна як на мене.
По Києву адмін.кордон який є - на 100+1% вірний і має так залишатись, тому чому не перепроеціювати цю схему на всі інші НП?

ПС наскільки я знаю в кожні сільраді є план своїх володіннь, оце й є той адмін.кордон який можна уточнити по кадастру через фільтр КОАТУУ. Уточнити межі НП вже всередині сіль/райн/міськ ради то вже тільки з виїздом на поле, але вони також йдуть по кварталам кадастру. Я навіть думаю там якась логіка є з нумеруванням зон.

Русла річок залежать від часу зйомки (з року в рік воно міняється). Ліси також вирубують і засаджують, проте квартали держкомзему чітко повторюють геометрію лісів саме відносно знімків ортофото.

Київ - це окрема адміністративна одиниця рівня області. Так само як Севастополь, в склад якого, до речі, входить ще кілька населених пунктів

Розділяй поняття межі міськради і межі НП. Населені пункти мають між собою пробіли (від цього, наприклад, залежить допустима швидкість на дорогах). А от міськради/сільради пазлом покривають усю країну. Між ними нема пробілів.

В Польщі, наприклад, взагалі не використовують place=* для полігонів. У нас використовують. Тому для адмінподілу є сенс використовувати ДЗК - я сам перекопіював всі ради області звідти.

А от межі НП мають бути нанесені окремо на основі забудованої зони, хоча б у випадках типу Сколе і сіл, де незабудована територія більша за забудовану

Думаю, можна трохи почекати, запускають новий проект. Побачимо, якої якості дані будуть там…

Японія та Україна розпочинають дворічний проект в рамках створення Національної інфраструктури геопросторових даних
http://land.gov.ua/usi-novyny?view=item&id=111562
http://land.gov.ua/photo/category/15-zustrich-z-predstavnykamy-yaponskoho-ahentstva-mizhnarodnoho-spivrobitnytstva-jica-11-09-2015.html

Підтримую @olehz

Я ніяк не можу зрозуміти до чого ти ведеш? ти думаєш що з кожною повінью квартали біля річок перемальовуються? - ні.
При кожній вирубці лісу квартали перемальовуються? - ні
При кожному новому будинку в селі квартали перемальовуються? - ні.

Квартали сталі. Зміна меж кварталів то геморойна справа, так як і зміна призначення землекористування кварталу.

А тут це немає ніякого значення що в селі “Задрипанці” що в Києві є житлова і адміністративно-територіальна зона. Ви ж наполягаєте мапити тільки житлову в Задрипанцях, тоді й в Києві треба тільки житлову, але то брєд.

Не бачу в цьому ніякої логіки є НП і в нього є кордони, кордон проходить по кварталам. Що тут ще придумувать не можу зрозуміти?
Дозволена швидкість руху залежить від фактичної забудови. А не від кордону населеного пункту. Знаки “НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ” на білому фоні встановлюються на початку забудови. Якщо знаку немає, а забудова - є, вже діє ліміт 60км/год.

А якщо за рік в нас. пункті забудують від краю ще 200 метрів? то в ОСМ будемо коригувати межу НП? А якщо 1 будинок буде здаватись кожного дня? Кожного дня будем межу НП змінювати? Брєд. Межа НП стала! І коригується тільки всілякими рішеннями обл.рад, ВРУ і інших бюрократичних установ.

Виходить що Київ в версії olehz виглядає отак.

І тільки що зробив для себе відкриття що сільськарада має свій КОАТУУ, а НП в ній -свій. Тоді взагалі все просто.

Ооо, повірте, ті “геодезисти” скільки проблем понастворювали своєю недолугою роботою, що це просто немислимо. Не кажучи про те, що мені особисто відомі випадки судів у таких справах.

Але навігатор орієнтується на межі населеного пункту.

Ну, в такому випадку кожного дня треба буде змінювати ОСМ карту із “ведеться будівництво” в “житлова зона”. А так, це взагалі просто питання рівня та частоти деталізації.

І ще, не малюйте усе з ДЗК бездумно. А то місця аж дивитися важко.

Я взагалі поки не дуже розумію, навіщо було так активно підіймати це питання із адмін поділом? І так активно його промальовувати коли у нас і без того роботи достатньо.
Бо новачки не дуже сильно розрізняють такі лінії і вже зараз перетинають і з’єднують їх усім що є: починаючи від вулиць, будинків і закінчуючи полігонами.

Значить по всьому Києву - 60км/год? навіть в лісах і на Бориспільській трасі? Бо зараз в ОСМ Київ зроблений нормально - вся його територія включена в адмін поділ.
Чого я так вчепився до Києва? ну поперше бо це місто в якому я живу, по-друге тут мало б бути найкраще з кадастровим поділом з усієї України. Що ми бачимо по факту: на всіх картах Київ відображають по “широкій” території, та яка зараз в ОСМ; ця територія де-факто і де-юре є Києвом; і така маленька деталь: реперна точка на кордоні між селом Горенка і “лісом”, який olehz не вважає НП бо до перших будинків ще кілометрів з 10, написано “Межа міста Києва” і судячи з старості цього реперу - встановлений він десь в 70х,80х роках. Тоді виходить що вже майже 50 років межа Києва <> не межа Києва, і це виявилось тільки за допомогою навігаторів на базі даних ОСМ? Погодься, звучить якось не дуже.

Тобто по факту кожного дня площа населеного пункту буде збільшуватись так? Я не кажу про БД, я кажу по факту вчора площа була 199,2, сьогодні 199,5 так? Тобто НП за день виріс на 0,3 умовних,площинних одиниць.

А хто каже за бездумно? Я ж не кажу давайте перемалюєм всі квартали ( як зрозумів olehz); я не кажу давайте скопіюємо все з ДЗК. Я кажу давайте уточнимо кордони НП по кварталам ДЗК.

Чому підіймати питання? Ну хоча б тому щоб не було отакого бардака:

І як перемальовували активно? по закладці АТУ? вона чесно кажучи кривувата. Показую приклад.



1й ряд - кілометровка генштабу. Показує село Чигирі, на той момент ще як окремостояче село. Сенс пікчи - що там є хати
2й ряд - кадастр, показує зелену лінію межі кварталу, де в межах її купа маленьких ділянок блактиних. Будівлі, городи ітд, в межа села воно великим бути не може, бо все щільненько. І ці маленьки ділянки аккурат лягають саме лініями поділу кварталів. А великі ділянки = поля, за межами. “Совпадєніє? Нє думаю.”
3й ряд - той же кадастр, але з меншим зумом показує кордони областей/міст/районів, з тим же масштабом не вийшло, але думаю можна розібрати де там є Чигирі (по виступу на захід) І ця карта показує що є деякий “колодязь” в суцільних Чигирях.
По факту - там ніяких відмінностей немає, по всім іншим картам там суцільне село (воно зараз правда включено до Коростеня, але то не проце мова), лінії поділу кварталу показують на суцільне село. А межа з якої було перемальовано в ОСМ - показує що там колодязь.

Ну і як на твою думку має бути тут?
ЗІ той колодязь в ОСМ я видалив, бо він ніпрощо.
ЗЗІ якщо що то дія відбувається тут http://nadoloni.com/c/28.62265,50.99299,14/f/STL337513583/l/mapnik/o/cadastre?lang=uk
ЗЗЗІ і придивись на ці лінії

явно що червона лінія (наявна) малювалась на око, яку по суті, але більш детально повторюють межі кадастрових кварталів. І по вашому червона то правда, а зелені до брехня і видумки ДЗК?

Згідний. А так як я не маю безпосереднього відношення до земельних питання - важко сказати як саме має бути правильно.

Тут я мав на увазі не зміну площі, а приклад до якого можна підійти різними методами: очікувати поки зроблять все або ж оновлювати одразу по кожному випадку. Стосовно площі населеного пінку - то так, вона стала і змінюється не часто.

Стосовно останньої частини - це просто від наболілого. Я не можу щось сказати про незнайомі мені місця, так як малюю лише те, де був сам і що мені знайоме. Але те, з чим я стикнувся показало що зелені лінії на кадастрі теж не завжди відповідають правді. То все реально заплутує. Таке враження що такий бардак з матеріалами влаштований навмисне, щоб хабарі загинати і все.

До речі, а це що за валідація?

Це валідація від nadoloni.com - “Вулиці що перетинають межу НП”, власне саме з цього мене й понесло :slight_smile: . А зав’язка була тут через невірний розбір адрес.

Те що бачу я то зелені лінії цілком відповідають правді, за виключенням того що й в реальності незнають куди віднести.

Квартали малювались зі стелі на основі ортофото.

Повторюю: НП і сільрада - це різні сутності. Іноді вони співпадають. Проте зовсім не завжди. Не треба їх суміщати. Особливо у випадках типу Сколе. Якщо вважаєш це “брєдом” - твоє право. Але навігація і адресація залежить від цього брєда.

правильно. є сільрада і є забудоване село - НП

Стоп… Я вже заплутався хто за що виступає. Будь ласка, **olehz **та **KKS **- вкажіть коротка та ясно, що саме кожен із вас обстоює?

Я відстоюю те що весь адміністративно-територіальний поділ України йде кварталами кадастру(зелені лінії), тому бажано уточнити кордони областей, районів, сільрад і НП по кадастровим кварталам. Не на 100% довіряючи тому до чого цей квартал прив’язаний на сайті кадастрової мапи.