Адміністративно-територіальна реформа

Підскажіть ще таку штуку, якщо кордон по кадастру йде дуууже близько коло дороги, то він йде по краю дороги, чи по центру дороги?
Для прикладу ось Ворзель з валідатором “Вулиці, що перетинають межі НП”

ЗІ І як приклад з Грядою показав що межі районів в ОСМ нанесені дико невірно. І впринципі треба брати за основу - кадастрову мапу, але там зміщення також. Якщо хтось знає зміщення оверлею і самих ортофотопланів однакове чи в них в кожного своє індивідуальне зміщення?

В переважній більшості випадків я би радив включати дорогу (всю її площину) до населеного пункту, якщо тільки немає 100% інфо, що дорога районого підпорядкування та не вхожить до складу НП

Если мы про слой ПКК, то там контуры разных объектов имеют разное смещение.
Про смещение Ортофотопланов ничего не знаю.

ну конкретно в Ворзелі там таки по дорозі йде.

Дякую.

Всі мабуть знають що тайли кадастрового поділу тягнуться лінками типу такого:

http://212.26.144.110/geowebcache/service/wms?service=WMS&request=GetMap&version=1.1.1&layers=kadastr&styles=&format=image/png&transparent=true&height=256&width=256&hash=cadastre&overlay=true&srs=EPSG:3857&bbox=3184672.346473583,6620058.145722543,3185895.338926146,6621281.138175104

наскільки я розумію тайли генеруються на льоту, тому питання: а чи можна в урл запхати реквест/фільтр по одному з КОАТУУ
Експерементував з додаванням:

&koatuu=1810700000

немає ніякого результату.

Якби вийшло - можна було б дуже швидко уточнити кордони НП по всій Україні.

А при чому тут кордони НП? Мова йде лише про адміністративні кордони рад. Не робіть як в Тернопільській області: комусь не лінь було пообводити кадастрові квартали і поназивати це межами сіл. Тепер по всій області одна деза перекопійована з кадастрової мапи.

подивіться наприклад Коростень чи той же Ворзель. Ворзель північну чатсину, те що вилізло по валідатору nadoloni, я підправив, а решта кордону ніяка. Місцями цілі “поля” включені до НП які їми не являються.
По Коростеню в “Чигирях”(колишє село приєднане до Коростеня" якимсь боком був зроблений колодязь суцільному контурі міста. То все треба правити!

Тобто ти хочеш сказати що кордони НП(рад, районів, областей, країн ітд неважливо) йдуть не по кадастровим кварталам? брєд! самепо кварталам й ідуть. КОАТУУ для чого ж в них прописаний ? так для красівості?

Кордони рад, районів, областей - по кварталах. Кордони НП ні. Адже кордони сіл ми вирішили позначати керуючись зоною забудови. Який сенс включати в межу села ліси і поля лише тому, що так йде квартал на кадастровій мапі? Квартали сільрад і межі НП - це зовсім різні сутності. Навігатори будуть вимагати зкинути швидкість до 60км десь посеред поля чи лісу не на основі знаків, а на основі яких-то кривих даних кадастрової мапи. А прикладів кривизни сільрад і міськрад в КМ я можу навести тобі безліч - що вже говорити про квартали?

Кричущий приклад - Київ. Сині знаки Київ на реальній межі, білі знаки Київ на початку забудови. Що навігтор в такому випадку скаже? Отожбо… якщо з Києвом взяти за еталон то це можна проеціювати на будь яке село. Є адміністративна межа, а є житлова зона.

Якщо квартали згрупувати по коду КОАТУУ - отримаємо межу міськради чи сільради. А от межа забудови зовсім не обовязково співпадає з кварталами:
Приклад 1

І за яким принципом якісь квартали включати, а якісь ні?

Я ще є випадки коли школа чи групи будинків належть до села X, а знаходяться на землі іншої сільради:
Приклад 2

Я не розумію який сенс обмальовувати ці квартали - це не межа забудови і не якась офіційна межа села!
Межі забудови мають зміст для адресації. Межі сільрад вказують на підконтрольну деякій раді територію. А на що вказють ці квартали?

Ні ну то ясне діло що межа забудови кварталами не обмежується і не регулюється. Я взагалі думаю що розграфлені квартали то вже неавіки. І будь-яке перетасування адмін-тер. устрою то включення тих чи інших кварталів до того чи іншого НП.

А це фігня вже повна з кадастром, або насправді ті будинки не є Дрогобичем. То як приклад з Грядою, всі ж мабуть село те називають однаково, а кордон районів йде по вулицям.

А хто каже про межу забудови? ніхто не каже про межу забудови… сьогодні це поле - завтра це пару домиків. А от межа НП вона стала (ну майже, зміни ж сильно зі скрипом) , але якщо й зміни - то кварталами. Якщо не кварталами - то квартали діляться поновому.

А по офіційній межі села чому б ні? чого це не межа села?
Приклад №1 Межа між Микуличами і Німешаєвим - по забудові йде, й по кварталу. В чому проблем?
Квартали як атоми, і межі молекул йдуть по атомам, а не по електронам.

Приклад №2 Буча, як в ОСМ. А по факту західний кордон по Варшавці зоовсім не там. поклацай кадастрову мапу і побачиш що Буча тягнеться аж по виїзд з Ворзеля. І тепер сенс того всього… ми генеруємо запит з коатуу в кадастровій мапі, воно генерить тільки квартали з цим коатуу і наявний кордон в ОСМ уточнюємо по ньому. Я гарантую тобі що Буча не є Буча як в ОСМ.

І отой валідатор “Вулиця перетинає межі НП” викидає купу полмилок саме через те що кордон НП нанесено на око, а не по правді і по квартальній межі.

Підтримую @KKS

Там цікавіше: шматок села Дережичі знаходиться на території Попелівської сільради. На кадастрі це ніяк не позначено. Або ось ця школа знаходиться на території Грабовецької сільради, але адреса Дуліб. Я десятки таких прикладів памятаю. Якщо не віриш - можу дати список - подзвони спитай в сільрадах.

Приклад з Грядою говорить лише про те, що треба дзвонити і питатись у місцевих. Рік назад квартали і їх коди на кадастровій мапі були іншими. Мабуть помітили, що щось не то намалювали. Таке враження, що хтось вручну обводить скупчення голубих ділянок і створює ці квартали. На генпланах сільрад одне - на кадастровій карті інше. При чому ще й постійно змінюється.

Лише по Львівській області я помітив десяток нестиковок. Наприклад Діброва (4625889206) - є квартал. Спробуй поклікай по голубим ділянкам - кадастрова мапа говорить, що це БІРКІВСЬКА сільрада, а насправді має бути Ясниська сільська рада. Після цього ти вважаєш, що квартали кадастрової карти можуть виступати валідним джерелом меж сіл?

Квартали малюють зі стелі. Я наводив приклад вище, де посеред кварталу “ліс” стоїть окрема хата, яка ніяк не виділена. Тому я і питаюсь: “Як ти збираєшся проводити межу НП по кварталах”? Будеш включати усі квартали чи якось фільтрувати? Якщо керуватись принципом “сьогодні це поле - завтра це пару домиків” - то треба включати все. Ніхто не заважає тобі збудувати АЗС чи готель десь в лісі (отримаєш голубу ділянку), а от квартал НІ! Тебе не бентежить, що зелені лінії перетинають голубі ділянки? Ти дійсно вважаєш що так і задумано?

Проблема в тому, що кадастрова карта дуже далека від ідеалу. Квартали малюють на око так само як і ми. Тому не треба сліпо її перемальовувати.

Трохи технічне питання: А на що схожі оці координати? І як їх в людський вид конвертувати?

epsg 900913
 3333528.69143238 6561136.16959466

схоже на кілометрові відстані як на генштабовських картах, але по числам не в Україні вихиодить.

Бірківська чи Ясинська… тут реально тоді помилка в кадастрі, але…
Кордон НП Діброва такий?

По голубим ділянкам дуже багато зміщеннь, навіть одна біля одної які мають межуватись знаходяться з значним відбривом одна від одної, і я думаю що це й спричиняє “зелені лінії по блакитному”.

Я й кажу що треба включати все, чи не все? З селами то не так однозначно, а от з містами для мене однозначно - треба включати все. Але що село що місто в цій ситуації різниці бути не має, але чомусь на рівні міста то на 100% підтримка, а на рівні села я зараз навіть вагаюсь.

Ідея ж була не в сліпому перемальовуванні, а в уточненні існуючих кордонів по квартальній сітці.
ЗІ Я звичайно того не знаю, але навряд квартали мальювали по ортофото. Для приватизації земельної ділянки приходять же і міряють реальні координати, які потім вписують в свої паспорти, з яких потім все вводиться в систему і яка рендерить вже результат. Чи ти думаєш що всі “зелені” і “голубі” ділянки переписані “на око” з паперових документів? я щось сумніваюсь. І перед тим як міряти локальні земельні ділянки, вони ж мабуть переміряли квартали, і то все є в координатах. Тут єдине, на мою думку, що може бути не так - це просто не правильно переміряли і відповідно неправильне внесли. Але що то тоді за геодезисти такі я вже не знаю.

Зверни увагу як йдуть зелені лінії. Вони точно повторюють контури лісів і русла річок з ортофото. Цитую знайомого земельника:

Візьмемо Сколе - тобто ти пропонуєш використовувати межу міськради як межу міста включно зі шматками заповідника? Нажаль з містами також не все однозначно - також можу навести приклади аналогічні до описаних вище: конфлікти адресації і адмінподілу, суперечність генпланів кадастру і т.п.

Загалом я б рекомендував не ганятися за відповідністю держкомзему, бо там бардак. А знаходити якийсь компромісний варіант між кадастровими межами, іншими джерелами і логікою.
Межі НП створюємо для адресації, тому для сіл і малих містечок краще керуватись межою забудови. Я за те аби наносити межу самим, а не перемальовувати “творчість” з держкомзему.

Я не на стільки в інсайді того, але як робились поділи здавна? “Отой лісок твій, оця річка наша” Тому й логічно що кордони йдуть "лісами, ярами, горбами"© річками і іншими чітко помітними орієнтирами. Зазвичай, а коли переділювалось все в срср в якому там році? в 196х то вже йшло і по полотну залізниці і по іншим , вже трохи модерновим орієнтирам.

Саме так. Чому? Тому що в межах того багатокутника не може бути дві вулиці леніна чи дві вулиці Чорновола. Тому що ото все те - Сколе, питання часу/фінансів/потреби/населення/доцільності чому ота вся територія не забудована, але то все - є Сколе. І конфліктів адресації в межах його бути не повинно, з точки зору вірності намаплених в ОСМ даних.
Конфлікти будуть тільки тоді коли вони є і в реалі. Як приклад тейже Київ. Був собі Київ і була в нього вулиця леніна, потім приєднали село Жуляни до міста, де також є своя леніна, потім Вигурівщину, Троєщину, Бортничі і в кожному з цих сіл була своя вулиця леніна і донедавна їх могло бути 5 штук в одному таки Києві. Правда всі довідники виходили по своєму з цього типу “леніна (Жуляни)”, “леніна(Троєщина)”. Місто не перейменовувало такі вулиці, і по факту в місті було 5 однакових вулиць, то чому в ОСМ вона має бути одна? вони всі лежать в межах багатокутника і не ОСМ винний в тому що КМДА чухала свої ніжні місця для уникнення конфлітків адресації.

Адмін межа міста Києва і всі уявляють Київ саме таким, з лісами, водосховищами, ріками і.тд Якби виділити окремо забудову то то вже зовсім брєдятіна як на мене.
По Києву адмін.кордон який є - на 100+1% вірний і має так залишатись, тому чому не перепроеціювати цю схему на всі інші НП?

ПС наскільки я знаю в кожні сільраді є план своїх володіннь, оце й є той адмін.кордон який можна уточнити по кадастру через фільтр КОАТУУ. Уточнити межі НП вже всередині сіль/райн/міськ ради то вже тільки з виїздом на поле, але вони також йдуть по кварталам кадастру. Я навіть думаю там якась логіка є з нумеруванням зон.

Русла річок залежать від часу зйомки (з року в рік воно міняється). Ліси також вирубують і засаджують, проте квартали держкомзему чітко повторюють геометрію лісів саме відносно знімків ортофото.

Київ - це окрема адміністративна одиниця рівня області. Так само як Севастополь, в склад якого, до речі, входить ще кілька населених пунктів

Розділяй поняття межі міськради і межі НП. Населені пункти мають між собою пробіли (від цього, наприклад, залежить допустима швидкість на дорогах). А от міськради/сільради пазлом покривають усю країну. Між ними нема пробілів.

В Польщі, наприклад, взагалі не використовують place=* для полігонів. У нас використовують. Тому для адмінподілу є сенс використовувати ДЗК - я сам перекопіював всі ради області звідти.

А от межі НП мають бути нанесені окремо на основі забудованої зони, хоча б у випадках типу Сколе і сіл, де незабудована територія більша за забудовану

Думаю, можна трохи почекати, запускають новий проект. Побачимо, якої якості дані будуть там…

Японія та Україна розпочинають дворічний проект в рамках створення Національної інфраструктури геопросторових даних
http://land.gov.ua/usi-novyny?view=item&id=111562
http://land.gov.ua/photo/category/15-zustrich-z-predstavnykamy-yaponskoho-ahentstva-mizhnarodnoho-spivrobitnytstva-jica-11-09-2015.html

Підтримую @olehz