Ik begrijp wat je bedoelt. Inmiddels ben ik een aantal weken in aanraking gekomen met OSM en JOSM, vandaar mijn praktische vragen. Natuurlijk neem ik niemand kwalijk dat een niet volledig antwoord op mijn, soms vele, vragen komt. Het is open source en interpretatie van regels is altijd discussie. Toch probeer ik me aan de protocollen te houden. Ik ben blij met de zeer uitgebreide wiki (ook dank aan de vertalers).
Mijn beginners probleempjes en vragen probeer ik een beetje in kaart te brengen, daarna zal ik zeker niet elke mutatie kennisgeven.
Het is een oroënterende fase wat de causaliteit (oorzaak en gevolg) probeer te verwoorden met hulp van jullie. En hopelijk kunnen nieuwe mappers hier ook wat aan hebben.
Zo had ik het in Wijhe gedaan. per plek een gebiedje getekend.
Naar aanleiding van deze opmerking.
Nodes and areas tagged with amenity=parking_space and parking_space=disabled are rendered on rollstuhlkarte.ch
Volgens mij is dit een communicatie probleem met de nationaalgeoregister.nl server. JOSM probeert een gebied over te halen en dit faalde. Via als je de laag selecteerd in het Lagen venster, kan je via âFoutieve tegels herladenâ een nieuwe poging ondernemen.
Bij valideren voor het uploaden komen weleens waarschuwingen waar onduidelijk is wat er je ervoor moet doen om op te lossen. Deze link is handig voor fouten en waarschuwingen, maar daar staat onderstaande waarschuwing niet bij.
Zelf vind ik de documentatie het snelst door niet vanuit OSM te zoeken, maar via google op: âOSM crossingâ. Dan zie je, behalve de WIKI, ook meteen de eventuele forum discussies.
Bij het taggen van de winkelstraat in ons dorp kom ik regelmatig tags tegen die niet op de Mapnik kaart worden gerenderd.
Is er een layer waar deze wel zichtbaar zijn?
Komt er in de toekomst verbetering in deze Mapnik visualisatie?
Zodat een winkelstraat de informatie zou kunnen tonen zoals gewenst is.
Of zijn er andere tips die iemand me kan geven?
Onderstaande tags worden niet op de map gerendeerd.
In Mapsource blijven de ziekenhuizen langer in beeld als je uitzoomt, de huisartsenpraktijken verdwijnen van de kaart gelijk met de gebouwen dwz worden alleen gerenderd op het hoogste zoomniveau. Basecamp is een heel ander verhaal, Garmin heeft nu besloten bijna alle pois alleen te renderen op het allerhoogste niveau, daar heb ik geen invloed meer in.
@Commodoortje, geen idee, misschien was dat ooit bedacht om bepaalde renderers het makkelijker te maken op huisnummers te matchen met straatnamen? Bij de BAG import wordt die Associated street relatie geloof ik ook niet gebruikt.
Ik begrijp dat je het ook raar vind dat artsen (praktijken) geen rendering krijgen. Maar taggen voor de rendering is enigzins taboe, er is namelijk een tag voor een arts (praktijk), deze wordt helaas (nog) niet gerendeerd.
Ook ik ga de artsenpraktijken omzetten naar medische instelling, met dezelfde motivatie als @ligfietser
Wat bedoel je precies? Je gaat toch niet artsenpraktijken taggen als ziekenhuis omdat die dan gerenderd worden?
Wat ik bedoel is dat ik voor de OFM zowel artsen als ziekenhuizen hetzelfde icoontje / poi symbool moet geven omdat ze zo goed vindbaar zijn in de Garmin. Dat is heel wat anders dan iets omzetten op OSM!
Ik was te ongeduldig
Op level 17 even een refresh en de geul is zichtbaar
Goede dag,
Ik heb gister mijn eerste aanvulling gepubliceerd en wil graag aan iemand met ervaring vragen of ik mijn toevoeging goed heb aangebracht.
Het betreft een nieuwe geul bij de Kil van Hurwenen, net gegraven. Zie https://www.openstreetmap.org/#map=15/51.8179/5.3103&layers=N
Guido, welkom op het forum, rendering van de levels is door de grote hoeveelheid van de database, niet altijd op ieder zoom level gelijk, maar zoals jezelf al opmerkt werkt refresh soms ook.
Je hebt het forum gevonden, weet je ook de weg naar alle hulp- en start paginaâs ? Zoniet dan krijg je die met de welkomst brief toegestuurd, door Marc maar je kunt ook even op dit forum onder Welkom voor nieuwe mappers kijken