Адміністративно-територіальна реформа

Чи контролюється кимось статус та рівень міст. Адже судячи з OSM найважливіші та найбільші міста в Україні - Рівне, Житомир, Вінниця, Миколаїв, Харків та Луганськ. Трохи простіші - Луцьк, Біла Церква (колись був щей Узин Білоцерківського району, я прибрав), Кривий Ріг, Кременчуг, Запоріжжя, Нікополь, Мелітополь, Бердянськ, Маріуполь, Горлівка та Краматорськ. В цій сфері на OSM завжди повний безлад. Чи є якісь чіткі критерії?

Вот тут, может быть, этот вопрос обсуждается: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=32413

Насколько я понимаю, речь идёт о стандартном стиле, на котором всё выглядит именно так: http://openstreetmap.ru/#map=6/49.203/31.245
Так вот. В OSM всё обозначено правильно, такое отображение - “прихоть” стиля. Размер названия города и его “право” отображаться на таких высоких масштабах зависят, если не ошибаюсь, от населения этого города.
Рендерер сначала рисует названия областей. Там, где есть место для названия города с населением более какого-то определённого значения (обычно совпадает с областным центром), рисует и его.
Посмотри тот же участок карты, например, на стиле MapSurfer.NET, который славится своей расстановкой подписей: http://openstreetmap.ru/#map=6/49.203/31.245&layer=S

Та ні, просто якщо можна написат Львів не в тих самих рамках що й “Львівська область” - то напишеться, а як ні - то тільки назва області. Для тесту, якщо хочете, пересуньте маркер і побачите що відрендерить

В сільраді по телефону пояснили наступне: Ота групка хат, що поруч із залізничною станцією Воля-Холоївська - це Гряда, але по селу проходить грунтова дорога, по якій проходить межа між районами Радехівським та Кам-Бузьким. Частина поселення, що належить до Радехівського р-ну рахується частиною села Бабичі. А частина у Кам-Буському р-ні (34 хати - вулиця Лісна) - це і є село Гряда.

Загалом треба дзвонити і проясняти: помилок що у кадастровій мапі, що у нас дуже багато. Конфліктів з межами сільрад ще більше

На кадастровій карті квартал http://nadoloni.com/c/24.52608,50.19087,15/m/u8cmw0gr4b/l/mapnik/o/cadastre?lang=uk також відноситься до Кам’янка-Бузького району.

Підскажіть ще таку штуку, якщо кордон по кадастру йде дуууже близько коло дороги, то він йде по краю дороги, чи по центру дороги?
Для прикладу ось Ворзель з валідатором “Вулиці, що перетинають межі НП”

ЗІ І як приклад з Грядою показав що межі районів в ОСМ нанесені дико невірно. І впринципі треба брати за основу - кадастрову мапу, але там зміщення також. Якщо хтось знає зміщення оверлею і самих ортофотопланів однакове чи в них в кожного своє індивідуальне зміщення?

В переважній більшості випадків я би радив включати дорогу (всю її площину) до населеного пункту, якщо тільки немає 100% інфо, що дорога районого підпорядкування та не вхожить до складу НП

Если мы про слой ПКК, то там контуры разных объектов имеют разное смещение.
Про смещение Ортофотопланов ничего не знаю.

ну конкретно в Ворзелі там таки по дорозі йде.

Дякую.

Всі мабуть знають що тайли кадастрового поділу тягнуться лінками типу такого:

http://212.26.144.110/geowebcache/service/wms?service=WMS&request=GetMap&version=1.1.1&layers=kadastr&styles=&format=image/png&transparent=true&height=256&width=256&hash=cadastre&overlay=true&srs=EPSG:3857&bbox=3184672.346473583,6620058.145722543,3185895.338926146,6621281.138175104

наскільки я розумію тайли генеруються на льоту, тому питання: а чи можна в урл запхати реквест/фільтр по одному з КОАТУУ
Експерементував з додаванням:

&koatuu=1810700000

немає ніякого результату.

Якби вийшло - можна було б дуже швидко уточнити кордони НП по всій Україні.

А при чому тут кордони НП? Мова йде лише про адміністративні кордони рад. Не робіть як в Тернопільській області: комусь не лінь було пообводити кадастрові квартали і поназивати це межами сіл. Тепер по всій області одна деза перекопійована з кадастрової мапи.

подивіться наприклад Коростень чи той же Ворзель. Ворзель північну чатсину, те що вилізло по валідатору nadoloni, я підправив, а решта кордону ніяка. Місцями цілі “поля” включені до НП які їми не являються.
По Коростеню в “Чигирях”(колишє село приєднане до Коростеня" якимсь боком був зроблений колодязь суцільному контурі міста. То все треба правити!

Тобто ти хочеш сказати що кордони НП(рад, районів, областей, країн ітд неважливо) йдуть не по кадастровим кварталам? брєд! самепо кварталам й ідуть. КОАТУУ для чого ж в них прописаний ? так для красівості?

Кордони рад, районів, областей - по кварталах. Кордони НП ні. Адже кордони сіл ми вирішили позначати керуючись зоною забудови. Який сенс включати в межу села ліси і поля лише тому, що так йде квартал на кадастровій мапі? Квартали сільрад і межі НП - це зовсім різні сутності. Навігатори будуть вимагати зкинути швидкість до 60км десь посеред поля чи лісу не на основі знаків, а на основі яких-то кривих даних кадастрової мапи. А прикладів кривизни сільрад і міськрад в КМ я можу навести тобі безліч - що вже говорити про квартали?

Кричущий приклад - Київ. Сині знаки Київ на реальній межі, білі знаки Київ на початку забудови. Що навігтор в такому випадку скаже? Отожбо… якщо з Києвом взяти за еталон то це можна проеціювати на будь яке село. Є адміністративна межа, а є житлова зона.

Якщо квартали згрупувати по коду КОАТУУ - отримаємо межу міськради чи сільради. А от межа забудови зовсім не обовязково співпадає з кварталами:
Приклад 1

І за яким принципом якісь квартали включати, а якісь ні?

Я ще є випадки коли школа чи групи будинків належть до села X, а знаходяться на землі іншої сільради:
Приклад 2

Я не розумію який сенс обмальовувати ці квартали - це не межа забудови і не якась офіційна межа села!
Межі забудови мають зміст для адресації. Межі сільрад вказують на підконтрольну деякій раді територію. А на що вказють ці квартали?

Ні ну то ясне діло що межа забудови кварталами не обмежується і не регулюється. Я взагалі думаю що розграфлені квартали то вже неавіки. І будь-яке перетасування адмін-тер. устрою то включення тих чи інших кварталів до того чи іншого НП.

А це фігня вже повна з кадастром, або насправді ті будинки не є Дрогобичем. То як приклад з Грядою, всі ж мабуть село те називають однаково, а кордон районів йде по вулицям.

А хто каже про межу забудови? ніхто не каже про межу забудови… сьогодні це поле - завтра це пару домиків. А от межа НП вона стала (ну майже, зміни ж сильно зі скрипом) , але якщо й зміни - то кварталами. Якщо не кварталами - то квартали діляться поновому.

А по офіційній межі села чому б ні? чого це не межа села?
Приклад №1 Межа між Микуличами і Німешаєвим - по забудові йде, й по кварталу. В чому проблем?
Квартали як атоми, і межі молекул йдуть по атомам, а не по електронам.

Приклад №2 Буча, як в ОСМ. А по факту західний кордон по Варшавці зоовсім не там. поклацай кадастрову мапу і побачиш що Буча тягнеться аж по виїзд з Ворзеля. І тепер сенс того всього… ми генеруємо запит з коатуу в кадастровій мапі, воно генерить тільки квартали з цим коатуу і наявний кордон в ОСМ уточнюємо по ньому. Я гарантую тобі що Буча не є Буча як в ОСМ.

І отой валідатор “Вулиця перетинає межі НП” викидає купу полмилок саме через те що кордон НП нанесено на око, а не по правді і по квартальній межі.

Підтримую @KKS

Там цікавіше: шматок села Дережичі знаходиться на території Попелівської сільради. На кадастрі це ніяк не позначено. Або ось ця школа знаходиться на території Грабовецької сільради, але адреса Дуліб. Я десятки таких прикладів памятаю. Якщо не віриш - можу дати список - подзвони спитай в сільрадах.

Приклад з Грядою говорить лише про те, що треба дзвонити і питатись у місцевих. Рік назад квартали і їх коди на кадастровій мапі були іншими. Мабуть помітили, що щось не то намалювали. Таке враження, що хтось вручну обводить скупчення голубих ділянок і створює ці квартали. На генпланах сільрад одне - на кадастровій карті інше. При чому ще й постійно змінюється.

Лише по Львівській області я помітив десяток нестиковок. Наприклад Діброва (4625889206) - є квартал. Спробуй поклікай по голубим ділянкам - кадастрова мапа говорить, що це БІРКІВСЬКА сільрада, а насправді має бути Ясниська сільська рада. Після цього ти вважаєш, що квартали кадастрової карти можуть виступати валідним джерелом меж сіл?

Квартали малюють зі стелі. Я наводив приклад вище, де посеред кварталу “ліс” стоїть окрема хата, яка ніяк не виділена. Тому я і питаюсь: “Як ти збираєшся проводити межу НП по кварталах”? Будеш включати усі квартали чи якось фільтрувати? Якщо керуватись принципом “сьогодні це поле - завтра це пару домиків” - то треба включати все. Ніхто не заважає тобі збудувати АЗС чи готель десь в лісі (отримаєш голубу ділянку), а от квартал НІ! Тебе не бентежить, що зелені лінії перетинають голубі ділянки? Ти дійсно вважаєш що так і задумано?

Проблема в тому, що кадастрова карта дуже далека від ідеалу. Квартали малюють на око так само як і ми. Тому не треба сліпо її перемальовувати.

Трохи технічне питання: А на що схожі оці координати? І як їх в людський вид конвертувати?

epsg 900913
 3333528.69143238 6561136.16959466

схоже на кілометрові відстані як на генштабовських картах, але по числам не в Україні вихиодить.