Ojtam ojtam. Osoba tworząca presety powinna wiedzieć o istnieniu keszu. Czy każda pierdółka musi być klikalna? Potem dziwić się, że kod puchnie, a program potrzebuje gigabajtów pamięci RAM.
Wbrew pozorom to JEST problem - bo po aktualizacji presetu przez autora też trzeba zaktualizować preset, to samo zresztą dotyczy styli. Taki np. szablon do dodawania gniazd bocianich sam z siebie się nie zaktualizował do nest_status:2015 ;).
A to ciekawe. Z tego co na szybko sprawdziłem, to presety powinny się weryfikować co tydzień, czy nic się nie zmieniło po stronie serwera. Jedyna sytuacja jaką kojarze, gdy wykorzystywany jest starszy plik, to w sytuacji gdy plik źródłowy jest niedostępny.
Widzę, że rmikke założył już ticket, to pewnie coś z tym tematem niedługo się stanie.
Nawet jeśli się raz na tydzień aktualizują - problem pozostaje. Mniejszy, owszem, ale nadal kiedy np. ktoś na forum puści informację, że zmienił szablon fajnie by było po prostu kliknąć Refresh i go zobaczyć, zamiast czekać tydzień, lub grzebać po cache. Wyobrażam sobie, że nie jestem jedynym użytkownikiem JOSM-a pod Windows…
Nebulon42, który jest autorem większości nowych, wektorowych ikonek dla domyślnego stylu mapki (pozostałe to albo stare wersje, albo moje pomysły), udostępnił właśnie styl ikonek dla JOSM-a bazujący na repozytorium Osmic, czyli właśnie na tym jego zestawie:
Działają wam te nowe filtry do obrazów?
Plugin rasterfilters zainstalowałem, w Preferences włączyłem wszystkie filtry, w Layers pojawiła się ikonka, ale zawsze jest nieaktywna, przynajmniej dla Binga i Geoportalu.
Co jeszcze trzeba zrobić?
Czy da się w jakiś sposób pobrać obszary dookoła punktów? Nie jest to ścieżka, tylko porozrzucane po całym mieście punkty. Nie mogę znaleźć pluginu który by to robił.
Często korzystam z przedwojennych map sztabowych. Gdyby tak w podkładzie były mapy ze strony http://www.kami.net.pl/kresy/ to bardzo ułatwiłoby mi to robotę.
Te mapy są w w takim formacie, że zrobienie z tego podkładu będzie co najmniej bardzo trudne. Zupełnie inne rozmiary (proporcje) kafelek i ofssety dopasowane do podziału WIGowskich 3-setek i setek. Biorąc pod uwagę, że i tak będę to musiał zmienić ze względu na mapy 1:25000 to może trzeba by się zastanowić nad nowymi kafelkami. Ale to jest trochę roboty.
Standardowo - to takie rzeczy robię za pomocą http://mapwarper.net/ - ale to jak mam gotowe obrazy. Tutaj widać, autor już włożył dużo pracy w rektyfikację map i ich sklejenie.
Co można by spróbować zrobić, ale nie jest to do końca trywialne, to spróbować przygotować opis w postaci usługi WMTS. Wydaje się to generalnie do ogarnięcia bo:
scaleDenominator będzie identyczny z tymi z “well known set” GoogleMapsCompatible
do ustalenia jest tylko górny róg mapy
Niestety pewnie byś musiał zrobić po jednym pliku per arkusz mapy na najwyższym zoomie
Mapy potrzebuję do uzupełnienia na Kresach tagów o polskie nazw geograficzne (np. rzek, czy jezior). Bywało, że pojedyncze arkusze stosowałem w postaci warstwy ze schowka, ale nie jest to szybki sposób. Obecnie sprawdza się lepiej podział ekranu: z jednej strony http://www.kami.net.pl/kresy/ (gdzie jest możliwość przełączania widoków wig/OSM), a z drugiej JOSM.
W sumie daję (powoli) radę, ale jeżeli istnieje lepsza metoda, to dobrze byłoby o tym wiedzieć.
Powiedzmy, że zrobiłem sobie preset. Niby mogę go udostępnić gdziekolwiek, ale…
Jaka jest procedura dorzucania presetu do listy standardowych presetów JOSM i czy da się wtedy jakoś określić, gdzie w drzewku presetów ma się pojawić?
Czy coś się w tej kwestii ruszyło? Razem z https://josm.openstreetmap.de/ticket/10520 tłumaczenie JOSM nowym osobom zawiera teraz “dodaj Geoportal w taki a taki sposób a potem zignoruj wszystkie ostrzeżenia które się pojawią” co jest dość absurdalne.