Cache wyczyszczony w JOSM?
Zapewne nie, jak? Bo nie widzę opcji…
EDIT: Wygląda na to, że masz rację, zmieniłem preset na ten z dysku, poprawiłem jedną stację - tag został dołożony.
Zmieniłem preset na ten z sieci, spróbowałem poprawić kolejną stację - ni chu chu.
To ten sam cache, co do kafelków? bo tylko do takiego czegoś znalazłem instrukcję kasowania…
A nie dałoby się zrobić opcji, żeby presetów nie trzymać w cache? W końcu nie są takie znów wielkie, a fajnie by było mieć update presetów przy restarcie…
Bo takiej opcji nie ma. Trzeba wejść do katalogu z konfiguracją JOSMa i wywalić co trzeba z katalogu cache.
OK, dotarłem na podstawie opisów z tego forum i po dokopaniu się do ukrytego katalogu z tym cache.
Powiem krótko: Odświeżenie presetu nie powinno wymagać wiedzy o istnieniu takiego katalogu i o narowach systemu operacyjnego. To jest spieprzone.
Ojtam ojtam. Osoba tworząca presety powinna wiedzieć o istnieniu keszu. Czy każda pierdółka musi być klikalna? Potem dziwić się, że kod puchnie, a program potrzebuje gigabajtów pamięci RAM.
Wbrew pozorom to JEST problem - bo po aktualizacji presetu przez autora też trzeba zaktualizować preset, to samo zresztą dotyczy styli. Taki np. szablon do dodawania gniazd bocianich sam z siebie się nie zaktualizował do nest_status:2015 ;).
Puściłem zgłoszenie.
A to ciekawe. Z tego co na szybko sprawdziłem, to presety powinny się weryfikować co tydzień, czy nic się nie zmieniło po stronie serwera. Jedyna sytuacja jaką kojarze, gdy wykorzystywany jest starszy plik, to w sytuacji gdy plik źródłowy jest niedostępny.
Widzę, że rmikke założył już ticket, to pewnie coś z tym tematem niedługo się stanie.
Wbrew pozorom to JEST problem - bo po aktualizacji presetu przez autora też trzeba zaktualizować preset, to samo zresztą dotyczy styli. Taki np. szablon do dodawania gniazd bocianich sam z siebie się nie zaktualizował do nest_status:2015
Jeśli JOSM wcale nie aktualizuje szablonów to faktycznie jest to błąd i fajnie, że rmikke założył ticket.
Jeśli JOSM wcale nie aktualizuje szablonów to faktycznie jest to błąd
Nawet jeśli się raz na tydzień aktualizują - problem pozostaje. Mniejszy, owszem, ale nadal kiedy np. ktoś na forum puści informację, że zmienił szablon fajnie by było po prostu kliknąć Refresh i go zobaczyć, zamiast czekać tydzień, lub grzebać po cache. Wyobrażam sobie, że nie jestem jedynym użytkownikiem JOSM-a pod Windows…
Nebulon42, który jest autorem większości nowych, wektorowych ikonek dla domyślnego stylu mapki (pozostałe to albo stare wersje, albo moje pomysły), udostępnił właśnie styl ikonek dla JOSM-a bazujący na repozytorium Osmic, czyli właśnie na tym jego zestawie:
https://www.openstreetmap.org/user/nebulon42/diary/35857
Oznacza to, że nie wszystkie ikonki będą identyczne jak na osm-carto, ale w większości będzie to jednak spójne.
Ładny, zważywszy jak różnej czytelności i jasności przekazu są ikonki JOSM-a, choć moim skromnym zdaniem obwódki są za bardzo wyeksponowane.
Działają wam te nowe filtry do obrazów?
Plugin rasterfilters zainstalowałem, w Preferences włączyłem wszystkie filtry, w Layers pojawiła się ikonka, ale zawsze jest nieaktywna, przynajmniej dla Binga i Geoportalu.
Co jeszcze trzeba zrobić?
Działają wam te nowe filtry do obrazów?
Plugin rasterfilters zainstalowałem, w Preferences włączyłem wszystkie filtry, w Layers pojawiła się ikonka, ale zawsze jest nieaktywna, przynajmniej dla Binga i Geoportalu.
Co jeszcze trzeba zrobić?
Działają, trzeba tylko ustawić warstwę danego podkładu jako aktywną (musi mieć z boku tego zielonego “ptaszka”)
Dzięki, faktycznie teraz działa. Choć nie wiem, po co taki wymóg. Pozostałe ikonki działają dla warstwy wybranej na liście, a nie aktywnej.
Czy da się w jakiś sposób pobrać obszary dookoła punktów? Nie jest to ścieżka, tylko porozrzucane po całym mieście punkty. Nie mogę znaleźć pluginu który by to robił.
Często korzystam z przedwojennych map sztabowych. Gdyby tak w podkładzie były mapy ze strony http://www.kami.net.pl/kresy/ to bardzo ułatwiłoby mi to robotę.
Często korzystam z przedwojennych map sztabowych. Gdyby tak w podkładzie były mapy ze strony http://www.kami.net.pl/kresy/ to bardzo ułatwiłoby mi to robotę.
Te mapy są w w takim formacie, że zrobienie z tego podkładu będzie co najmniej bardzo trudne. Zupełnie inne rozmiary (proporcje) kafelek i ofssety dopasowane do podziału WIGowskich 3-setek i setek. Biorąc pod uwagę, że i tak będę to musiał zmienić ze względu na mapy 1:25000 to może trzeba by się zastanowić nad nowymi kafelkami. Ale to jest trochę roboty.
Często korzystam z przedwojennych map sztabowych. Gdyby tak w podkładzie były mapy ze strony http://www.kami.net.pl/kresy/ to bardzo ułatwiłoby mi to robotę.
Standardowo - to takie rzeczy robię za pomocą http://mapwarper.net/ - ale to jak mam gotowe obrazy. Tutaj widać, autor już włożył dużo pracy w rektyfikację map i ich sklejenie.
Co można by spróbować zrobić, ale nie jest to do końca trywialne, to spróbować przygotować opis w postaci usługi WMTS. Wydaje się to generalnie do ogarnięcia bo:
- scaleDenominator będzie identyczny z tymi z “well known set” GoogleMapsCompatible
- do ustalenia jest tylko górny róg mapy
Niestety pewnie byś musiał zrobić po jednym pliku per arkusz mapy na najwyższym zoomie