Chyba coś mi umknęło, bo teraz nazwy szkół czy przedszkoli wyświetlają się albo później, albo wcale. Ki czort?
EDIT: OK, chyba to tylko przypadkowy błąd.
Chyba coś mi umknęło, bo teraz nazwy szkół czy przedszkoli wyświetlają się albo później, albo wcale. Ki czort?
EDIT: OK, chyba to tylko przypadkowy błąd.
Uff, chyba uda się wkrótce przywrócić stan poprzedni, tzn. brakujące nazwy szkół i kilku innych obiektów klasy amenity=* powinny znów się wyświetlać, a wziąłem się za to przy okazji projektowania ikonki dla szkół:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/120#issuecomment-139226425
W niektórych sytuacjach tych ikonek szkół będzie nadmiar. Np. zespół szkół z gimnazjum, liceum i technikum da cztery ikonki na niewielkim obszarze.
Możesz podrzucić jakieś miejsce gdzie coś takiego jest?
W szpitalach z kolei mogą być otagowane poszczególne kliniki/oddziały, które też mają ikonkę, ale akurat inną niż szpital i później się wyświetlają (ze szkołami tak się nie da bez zmian w systemie tagowania). Z drugiej strony szpital może mieć tych oddziałów dużo więcej niż bywa szkół w zespole szkół.
Trochę mniej: dwie szkoły tworzące zespół szkół: https://www.openstreetmap.org/way/283192943 (punkty szkół wewnątrz obrysu budynku).
Przykłady:
-Trzy szkoły, w tym jedna policealna (amenity=college): https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.08706/17.03465-
Tag dla zespołu jest tymczasowo na budynku, bo zespół częściowo współdzieli teren z innym zespołem szkół, złożonym z szkoły podstawowej i gimnazjum (tych szkół jeszcze nie naniosłem).
-Trzy szkoły (amenity=school), tym razem bez zespołu, ale w jednym budynku: https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.10916/17.05662
Czy poprzednio nazwy przystanków na mapie też były takie widoczne? Widać je już od z14 i stanowią istotną część wyświetlanych na tym poziomie tekstów.
EDIT: Chodzi o te niebieskie, mniejsze teksty: http://www.openstreetmap.org/#map=14/51.1127/17.0405
Liczba przystanków na mapie przy takim poziomie jest tak duża, że wyświetlą się nazwy tylko niewielu z nich i to w sposób przypadkowy. Nie widzę sensu w ich wyświetlaniu.
Zdaje się, że chodzi o przystanki tramwajowe - faktycznie nazwa jest wyświetlana od z>=14 jak kolej:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/blob/master/stations.mss#L51
a chyba bardziej powinno to być jak przystanek autobusowy:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/blob/master/amenity-points.mss#L1762
Racja, to dotyczy tylko przystanków tramwajowych.
I widzę, że w zeszłym roku też tak było. Nie wiem dlaczego dopiero teraz zwróciło to moją uwagę.
Zgłosiłem:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/1834
Jeśli nie będzie sprzeciwu i ktoś z teamu to klepnie, to powinno pójść szybko, bo sama poprawka kodu jest banalna.
Jeszcze nie weszło na serwery wydanie 2.35.0, a tu już za zakrętem nowy styl dróg, nad którym Mateusz pracował przez ostatnie miesiące, bo odpowiedni kod właśnie został dodany - gratulacje! :
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/1736#event-412484099
Ostatecznie tertiary są jednak białe, tylko szersze. W miarę aktualny podgląd wybranych miejsc jest pod tym adresem:
http://bl.ocks.org/pnorman/raw/c61d6b11193081910866/#6.00/40.000/-75.000
To zauważyłem takie coś:
http://bl.ocks.org/pnorman/raw/c61d6b11193081910866/#19.00/51.74957/-1.24108
Zobaczcie na Tyndale Road. Wydaje mi się, że widziałem ostatnio podobne błędy na domyślnym “starym” stylu, ale nie jestem pewien, czy to błędy stylu, czy Mapnika.
@WiktorN: Wydaje mi się, że to kwestia sklejania kafelków przez Mapnika, takie problemy zdarzają się w różnych miejscach.
Tymczasem (po załatwieniu problemów z wydajnością serwerów) została wreszcie wdrożona na serwery nowa wersja stylu, 2.35.0:
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2015-September/074300.html
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/compare/v2.34.0…v2.35.0
Dla mnie najważniejsze, że przywraca ona nazwy placówek edukacyjnych (i cmentarzyków), które w poprzedniej wersji zniknęły w wyniku błędu w kodzie, ale poza tym jest bardziej neutralna ikona dla brodu, zmiany w wyświetlaniu ważniejszych linii energetycznych oraz trochę innych drobiazgów i ulepszeń w kodzie.
Natomiast na liście Talk odezwał się człowiek (chyba Holender) zawiedziony kierunkiem zmian na domyślnej mapce, w tym rozwodnioną kolorystyką i wyraźniejszym wyświetlaniem dróg samochodowych kosztem innych rodzajów transportu:
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2015-September/074327.html
“add shop=winery to list of ignored shop values” A to czemu? Niezgodne z ustawą o wychowaniu w trzeźwości czy jak?
EDIT: rozumiem, że powinno być shop=wine zamiast tego, ale i tak trochę to drastyczne
Nie, to tylko sprzątanie kodu z pozostałych w kącie śmieci. Przestaliśmy to wyświetlać już wcześniej, bo ten tag jest do wymiany na inne:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag%3Ashop%3Dwinery
A shop=wine jest wyświetlane po prostu tak samo jak shop=alcohol.
shop=winery znikł jakiś czas temu po https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/1632
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/1814 zabezpiecza przed wycofaniem tej zmiany (brak zmiany jeśli chodzi o to co jest wyświetlane)
no i dobrze bo już myślałem, że kolejny krok by wyświetlać co raz mniej
A tak swoją drogą ciekawy argument w odpowiedzi na zdanie Holendra
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2015-September/074330.html
“OSM is not a democracy. In particular, concrete proposals on how to
do something are more likely to be considered than votes…”
Ciekawe po co w takim razie co chwilę takie parcie by pewne rzeczy przegłosowywać
Ale to, zdaje się, w sytuacji, gdy są co najmniej dwie, wzajemnie niezgodne, konkretne propozycje?
tak owszem, a ich tu na forum nie brakowało ostatnimi czasy w sprawie tagowania, a ono ma bezpośredni wpływ na renderowanie, choć ostatnio coraz mniejszy, patrz np. wyświetlanie w identyczny sposób ścieżek i chodników