Dziękuję za próbę poprawy sytuacji. Szkoda, że nadal niezbyt udaną. Myślę, że winny braku widoczności dróg pieszych (ścieżek) w lasach jest nie tyle sam styl wyświetlania tych dróg, ile ogólnie zbyt pastelowe kolory całej mapy. Krótki test w gimpie zdaje się to potwierdzać:
Normalnie:
Po zwiększeniu kontrastu o 80 i zmniejszeniu jasności o 80:
Oczywiście nie twierdzę, że to jest rozwiązanie optymalne, ale jakoś ta pastelowa mapa nie jest (dla mnie) bardziej czytelna.
Jakiś czas temu ktoś wspominał o możliwości wyświetlania (lub nie) pewnych obiektów w zależności od zagęszczenia innych obiektów na mapie w danym miejscu. Czy nie dało by się wykorzystać tego do wyświetlania ścieżek/chodników w miastach później (dopiero na większych przybliżeniach) zostawiając jednocześnie dobrze widoczne górskie szlaki turystyczne?
W szpitalach z kolei mogą być otagowane poszczególne kliniki/oddziały, które też mają ikonkę, ale akurat inną niż szpital i później się wyświetlają (ze szkołami tak się nie da bez zmian w systemie tagowania). Z drugiej strony szpital może mieć tych oddziałów dużo więcej niż bywa szkół w zespole szkół.
Czy poprzednio nazwy przystanków na mapie też były takie widoczne? Widać je już od z14 i stanowią istotną część wyświetlanych na tym poziomie tekstów.
EDIT: Chodzi o te niebieskie, mniejsze teksty: http://www.openstreetmap.org/#map=14/51.1127/17.0405
Liczba przystanków na mapie przy takim poziomie jest tak duża, że wyświetlą się nazwy tylko niewielu z nich i to w sposób przypadkowy. Nie widzę sensu w ich wyświetlaniu.
Jeszcze nie weszło na serwery wydanie 2.35.0, a tu już za zakrętem nowy styl dróg, nad którym Mateusz pracował przez ostatnie miesiące, bo odpowiedni kod właśnie został dodany - gratulacje! :
Zobaczcie na Tyndale Road. Wydaje mi się, że widziałem ostatnio podobne błędy na domyślnym “starym” stylu, ale nie jestem pewien, czy to błędy stylu, czy Mapnika.
Dla mnie najważniejsze, że przywraca ona nazwy placówek edukacyjnych (i cmentarzyków), które w poprzedniej wersji zniknęły w wyniku błędu w kodzie, ale poza tym jest bardziej neutralna ikona dla brodu, zmiany w wyświetlaniu ważniejszych linii energetycznych oraz trochę innych drobiazgów i ulepszeń w kodzie.
Natomiast na liście Talk odezwał się człowiek (chyba Holender) zawiedziony kierunkiem zmian na domyślnej mapce, w tym rozwodnioną kolorystyką i wyraźniejszym wyświetlaniem dróg samochodowych kosztem innych rodzajów transportu: