Mam pewien temat do zwizualizowania, może ktoś chciałby się go podjąć…? Chodzi mi o wyłapanie ulic (dróg z nazwą), które przecinają granicę z admin_level=8. Zdarza się, że ktoś daje nazwę zbyt długiej drodze - zamiast mieścić się w obrębie właściwej miejscowości, taka nazwana ulica ciągnie się przez całą gminę, a czasami i dłużej, powodując zamieszanie w wyszukiwaniu.
Przykład sytuacji: https://www.openstreetmap.org/node/372195370 (tu akurat mało wystaje, ale chcę zobrazować ocb).
Fajnie byłoby, gdyby w pierwszej kolejności wyłapać te najbardziej wystające, a potem zmniejszać dystans, jednak nie wiem na ile to jest realne.
Problem nie jest w wyszukiwarce, tylko w danych. Już wiele razy spotkałem się z sytuacją, gdzie jakiś początkujący nazwał ulicę w swojej wiosce, ale niestety nie przyczaił, że ta droga ciągnie się przez pół powiatu. I o wyłapanie takich właśnie sytuacji mi chodzi. Nie pokażę Ci przykładu, bo takie rzeczy od razu poprawiam, więc nie mam pod ręką.
nie znalazłem stosownego wątku, gdzie wymieniona niżej mapa została zaprezentowana, ale ten wydaje się równie ku temu odpowiedni. Tak czy owak jest może szansa na uaktualnienie tej strony? Było by to dość pomocne
Zwróciłem się ze stosowną prośbą i efekt jest taki, że od dwóch tygodni nie ma strony w ogóle Może ktoś inny ze swoim zapytaniem by miał więcej szczęścia?
Nie wiem czy to ten wątek: bicycle:backward=yes - czy jest gdzieś jakaś mapa pokazująca takie drogi jednokierunkowe z dozwolonym ruchem rowerowym pod prąd?
I czy to jest dobry tag do tego typu drogi - bo widziałem jeszcze oneway:bicykle=no (nie wiem co lepsze).
W tym tygodniu zrealizowałem swój mini projekt. Chciałem za pomocą python’a amatorsko statystycznie zbadać użycie przestarzałych tagów w Polsce. Efektem tej pracy są dwa notebooki IPythona link.
Jeden oznaczony datą 15.03 bazuje na danych właśnie z tej daty i do nich jest dostosowany opis, drugi 19.03 korzysta z aktualnych danych, ale opisy są nie zmienione względem 15.03. Różnice są dość znaczne (szczególnie jeśli chodzi o woj.śląskie), jest to efektem pisania opisu przez parę dni w momencie gdy OSM pędzi dalej.
W każdym razie zapraszam do przejrzenia notebooków i komentowania tej pracy.