Kolejna warstwa pokazująca użycie tagu width na drogach <=primary (później może wyższe). Kolory rozróżniają przedziały: pomarańczowy<=3, 3<żółty<=6, zielony>6. Warstwa nie pokazuje na razie wartości nieliczbowych (np. z przecinkiem, literką m, średnikiem?, itp.).
Od pewnego zoom szerokość linii powinna pokrywać się z rzeczywistą szerokością drogi (o ile wartość tagu jest poprawna). Powinna, ponieważ nie przetestowałem tego dokładnie, ale w josm myślę, że jest to do sprawdzenia (przyda się użycie przeźroczystości). Gdyby jednak z szerokością linii było coś nie tak, dajcie znać. Ja też spróbuję to sprawdzić.
Wśród wartości tagu jest sporo kwiatków (np. nazwa ulicy, kilka wartości ze średnikiem, liczba ujemna, przedział liczbowy i ogromne szerokości ulic). Może później dam to na jakiegoś pada.
Rozmyślając nad tą kwestą doszedłem do wniosku, że najbardziej pożyteczną wizualizacją byłaby taka, pokazująca drogi bez tagu surface, ale tylko te, które łączą się z drogami o tej samej klasie lub wyższej w zakresie dróg od primary do residential (bo highway=track z definicji są unpaved). Nie ma potrzeby pokazywać tych wszystkich dróg residential, które są ślepe, albo przechodzą w track.
Pozwoliłoby to w pierwszej kolejności wyeliminować z routingu przelotki, które są atrakcyjne z punktu widzenia dystansu, ale niekoniecznie atrakcyjne do jazdy autem.
Mam pewien temat do zwizualizowania, może ktoś chciałby się go podjąć…? Chodzi mi o wyłapanie ulic (dróg z nazwą), które przecinają granicę z admin_level=8. Zdarza się, że ktoś daje nazwę zbyt długiej drodze - zamiast mieścić się w obrębie właściwej miejscowości, taka nazwana ulica ciągnie się przez całą gminę, a czasami i dłużej, powodując zamieszanie w wyszukiwaniu.
Przykład sytuacji: https://www.openstreetmap.org/node/372195370 (tu akurat mało wystaje, ale chcę zobrazować ocb).
Fajnie byłoby, gdyby w pierwszej kolejności wyłapać te najbardziej wystające, a potem zmniejszać dystans, jednak nie wiem na ile to jest realne.
Problem nie jest w wyszukiwarce, tylko w danych. Już wiele razy spotkałem się z sytuacją, gdzie jakiś początkujący nazwał ulicę w swojej wiosce, ale niestety nie przyczaił, że ta droga ciągnie się przez pół powiatu. I o wyłapanie takich właśnie sytuacji mi chodzi. Nie pokażę Ci przykładu, bo takie rzeczy od razu poprawiam, więc nie mam pod ręką.
nie znalazłem stosownego wątku, gdzie wymieniona niżej mapa została zaprezentowana, ale ten wydaje się równie ku temu odpowiedni. Tak czy owak jest może szansa na uaktualnienie tej strony? Było by to dość pomocne
Zwróciłem się ze stosowną prośbą i efekt jest taki, że od dwóch tygodni nie ma strony w ogóle Może ktoś inny ze swoim zapytaniem by miał więcej szczęścia?
Nie wiem czy to ten wątek: bicycle:backward=yes - czy jest gdzieś jakaś mapa pokazująca takie drogi jednokierunkowe z dozwolonym ruchem rowerowym pod prąd?
I czy to jest dobry tag do tego typu drogi - bo widziałem jeszcze oneway:bicykle=no (nie wiem co lepsze).