OSMapa Polski, czyli mapa OSM na Garmina

To chyba jednak taki feature w eTrexach. Garmin GPSMap60 pokazuje kolej na wskazanych powiększeniach. Na OSMapie, oczywiście, właśnie załadowałem do niego najnowszą.

wiele godzin walczyłem z tym problemem - tak jak pisze Popej, być może wyjściem jest zmiana typu obiektu, ale wtedy np. jest problem z niektórymi odbiornikami, które takiego typu mogą nie rozpoznać - różne urządzenia mają swoje dziwne zachowania.

Narysowałem hute w Skawinie i na mapie Osmapa jej nie ma http://osmapa.pl/#lat=49.9690&lon=19.8022&z=15&m=os a na OpenTopoMap
http://opentopomap.org/#map=14/49.96983/19.80715 jest. Na moim Garminie OpenTopoMap mam wgrane.Dlaczego brak na Osmapa?innych obiektów też brakuje a na OpenTopoMap są one.

@Adam: ale wiesz, że osmapa.pl a garmin.osmapa.pl to dwa różne projekty?

Witam!
Zgrałem OSMapa oraz OSMapa-warstwice i zainstalowałem na PC. W Garmin Base Camp mapy są widoczne. Czy program umożliwia wyświetlenie obydwu tych mam na raz czyli mapa+poziomnice (warstwice) za jednym razem…
Z góry dziękuję za pomoc…

Marcin Mierzejewski

Niestety tak się nie da ;(

próbowałeś pisać do twórców innych map na garmina? na open mtb map i innych tego problemu nie ma. jakoś musieli sprawę rozwiązać

WG

Dzięki, sprawdzę :slight_smile:

nie wiem czy podobnie było we wcześniejszych wersjach niemniej dziś zauważyłem na swoim Etexie 30 brak wyświetlających się kolei na powiększeniach 300/500/800m. proszę rzućta okiem ocokaman :wink:

Patrz post #415 i dalej, stronę wcześniej w tym samym wątku.

Po wielu bojach w końcu rozwiązałem problem znikających torów :). Jutro/pojutrze wrzucę nową mapę na serwer :slight_smile:

Sprawdzone! Działa! Super!
Po ostatniej wędrówce w górach stwierdzam, że Osmapa to naprawdę dobry podkład. Oczywiście chciało by się jeszcze paru rzeczy do ideału…no i szkoda, że obejmuje tylko Polskę :slight_smile:

A czego brakuje do ideału? :wink:

Patrz wątek o gdzie.bl.ee.

Wątek ma 8 stron, nie wiem o czym dokładnie mówisz :).

Marimil dorzucił to, co było na osm24.eu, ale jest to tajne. To znaczy, jak się nie wejdzie w tamten wątek i przez niego nie przekopieto nie będzie się wiedziało, że taki bajer tam jest. Fajnie by było, gdyby dało się to znaleźć w jakiś bardziej oczywisty sposób.

Podobnie zresztą jest z całą kupą bajerów na osmapie, jak się nie zna skądinąd odpowiedniego linku, to w życiu się nie wpadnie, że te bajery tam są. Przydłoby się jakieś widoczne menu dla zaawansowanych.

Mam wrażenie, że mylisz te części “osmapy”. Tutaj jest wątek o mapach dla Garmina. osmapa.pl to mapa na WWW. Wizualizacje robione przeze mnie, to jeszcze coś innego. Pewnych rzeczy nie ma sensu łączyć a innych nawet się nie da.

mój wishlist:

  • niektóre ikony mają zupełnie inny styl. Są duże, w ramkach i wszystko zasłaniają. Np. porównaj ikonę “picnic site” z “shelter” lub kawiarnią. można by to jakoś znormalizować?

  • wizualizacja track grade 1-5 na zasadzie podobnej jak w openmtbmap. czyli częstotliwość linii przerywanej oraz odpowiedni kod typu: “G4 Trk” lub “Srv” lub “G3 Pth”

  • turbiny wiatrowe - jestem z pomorza a tu wszędzie teraz wiatraki. przydały by się na mapie bo są znaczącą dominantą w terenie a drogi do nich prowadzące są zwykle ślepe

  • landuse residential: w wielu miejscach nie ma jeszcze wrysowanych budynków a jedynie landuse pozwala określić kształt osady lub wioski

  • historic castle/palace/manor we wszystkich możliwych wersjach jakich się taguje

  • drogowskazy przy szlakach fajnie gdyby miały odpowiednią ikonkę a nie “i” które raczej odpowiada tablicy informacyjnej.

  • bunkry

  • pomniki przyrody

  • przełęcze

  • fajnie jak by po najechaniu na ikonę zadaszenia nie pisało “zadaszenie” a było info o rodzaju wzięte z tagu shelter_type. W górach jednak ważne czy shelter jest tylko “picnic shelter” czy “basic hut”

to tak na szybko. Oczywiście z częścią lub wszystkimi życzeniami możecie się nie zgadzać :smiley:

Super, że pojawiła się możliwość zapisania do newslettera :slight_smile:

@grelus - dzięki za listę :).

Co do ikon - te duże to są domyślne ikony Garmina, które wyświetlają się w momencie, gdy w pliku mapy nie ma dedykowanej ikony. Gdy trafisz na coś takiego do podeślij mi proszę taką informację. To picnic_site dorobię w pierwszej kolejności.

Co do reszty, to systematycznie postaram się to uwzględniać przy zmianach mapy. Landuse obiecać nie mogę, bo kiedyś robiłem tego typu próby i landuse mocno ograniczało czytelność. Popatrzę na inne mapy, może ktoś to sensownie opracował.