Ок.
Напишу. Просто опускаються руки, коли хтось починає псувати твою роботу, та ще й роблячи це незґрабно. Думав, в моїй окрузі не буде маперів найближчі кілька років, і я все нанесу як слід, але вже доводиться за другим виправляти. Мабуть, треба міняти підхід - не виправляти, а вчити їх.
Мабуть це всетаки не в відкати правок але запишу сюди.
Є такий набір правок https://www.openstreetmap.org/changeset/32798257#map=13/51.6296/31.5654 яким видалено точки на дорозі Р13 від Р12 до Седнева, також в цьому наборі є й нормально додані данні. Видно користувач помилився. Як відновити частину дороги Р13? руками чи частковим відкатом правок? Якщо відкатом - то як то зробити?
Товарищ Trustyk начал переименовывать улицы в Донецке по российскому образцу (тип улицы, потом название, name на русском). Причем это касается не только name и name:ru, но и name:uk. Сидит в iD. Редактировал только вэи, отношения не трогал.
Как с этим быть.
Є відповідь, досить детальна, щойно відіслав йому другого листа з моєю відповіддю. Намагаюся йому пояснити, що існують загальноприйняті правила, дав посилання на тему з обговоренням класифікації, зауважив, що роботу може буде відкочено.
Подивимось на реакцію, і чи буде далі ламати статуси. Блокування/відкочування завжди можна зробити, тому більше хочеться, щоб людина сама то зрозуміла.
Згідно його власного розуміння важливості доріг, базованого на досвіді, але я чекаю, що людина сама прийде і пояснить свою логіку. На відповідь я пояснив основи роботи у ОСМ, дав посилання на Вікі. У відповідь він написав коротку фразу, мовляв, важливість його правок перебільшено.
На основании просьбы от Evhenio (не знаю, связано ли это с блокировкой или нет, но он не может авторизоваться на форуме), копирую часть нашей с ни переписки, где он приводит свою аргументацию, чтобы сообщество могло обсудить конкретику:
и
Прошу ответить по существу, принять во внимание очевидное (по крайней мере для меня) отсутствие злого умысла, и быть конструктивными.
Особисто мені важко щось сказати (я не дуже довго на OSM). Проте якщо я правильно розумію - будь-які принципові зміни спершу обговорюються зі спільнотою, а уже опісля (за результатами обговорення) відбувається їх впровадження. По дорогах спільнотою було прийнято ряд домовленостей, тому особисто я вважаю що в цьому випадку слід було спершу порадитися, а вже згодом мапити (в такому випадку користувача в жодному разі не вважали б вандалом і розуміли б чому саме він так діє і які на те дає підстави).
Стосовно самих пріоритетів доріг, то це питання слід краще дослідити. Бо якщо спершу ми визначали пріоритет дороги згідно документів - то просто так перейти до іншої системи “оцінювання” пріоритету дороги не можна.