Problem dotyczy obiektu wektorowego typu “kolej”. Tak sobie to Garmin wymyślił. Ale na mapie można narysować linie kolejową innym typem obiektu i wtedy nie ma ograniczeń w prezentacji.
To chyba jednak taki feature w eTrexach. Garmin GPSMap60 pokazuje kolej na wskazanych powiększeniach. Na OSMapie, oczywiście, właśnie załadowałem do niego najnowszą.
wiele godzin walczyłem z tym problemem - tak jak pisze Popej, być może wyjściem jest zmiana typu obiektu, ale wtedy np. jest problem z niektórymi odbiornikami, które takiego typu mogą nie rozpoznać - różne urządzenia mają swoje dziwne zachowania.
Narysowałem hute w Skawinie i na mapie Osmapa jej nie ma http://osmapa.pl/#lat=49.9690&lon=19.8022&z=15&m=os a na OpenTopoMap
http://opentopomap.org/#map=14/49.96983/19.80715 jest. Na moim Garminie OpenTopoMap mam wgrane.Dlaczego brak na Osmapa?innych obiektów też brakuje a na OpenTopoMap są one.
@Adam: ale wiesz, że osmapa.pl a garmin.osmapa.pl to dwa różne projekty?
Witam!
Zgrałem OSMapa oraz OSMapa-warstwice i zainstalowałem na PC. W Garmin Base Camp mapy są widoczne. Czy program umożliwia wyświetlenie obydwu tych mam na raz czyli mapa+poziomnice (warstwice) za jednym razem…
Z góry dziękuję za pomoc…
Marcin Mierzejewski
Niestety tak się nie da ;(
próbowałeś pisać do twórców innych map na garmina? na open mtb map i innych tego problemu nie ma. jakoś musieli sprawę rozwiązać
WG
Dzięki, sprawdzę
nie wiem czy podobnie było we wcześniejszych wersjach niemniej dziś zauważyłem na swoim Etexie 30 brak wyświetlających się kolei na powiększeniach 300/500/800m. proszę rzućta okiem ocokaman
Patrz post #415 i dalej, stronę wcześniej w tym samym wątku.
Po wielu bojach w końcu rozwiązałem problem znikających torów :). Jutro/pojutrze wrzucę nową mapę na serwer
Sprawdzone! Działa! Super!
Po ostatniej wędrówce w górach stwierdzam, że Osmapa to naprawdę dobry podkład. Oczywiście chciało by się jeszcze paru rzeczy do ideału…no i szkoda, że obejmuje tylko Polskę
A czego brakuje do ideału?
Patrz wątek o gdzie.bl.ee.
Wątek ma 8 stron, nie wiem o czym dokładnie mówisz :).
Marimil dorzucił to, co było na osm24.eu, ale jest to tajne. To znaczy, jak się nie wejdzie w tamten wątek i przez niego nie przekopieto nie będzie się wiedziało, że taki bajer tam jest. Fajnie by było, gdyby dało się to znaleźć w jakiś bardziej oczywisty sposób.
Podobnie zresztą jest z całą kupą bajerów na osmapie, jak się nie zna skądinąd odpowiedniego linku, to w życiu się nie wpadnie, że te bajery tam są. Przydłoby się jakieś widoczne menu dla zaawansowanych.
Mam wrażenie, że mylisz te części “osmapy”. Tutaj jest wątek o mapach dla Garmina. osmapa.pl to mapa na WWW. Wizualizacje robione przeze mnie, to jeszcze coś innego. Pewnych rzeczy nie ma sensu łączyć a innych nawet się nie da.
A czego brakuje do ideału?
mój wishlist:
-
niektóre ikony mają zupełnie inny styl. Są duże, w ramkach i wszystko zasłaniają. Np. porównaj ikonę “picnic site” z “shelter” lub kawiarnią. można by to jakoś znormalizować?
-
wizualizacja track grade 1-5 na zasadzie podobnej jak w openmtbmap. czyli częstotliwość linii przerywanej oraz odpowiedni kod typu: “G4 Trk” lub “Srv” lub “G3 Pth”
-
turbiny wiatrowe - jestem z pomorza a tu wszędzie teraz wiatraki. przydały by się na mapie bo są znaczącą dominantą w terenie a drogi do nich prowadzące są zwykle ślepe
-
landuse residential: w wielu miejscach nie ma jeszcze wrysowanych budynków a jedynie landuse pozwala określić kształt osady lub wioski
-
historic castle/palace/manor we wszystkich możliwych wersjach jakich się taguje
-
drogowskazy przy szlakach fajnie gdyby miały odpowiednią ikonkę a nie “i” które raczej odpowiada tablicy informacyjnej.
-
bunkry
-
pomniki przyrody
-
przełęcze
-
fajnie jak by po najechaniu na ikonę zadaszenia nie pisało “zadaszenie” a było info o rodzaju wzięte z tagu shelter_type. W górach jednak ważne czy shelter jest tylko “picnic shelter” czy “basic hut”
to tak na szybko. Oczywiście z częścią lub wszystkimi życzeniami możecie się nie zgadzać
Super, że pojawiła się możliwość zapisania do newslettera