Nie rozumiem analogii - przecież monumenty są wyświetlane o poziom wcześniej niż pomniki/miejsca pamięci.
Ten drugi rodzaj krzyży ma osobny bilecik:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/1060
Nie rozumiem analogii - przecież monumenty są wyświetlane o poziom wcześniej niż pomniki/miejsca pamięci.
Ten drugi rodzaj krzyży ma osobny bilecik:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/1060
dlatego napisałem w czasie przeszłym Było tak, że widniały małe pomniki a dużych pomników czyli monumentów na mapie nie było. Analogicznie jak by udało się wprowadzić krzyże przydrożne to na mapie widoczne były by tylko małe obiekty a duże nie
o fajnie jakoś sam go nie znalazłem
Co do krzyży - to co na razie podlinkowane to propozycja zmian, jedna z kilkuset. Natomiast same prace rzeczywiście trwają, z PR na https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/1636 (jest tam trochę przykładów nowego stylu mapy).
Przy okazji - na http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dcross nie ma wspomniane iż są to krzyże duże/istotne. Jedyne co jest to “Cross with little historical or religion value.” - wręcz raczej przeciwnie.
Kwestia interpretacji. Dla mnie oznacza to, że mają małe znaczenie religijne w porównaniu z kościołem czy bazyliką ale, większe niż zwykły przydrożny krzyż który wartość religijną czy historyczną ma nikłą, a niekiedy praktycznie żadną.
co do tematu wyżej: kolejny krok w tył od rozsądku, zamiast porządkowania tagów mamy stałe ich pomnażanie we wszystkie możliwe strony - a wystarczyłoby wszystko to uznać za pomniki i ich typ dodawać w osobnym tagu (głazy, popiersia, kapliczki, krzyże itd.)
z rozpędu wyrysowałem ściany oporowe pod mostem jako obszary, a następnie przeczytałem na wiki że rysuje się je tylko jako linie - usunąć je i pozostawić tam puste miejsca, czy zostawić i czekać na wprowadzenie rendera dla tych ścian jako obszarów?
http://osmapa.pl/#lat=52.40987&lon=16.94515&z=19&m=ma
czy są jakieś prace nad wprowadzeniem ścian oporowych i nasypów przeciwpowodziowych jako obszarów?
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:barrier%3Dretaining_wall
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:man_made%3Dembankment
Mateusz właśnie chyba doprowadza do końca kwestię unifikacji oraz nowego oznaczania lasów i innych skupisk drzew:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/1728#issue-99539310
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/1728#issuecomment-128691022
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/1728#issuecomment-128749530
Jeśli chodzi o nasypy, to jest znany błąd (zgłaszałem go rok temu), ale nie doczekał się jeszcze rozwiązania, bo czeka na zmiany techniczne w tym projekcie:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/892
to zapytam jeszcze, czy są jakieś ruchy w kierunku zunifikowania kluczy natural i landuse? rozdzielanie pokrycia terenu na naturalne i stworzone przez człowieka nie ma chyba w osm większego sensu (widzę go jedynie w odróżnianiu wody w jeziorach od wody w zbiornikach retencyjnych), jeśli się nie mylę to była chyba kiedyś rozsądna propozycja uporządkowania tego w jednym kluczu landcover, coś się w tym temacie zmienia?
Jeśli jakieś ruchy będą to nie zaczną się od zmiany wyświetlania - najpierw edytowanie, dyskusje na @tagging, zmiany w OSM wiki i edytorach. Zmiana stylu wyświetlania to na sam koniec.
właśnie o edytowanie pytam, z jednym kluczem dla pokrycia terenu byłoby dużo łatwiejsze
Mateusz zaprezentował nowy styl dróg z uwzględnieniem niskich poziomów przybliżenia, w tym kwestie linii kolejowych, i pokazał problemy związane z wyświetlaniem ciągów pieszych:
http://www.openstreetmap.org/user/Mateusz%20Konieczny/diary/35555
wygląda to oczywiście lepiej niż jest teraz, ale jak dla mnie nadal raczej “festyniarsko” - zbyt kolorowo, to co czyni styl mapsurfer takim pięknym to m.in. mały rozstrzał kolorów, główne drogi bazują tam tylko na gradientach 2 kolorów - żółtego i pomarańczowego; plakietki z refami dróg w tym projekcie też przestarzałe - kształt rozciągniętego jaja jest obecnie w grafice już mało gdzie spotykany, a biały obrys nic nie wnosi
@Tomasz_W: Nic nie wiem o takich ruchach, próbuję właśnie rozruszać to oddolnie, poczynając od najważniejszych (landcover=trees/grass) i może to pozwoli z czasem poprawić resztę. Trochę więcej napisałem o tym wczoraj:
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=522182#p522182
Jakby co założyłem kilka dni temu wątek na Tagging właśnie żeby zacząć od użytecznych konkretów:
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/tagging/2015-August/025848.html
Ujednolicono wyświetlanie natural=grassland i landuse=meadow?
Tak - pierwsza pozycja na https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pulls?utf8=%E2%9C%93&q=is%3Apr+is%3Aclosed+grassland+meadow
Prawie gotowy PR Mateusza (pull request, czyli kod gotowy do włączenia do głównej gałęzi domyślnego stylu) z nowym stylem dróg:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/1736
Jeszcze padają uwagi (np. żeby drogi tertiary nie były jednak całkiem białe, bo sama większa szerokość chyba nie wystarcza), ale zasadniczo to tylko dopracowywanie szczegółów i widoczna poprawa, czyli tak, jak sądziłem.
Znaczy, ten festynowy róż zostaje dla autostrad?
Tertiary IMO nie powinny być białe - np. w Nokia Maps drogi tej klasy są jasnożółte.
Stalfur się skarży na to samo - a nawet się nakręcił opowiadając jak fatalnie to wychodzi w Afryce i na razie jest najbardziej wymownym krytykiem nowej kolorystyki (i trochę przesadza chwilami, bo zaczyna warczeć i krzyczeć).
Współczuję Mateuszowi. Brytole są niereformowalni i lubują się w swoich rozwiązaniach które niekoniecznie są optymalne (sławne oddzielne krany? ) Jak zwykle chcą być inni
Może to będzie daleko idąca teza, ale patrząc na inne aspekty funkcjonowania OSM, myślę że styl zarządzania przesiąka na wskroś specyficzną i nie zawsze efektywną brytyjską filozofią.
Wracając do stylu, to np. Japończycy to musieli nieźle o swoje walczyć, żeby wprowadzić choć część konwencji, które są u nich brane za pewnik (także u naszej konkurencji).
To chyba akurat Islandczyk i ma rację co do problemu dla czytelności dróg w Afryce. Mateusz stara się bardzo zachować równowagę między zasadniczymi celami tego stylu, które są po prostu sprzeczne. Nie wiem kiedy i jak to pęknie, ale za dużo próbuje ta jedna mapka załatwić, więc muszą powstać jakieś inne rzeczy - może inne mapki, może warstwy do wyboru, może kafelki wektorowe, albo kombinacja tych rzeczy, ale właśnie widać, że nawet mimo tytanicznej pracy i długich przygotowań pozostają problemy, z którymi naprawdę nie wiadomo jak sobie poradzić.
Ale skądinąd Brytole rzeczywiście chcieliby mieć “swoje” kafelki. No, ale jak mają Francuzi, Niemcy i Polacy, to nic szokującego.
Mnie się to widzi tak, do ściągnięcia co tydzień-miesiąc świat pociachany na wektorowe kafelki z wstępnym uproszczeniem geometrii i selekcją/normalizacją tagów (najlepiej kilka wersji z różnym poziomem szczegółów) Przestrzeń dyskowa jest tania, nie trzeba robić jakichś trwających absurdalne ilości czasu (!!) importów do PostGIS-a które wymagają tyle RAM-u, co normalni ludzie nigdy nie widzieli na oczy.
Wtedy każdy sobie robi taki render jak chce.