Tematy ogólne

Dodałem znaną mi od stu lat plażę nudystów w Piaskach (Nowej Karczmie). Nawiasem mówiąc jest tam lekka maniana z lasami i nie tylko po użytkowniku “swieze_wiadomosci”.
Wracając do plaży nudystów, to szkoda, że się nie renderuje jakiś symbol, byłoby pewne pole do popisu dla artysty :D.
I jeszcze ad. wątek o krzyżach z name=krzyż, tamta plaża miała name=plaża, pewnie jest takich więcej.

Jaki znaczek by nie był, to byłby seksistowski.

Przekreślone majtki też?

Ktoś zanalizował dane pod kątem błędów tagowania wysp i opisał typowe kwiatki:

https://lists.openstreetmap.org/pipermail/dev/2015-July/028643.html

Czy są gdzieś dostępne statystyki czasowe użycia tagów, tzn. jak się zmienia ilość użycia danego schematu w czasie, np. w postaci wykresu? TagInfo pokazuje tylko bieżące ilości, a chciałbym sprawdzić dynamikę zmian.

Nie wiem czy jest coś globalnego i bardziej obszernego. Ja prowadzę statystyki np. dla obiektów historycznych w PL. Może się nada: http://osmapa.pl/w/historyczne/historyczne_stats.html

Przynajmniej do śledzenia przepływu z monument do memorial i heritage, ale fajne byłoby też globalne i obszerne.

Czemu przy niektórych changesetach nie można zostawić komentarza? Na przykład przy tym: http://www.openstreetmap.org/changeset/33228383 - człowiek trochę napsuł i chciałem mu o tym dać znać, tymczasem nie-da-się.

Ja mam i pole tekstowe i aktywny przycisk publikacji komentarza. W którym momencie ci nie działa? Co chciałeś tam napisać (nie będę wrzucał “testowy komentarz” by sprawdzić czy rzeczywiście działa)?

No masz, dzisiaj i mnie się pole tekstowe objawiło :slight_smile: Wcześniej miałem tylko przyciski, a pola tekstowego nie było.

Z tego co zauważyłem, nie można komentować zestawów, które jeszcze nie są zamknięte. Jaki tego sens - nie wiem.

Nie ocenia się dzieła, dopóki artysta nie skończy nad nim pracować :wink:

Gdy widzę kupę, to wolałbym artyście wskazać ją od razu.

Nie słyszałem wcześniej o takim narzędziu jak “Who did it”, ale może się bardzo przydać do patrolowania, bo pokazuje prostą historię zmian w danym obszarze:

http://simon04.dev.openstreetmap.org/whodidit/

Kod jest na GitHubie i jest nawet prosta graficzna pomoc:

http://simon04.dev.openstreetmap.org/whodidit/wdi_guide.gif

Tak z nieco innej beczki, u Was na mapach konkurencji na literę G też znikają lasy na większych przybliżeniach?

@psadk Tak

Mam takie trzy pytania/zadania techniczne:

  1. Małe: Czy mógłby ktoś sprawdzić, czy przecinki (man_made=cutline) występują w innych obszarach niż *=forest/wood/trees? Nie doszukałem się takiej możliwości w Overpass Turbo (pozwala tylko szukać w nazwanych miejscach, a nie w dowolnie otagowanych obszarach).

  2. Średnie: Chciałbym mieć pod ręką jakąś listę nieprzetłumaczonych wartości w szablonach (presetach) w JOSM-ie i zapewne także w iD. Pytałem deweloperów JOSM-a, ale stwierdzili, że należy po prostu przetłumaczyć wszystkie komunikaty, ale moim zdaniem to nierealne, bo musiałbym rozumieć różne pojęcia związane z GIS, no i te 20% brakujące to sporo wbrew pozorom, a presety są na co dzień najbardziej potrzebne.

  3. Większe: Chciałbym mieć porównanie tłumaczenia różnych tagów przynajmniej w podstawowych edytorach (iD, JOSM) oraz jak się wyświetlają w eksploratorze obiektów na głównej stronie (przycisk “?”). Zależy mi oczywiście, żeby były możliwie zsynchronizowane. Jest możliwość porównywania w TagInfo, ale trzeba do tego przygotować odpowiedni kod, żeby automatycznie pobierał co trzeba, a w dodatku podejrzewam, że jak by po prostu dodać wszystkie tłumaczenia, to by się totalnie zapchało ten interfejs, więc może Jochen i tak musi coś zrobić jak już będzie ten kod.

Ad.3 Jeszcze Nominatim ma swoje tłumaczenia tagów, w większej części dzieło automatycznego translatora - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Nominatim/Special_Phrases/PL

Mieszkają na terenach ogródków działkowych, czy ktoś po “działce” zabudowę mieszkalną rysował?
http://www.openstreetmap.org/#map=15/54.7152/25.3643

Wygląda na nieuzasadnione rozciągnięcie znaczenia tagu na jakąś specyficzną lokalną, pewnie sowiecką formę organizacji osiedla.