da radę :).
Dziękuję za kolejną wersję mapy. Jakie są szanse, że szlaki z tagiem colour i osmc:symbol, których członkami są relacje szlaków bez tych tagów, będą wyświetlane na mapie w garminie? (przykładowa relacja http://www.waymarkedtrails.org/pl/relation/4005630 ).
huh, niezła zagwozdka - jak rozumiem szlak musi ‘dziedziczyć’ kolor i symbol od relacji nadrzędnej. Przy następnym wydaniu zrobię kilka prób, zobaczymy co z tego wyjdzie. Może to być banał do zrobienia, a może mission impossible - trudno wróżyć :).
używam osmapy na garminie Etrex20 i zaobserwowałem potencjalnego buga:
otóż znikają linie kolejowe przy różnych ustawieniach parametru “detail” (mam wersję angielską)
ustawienie najwyższe (most): linie giną na powiększeniach 300m, 500m, 800m
ustawienie najwyższe (more): linie giną na powiększeniu 300m
Nie wiem czy to bug czy kwestia jakichś innych ustawień, ale faktycznie, u mnie jest to samo (teź etrex 20, polskie menu).
To nie błąd ale taka dziwna właściwość odbiorników Garmina.
ale jak to właściwość odbiorników? gdy korzystam z innej mapy (np. mtbmap) nie ma takiego efektu i wszystko wyświetla się dobrze
Problem dotyczy obiektu wektorowego typu “kolej”. Tak sobie to Garmin wymyślił. Ale na mapie można narysować linie kolejową innym typem obiektu i wtedy nie ma ograniczeń w prezentacji.
To chyba jednak taki feature w eTrexach. Garmin GPSMap60 pokazuje kolej na wskazanych powiększeniach. Na OSMapie, oczywiście, właśnie załadowałem do niego najnowszą.
wiele godzin walczyłem z tym problemem - tak jak pisze Popej, być może wyjściem jest zmiana typu obiektu, ale wtedy np. jest problem z niektórymi odbiornikami, które takiego typu mogą nie rozpoznać - różne urządzenia mają swoje dziwne zachowania.
Narysowałem hute w Skawinie i na mapie Osmapa jej nie ma http://osmapa.pl/#lat=49.9690&lon=19.8022&z=15&m=os a na OpenTopoMap
http://opentopomap.org/#map=14/49.96983/19.80715 jest. Na moim Garminie OpenTopoMap mam wgrane.Dlaczego brak na Osmapa?innych obiektów też brakuje a na OpenTopoMap są one.
@Adam: ale wiesz, że osmapa.pl a garmin.osmapa.pl to dwa różne projekty?
Witam!
Zgrałem OSMapa oraz OSMapa-warstwice i zainstalowałem na PC. W Garmin Base Camp mapy są widoczne. Czy program umożliwia wyświetlenie obydwu tych mam na raz czyli mapa+poziomnice (warstwice) za jednym razem…
Z góry dziękuję za pomoc…
Marcin Mierzejewski
Niestety tak się nie da ;(
próbowałeś pisać do twórców innych map na garmina? na open mtb map i innych tego problemu nie ma. jakoś musieli sprawę rozwiązać
WG
Dzięki, sprawdzę
nie wiem czy podobnie było we wcześniejszych wersjach niemniej dziś zauważyłem na swoim Etexie 30 brak wyświetlających się kolei na powiększeniach 300/500/800m. proszę rzućta okiem ocokaman
Patrz post #415 i dalej, stronę wcześniej w tym samym wątku.
Po wielu bojach w końcu rozwiązałem problem znikających torów :). Jutro/pojutrze wrzucę nową mapę na serwer
Sprawdzone! Działa! Super!
Po ostatniej wędrówce w górach stwierdzam, że Osmapa to naprawdę dobry podkład. Oczywiście chciało by się jeszcze paru rzeczy do ideału…no i szkoda, że obejmuje tylko Polskę