wiadomości e-mail napisane ręcznie, z których trzeba wywnioskować czego dotyczą?
jeśli
najlepiej wrzucić je automatem do systemu zgłoszeń OSM
może arkusz kalkulacyjny Google z uwierzytelnieniem przez konto Google? Aby miało to sens trzeba podpisać się pod obsługą zgłoszenia (wziąć za to odpowiedzialność) i oznaczyć, że zgłoszenie jest zamknięte. Nie powinno to się odbywać anonimowo.
Myślę, że warto wspomóc Yanosika w poprawie danych, mapa OSM nigdy wcześniej nie dotarła do tak szerokiego grona odbiorców i warto ten moment wykorzystać.
To się dorzucę: Wałcz, wjazd drogą 163, wyjazd 10 w stronę Bydgoszczy, cały czas wg wskazań Yanosika. Po drodze dwa ronda, na pierwszym trzeba skręcić w lewo (trzeci zjazd), na drugim przejechać prosto (drugi zjazd). I Yanosik to pięknie na mapie pokazywał, tylko komunikat głosowy na obu rondach brzmiał “Na rondzie w lewo, pierwszy zjazd”…
A to szkoda, bo tam trafił mail z listą rzeczy do poprawienia. Zapisać można się tutaj: https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-pl
Przy rejestracji mała rada, związana z tym, że mailman wysyła hasło gołym tekstem:
Nie tylko po zapisaniu ale i pierwszego kazdego miesiaca. Przy rejestracji na listach zwykle zostawia sie pole “haslo” puste bo nie jest do niczego potrzebne, chyba ze archiwa wymaja logowania. Wtedy po prostu uzywamy hasla ktore lista nam wygeneruje.
Myślę, że tyle, ile widać na talk.pl.
Przydałby się mechanizm, zgłaszający to jako uwagi na mapie i ewentualnie wrzucający do wątku “Prośby o zmapowanie/poprawę” na tym forum, albo do niniejszego wątku. Pierwsze dałoby możliwość sprawdzania, czy załatwione (uwaga zamknięta), drugie przyspieszałoby reakcję przez zwrócenie uwagi najaktywniejszych mapowiczów, że ta akurat uwaga jest pilna.
Zgłoszenia z nawigacji w formie uwag na osm przedstawia Scout. Tutaj przykład: https://www.openstreetmap.org/note/355643
Dzięki podanemu tam linkowi można poznać takie detale jak trasa, kierunek jazdy i datę importu danych z osm.
I tak bym to sobie wyobrażał ze strony Yanosika
Yanosik, poproszony o naprowadzenie na ulicę Żymirskiego (WAW), z uporem godnym lepszej sprawy naprowadza na ten parking, niezależnie z której strony się jedzie. Tak jakby ulicę Żymirskiego uznawał za niedostępną?
Ulica jest oznaczona jako highway=residential bez ograniczeń w dostępie, tyle że od południowej strony wjazd jest zablokowany słupkiem. Od Motorowej jest jednak dostępna…
Routingi OSM bezproblemu pokazują, żeby wjeżdżać od Motorowej, tylko Yanosik ma focha…
Przejazd przez węzeł Marsa od strony Zakrętu w Ostrobramską.
Zarówno przed rondem, jak i za rondem, a przed rozjazdem w Ostrobramską/Trasę Siekierkowską komunikat głosowy brzmi “skręć lekko w prawo”, podczas gdy powinien brzmieć “trzymaj się prawej strony”.