Chciałbym tutaj pochwalić gminę Nawojowa, która prowadzi ewidencję w gugikowym EMUiA. Dlaczego? Ponieważ przygotowując import tej gminy nie znalazłem ani jednego błędu w danych. Dane były idealne - żadnych duplikatów, braków i tym podobnych rzeczy. To chyba jedyna taka gmina w Polsce z tych, które ewidencje prowadzą operając się o soft z GUGiK - wszędzie indziej zawsze były jakieś niedoróbki. Mam ochotę wysłać list pochwalny dla osoby, która prowadzi to w tamtejszym UG
Przy okazji - dzisiaj wysłałem wniosek do gminy Lipowa, która jest na drugim końcu zagadnienia - wygląda na to, że są zupełnie w lesie, bo ich adresów nie ma ani w EMUiA, ani w iMPA.
Bardzo dobry pomysł z tym listem. List pochwalny to należy wysłać także Wójtowi Gminy. Pracownik wtedy odbierze pochwałę w formie premii do wynagrodzenia.
Przy okazji - w Polsce adresy są przypisane do budynków, nie do obszarów. Piszę o tym, bo widzę, że przypisujesz numerki do obszarów.
Dalej, addr:country=PL jest zbyteczne.
Aha, dane (adresy) w przypadku Mławy pochodzą z zasobu EMUiA, co oznacza, że mogą tam się zdarzać błędy. Jednym z nich jest to, że niektóre adresy występują w formie zdublowanej.
Zrobione z zasobu CODGiK.
Przy okazji prośba - jeśli budynek ma kilka adresów, to nie stosujemy tagowania typu addr:housenumber=16-18, ale obrys zostawiamy bez numeru. Numery można zostawić jako oddzielne węzły, albo przykleić w miejscach, gdzie są wejścia do budynku.
Aha, i obszary w PL nie posiadają numerów adresowych - tylko budynki.
Dzień dobry,
czy istniałaby możliwość importu adresów do miasta Skierniewice? Już nawet okoliczne wsie ostatnio zostały uzupełnione - równo do granic adminitracyjnych miasta