No chyba źle czytasz, bo współrzędne z Twojego linku są różne od współrzędnych z listu Justyny.
Hint: Jest całkiem możliwe, że w Dębicy jest więcej, niż jedno rondo. I do tego całkiem prosta uliczka o nazwie Rondo, której dotyczyła wątpliwość Justyny.
Oraz: można skopiować współrzędne, wkleić w wyszukiwarkę OSM i wylądować dokładnie we wskazanym miejscu bez potrzeby zgadywania, o co chodziło Autorowi
Przyjąłem do wiadomości lekcje. Zwracam honor szanownemu RMIKKE tropicielowi błędów i literówek (wszak C-12 to nie to samo C-13 pomimo wątku i opisu sytuacji)
Chłopaki, dzięki za akcję. Olga na urlopie, jestem “lekko” obłożona więc tym bardziej dziękuje za pomoc:)
Dlaczego na tym rondzie, przy takiej trasie Yanosik mówi → na rondzie w lewo, drugi zjazd … kiedy ewidentnie jadę na wprost.
Sprawdzałem już trzy razy, jutro sprawdzę w przeciwnym kierunku.
http://www.openstreetmap.org/directions?engine=osrm_car&route=51.40044%2C16.19165%3B51.39706%2C16.18958
Swoją drogą - gdzie się poprawia tłumaczenie tego interfejsu (“wzdłóż”! :O)?
O tutaj jest:
https://translatewiki.net/w/i.php?title=Special:Translate&group=out-osm-site&filter=translated&action=translate
Hej;) potrzebowałabym pomocy w obróbce naszych zgłoszeń.
Każde zgłoszenie w mailu. Gdzie, jak mogłabym je zamieścić?
Poprawione. Yanosik po 9 będzie już poprawnie nawigował.
Dzięki. A z ciekawości. Błąd był związany z mapą czy aplikacją?
Po stronie aplikacji.
Czy te zgłoszenia pochodzą z:
- aplikacji (posiadają współrzędne) czy też są to
- wiadomości e-mail napisane ręcznie, z których trzeba wywnioskować czego dotyczą?
jeśli
- najlepiej wrzucić je automatem do systemu zgłoszeń OSM
- może arkusz kalkulacyjny Google z uwierzytelnieniem przez konto Google? Aby miało to sens trzeba podpisać się pod obsługą zgłoszenia (wziąć za to odpowiedzialność) i oznaczyć, że zgłoszenie jest zamknięte. Nie powinno to się odbywać anonimowo.
Myślę, że warto wspomóc Yanosika w poprawie danych, mapa OSM nigdy wcześniej nie dotarła do tak szerokiego grona odbiorców i warto ten moment wykorzystać.
To się dorzucę: Wałcz, wjazd drogą 163, wyjazd 10 w stronę Bydgoszczy, cały czas wg wskazań Yanosika. Po drodze dwa ronda, na pierwszym trzeba skręcić w lewo (trzeci zjazd), na drugim przejechać prosto (drugi zjazd). I Yanosik to pięknie na mapie pokazywał, tylko komunikat głosowy na obu rondach brzmiał “Na rondzie w lewo, pierwszy zjazd”…
Testowałeś po wgraniu poprawki?
Przed, w niedzielę. Rozumiem, że poprawka miała wejść dziś o 9:00?
Tu pierwsze rondo, wjazd od Kołobrzeskiej, tu drugie rondo, wjazd od Kościuszki.
Czy te zgłoszenia pochodzą z:
- aplikacji (posiadają współrzędne) czy też są to
- wiadomości e-mail napisane ręcznie, z których trzeba wywnioskować czego dotyczą?
A listę dyskusyjną talk-pl kolega czyta?
A listę dyskusyjną talk-pl kolega czyta?
Kolega nie czyta.
Przed, w niedzielę. Rozumiem, że poprawka miała wejść dziś o 9:00?
Tu pierwsze rondo, wjazd od kołobrzeskie, tu drugie rondo, wjazd od Kościuszki
No to potrzebny retest. Identyczny objaw wskazuje na to, że dotyczyło to tego samego co wcześniej opisano i błąd prawdopodobnie już nie występuje.
A to szkoda, bo tam trafił mail z listą rzeczy do poprawienia. Zapisać można się tutaj: https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-pl
Przy rejestracji mała rada, związana z tym, że mailman wysyła hasło gołym tekstem:
Przy rejestracji na listach zwykle zostawia sie pole “haslo” puste, bo nie jest do niczego potrzebne, chyba ze archiwa wymaja logowania. Wtedy po prostu uzywamy hasla ktore lista nam wygeneruje.
A tutaj jest wiadomość od Justyny: https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-pl/2015-July/001906.html
rmikke wrote:
Przed, w niedzielę. Rozumiem, że poprawka miała wejść dziś o 9:00? Tu pierwsze rondo, wjazd od kołobrzeskie, tu drugie rondo, wjazd od Kościuszki
No to potrzebny retest. Identyczny objaw wskazuje na to, że dotyczyło to tego samego co wcześniej opisano i błąd prawdopodobnie już nie występuje.
- Nie potrafię określić, kiedy znów odwiedzę Wałcz.
- Liczę na istnienie jakiegoś symulatora bądź innego narzędzia do sprawdzenia, co Yanosik powie na tym czy tamtym skrzyżowaniu.
Liczę na istnienie jakiegoś symulatora bądź innego narzędzia do sprawdzenia, co Yanosik powie na tym czy tamtym skrzyżowaniu.
Dobre pytanie, też chciałem o to spytać. Ogólnie coś więcej o routingu w Yanosiku przydałoby się usłyszeć.