Ik blijf dit een erg verwarrend verhaal vinden. Wat moet nu wel, wat moet niet?
Paar voorbeelden:
Ik zie in de buurt van mijn huis een schoorsteen met tags:
height=24;23;20
man_made=tower
technology=UMTS;GSM 900
tower:type=communication
ID=node 599572281
Mappers: Stefan de Konink en Woeka
Volgens het voorstel, dat in het eerste subject is aangehaald, moet dit dan worden:
man_made=chimney
communication:mobile_phone=gsm;umts
Waar dan die hoogte tag blijft is een raadsel en het voorstel wordt ook niet over GSM900 gesproken.
Nog dichter bij mijn huis staat een hoogspanningsmast met antennes eraan.
Het voorstel heeft het totaal niet over hoogspanningsmasten met antennes, maar volgens mij zijn die er meer in Nederland.
Daarbij lagen een paar van die antenne/toren tags in het water, maar die heb ik een tijd geleden weg gegooid.
Maar hetzelfde symbooltje wordt in JOSM ook gebruikt voor kerktorens, zoals in Colmschate:
brontype=luchtfoto
brt:datum=2005-01-01
brt:height_class=laagbouw
brt:id=NL.TOP10NL.117742637
brt:type=religieus gebouw,toren
man_made=tower
source=Kadaster
source_ref=http://www.kadaster.nl/web/Themas/Registraties/brt.htm
ID: node 2388549695
Mapper: milovanderlinden
Zuidwest van Bathmen staat een tamelijk grote mast met de volgende tags:
height=31
man_made=tower
technology=UMTS
tower:type=communication
ID: node 599583630
Mapper: Stefan de Konink
Er naast op de ijsbaan liggen nog 2 tags:
height=38;42
man_made=tower
technology=GSM 900;UMTS
tower:type=communication
ID: node 599583629
Mapper: Stefan de Konink, hvdwolf_BAG, pooico
height=32
man_made=tower
technology=GSM 900
tower:type=communication
ID: node 599572252
Mapper: Stefan de Konink
Deze twee tags bestaan buiten niet.